Хранене на детската площадка

  • 45 258
  • 1 076
  •   1
Отговори
# 45
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 763
Нали тези двегодишни трябва да станат един ден разсъждаващи логично хора? Как да стане ако не ги възпитаваш като такива?

# 46
  • София
  • Мнения: 7 976
От най-ранна възраст набивам в главата, че с мръсни ръце не се яде. И не разрешавам храна на площадката по тази причина. Случвало се е да изтърва и някой да му пробута нещо, но рядко, защото съм плътно до него. Ако е имало драма, че не може да получи солета, сме отивали на друго място.
За чуждите играчки действам на метода с питането - него да го питат може ли и съответно той да пита. Ако някой каже Не, значи Не. На площадката сме носили колело/тротинетка/камионче и обикновено си играе с това, което е взел. Не очаквам децата да не носят играчки, защото все пак са деца.

# 47
  • Мнения: 30 802
Нали тези двегодишни трябва да станат един ден разсъждаващи логично хора? Как да стане ако не ги възпитаваш като такива?

Номерът е там, че има възрасти, в които и да възпитаваш, то няма капацитет да го разбере. Понякога номерът е да изчакаш 6 мес. или дори година и то си става само.

# 48
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 224
Излизахме на детската площадка след като детето се е нахранило вкъщи.
Например излизаме към 10 часа сутринта,но детето си е изяло закуската и не е гладно.Черпят го с гризки,ама то отказва.
Стане ли време за обяд се прибираме и обядваме вкъщи.
Следобед към 16ч,преди да излезем пак,давах 1 банан или нещо друго и така...
Ако се случи детето да поиска сладолед например,излизаме от площадката ,отиваме до магазина и после сядаме на някоя пейка ,като го изяде тогава се връщаме.
За играчките- научила съм дъщеря ми,че ако не желае другите деца да пипат някаква нейна играчка,то с тази играчка ще играе само вкъщи.Защото винаги се намира дете,което да дойде и да поиска нещо.
Сега вече е голяма и нямаме такива драми.Всеки си кара колелото или тротинетката .Само тебеширите са общи.

# 49
  • Варна
  • Мнения: 36 426
Аз ще си позволя да изкажа еретичната мисъл, че не правя кой знае каква драма за мръсните ръце. Разбира се, научена е, че ръцете се мият преди хранене, но ако посегне да яде нещо навън не подскачам като ужилена.

# 50
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Не ми пречи, а и да ми пречеше нямам право да давам наклон на другите как и кога да си хранят децата. Казвам "не, сега не може да ядеш това", но понякога и разрешавам. Не анатемосвам зрънчовци и подобни, а и не искам да ги превръщам в забранения плод. Тепърва другите ще ядат/имат/правят неща, които няма да му ги позволявам, абсурдно е да очаквам всички да се въртят около забраните за моето дете. Добре и той да се учи, че това, което някои родители позволяват, други не разрешават.
Абсолютно на същото мнение съм. На обществено място не можеш да забраниш на хората да дават неща на своите си деца. А твоята работа е да възпиташ твоето, че не всичко, което види е за него. То и в магазина е пълно с какво ли не, трябва да се научи да си потиска инстинктите и истериите все някога. А ако изяде една-две хапки зрънчо, нито ще умре, нито ще му пропадне здравословната вечеря.

# 51
  • Мнения: 12 644
То магазинът е за това, ама площадката не е.

# 52
  • Варна
  • Мнения: 36 426
Какво не е площадката? Място, където да се научи да си потиска истериите? Напротив, точно такова е. Това е едно от първите места, където малките деца започват да учат основни норми за общуване с връстници, още преди да стъпят в ясла и градина.

# 53
  • Мнения: 12 644
Не е място за ядене.

# 54
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
То магазинът е за това, ама площадката не е.
И къде пише, че не е? Ти можеш ли да ядеш баничка на спирката, докато чакаш рейса, или е забранено?

# 55
  • Варна
  • Мнения: 36 426
Ами никъде не пише да е забранено. Значи за който иска може да бъде и място за ядене. Въпрос на схващане и възпитание.

# 56
  • Мнения: 12 644
То магазинът е за това, ама площадката не е.
И къде пише, че не е? Ти можеш ли да ядеш баничка на спирката, докато чакаш рейса, или е забранено?

На теб всичко трябва да ти е написано ли?

# 57
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
То магазинът е за това, ама площадката не е.
И къде пише, че не е? Ти можеш ли да ядеш баничка на спирката, докато чакаш рейса, или е забранено?

На теб всичко трябва да ти е написано ли?
Остави ме мен. За да изискваш от другите да не правят някакви неща, понеже твоето дете се тръшка и иска и то, трябва да се позовеш на нещо - закон, изискване, табелка....

# 58
  • Мнения: 12 644
Моето дете не яде глутен.  И се карам на всички и без табела. Но числя, че децата излизат да си поиграят, а не да се наядат.

# 59
  • Мнения: 4 315
Вярвам ,че никой не е длъжен да се съобразява с мен или детето ми ,както и обратното.В живота изкушенията са на всяка крачка и тъй като сме от хората,които не могат да имат всичко от рано прегърнах идеята че колкото по-рано науча детето ми да се владее и да се държи като възрастен толкова по-добре.
С храната не е имало драми.Знаеше че не се слага в устата нищо което не е получено от ръката на мама.Беше си  закон и държах да се спазва.
С играчките не сме имали кой знае какво ,но всичко винаги е било чисто и в  много добър вид.Бях и обяснила че чуждо не се пипа без разрешение .Много бързо го схвана и съм я виждала как се опитва да предлага замяна за нещо свое.Понякога се е получавало ,друг път не ,но важното е че се научи ,че не може да има всичко което желае и че това не е повод за драми. Не е раздавала ,но винаги е била отворена към замени ако и се предложи нещо което да събуди интереса и.Чудесно се вписваше на всяко място.
Не съм угаждала на тръшкане ,но съм я оставяла да си пореве и съм я утешавала и гушкала ,но без да отстъпвам.Когато е НЕ значи че е НЕ и това не подлежи на промяна с циркове  и драми.Много бързо се научи и в последствие ми е било много лесно.То май най-трудно ми бе на мен да и преглъщам сълзичките, но и те се учат ако има кой да им го обясни .
Никога не е било проблем кой какво има ,какво яде и къде ,как е облечен  .То за това се наричат обществени градинки.Ако не можеш да си овладееш детето ,не го водиш.Не е нормално според мен да заставяш всички да се съобразяват и да ''ходят на пръсти'' ,защото ти не си се справил да приобщиш детето си.
Разполагахме с голям уреден двор ,но ни беше самотно и скучно.Малката сама правеше избора да идем на обществена градинка за да не е сама и не и е било проблем ,че трябва да се съобразява с другите.

Общи условия

Активация на акаунт