Безполезността на социалните в Пловдив

  • 5 301
  • 40
  •   1
Отговори
  • Мнения: 8
Здравейте,
Пускам темата, за да знаят всички безполезността на социалните в Пловдив и по-конкретно отдел "Закрила на детето". Пуснах жалба за домашно насилие, на което детето става свидетел когато е при баща си. Не към детето, а между баща му и настоящата му партньорка, но пред очите на детето. Знаете ли какво ми казаха, че ще насочат детето към социален работник за работа с него, все едно то има нужда от консултации, а не баща му. И какво, само ще го травмираме допълнително. Все едно да ви ограбят, а полицията да работи с вас, вместо да търси крадците. Социалните в такъв случай са една паразитна излишна структура, която само тежи на държавния бюджет, без да може да защити децата ни.

# 1
  • Мнения: 7 325
надявам се да не приемеш като заяждане но ти какво точно очакваш от тази агенция в тази ситуация? 

# 2
  • Мнения: 2 379
Ако няма оплакване от "жертвата" спрямо "насилника" няма какво да се направи. Социалните имат ангажимент към детето, те няма как  да се ангажират с акта на насилие. Казаха ли дали можете да откажете соц.работник да говори с детето?

# 3
  • Мнения: X
Защо мислиш, че социалните работници ще травмират детето? Имаш ли изобщо представа в какво се състои работата на социалния работник с детето? А относно насилието между бащата и партньорката, уведоми полицията.

# 4
  • Мнения: 8
Защо мислиш, че социалните работници ще травмират детето? Имаш ли изобщо представа в какво се състои работата на социалния работник с детето? А относно насилието между бащата и партньорката, уведоми полицията.
благодаря

# 5
  • Мнения: X
За нищо. Работата със социален работник може дори да помогне на детето да преодолее стреса. При тях имаше опция за безплатно насочване към психолог.

# 6
  • Мнения: 8
За нищо. Работата със социален работник може дори да помогне на детето да преодолее стреса. При тях имаше опция за безплатно насочване към психолог.
само където за съжаление никой не осъзнава, че децата ка си ок, родителите са за психолог, но тук социалните обикновено липсват.

# 7
  • Мнения: X
Ако детето системно е свидетел на насилие, разговор с психолог би му бил от полза. За родителя-агресор, не психолог, а полиция.

# 8
  • Мнения: 5 209
Не само в Пловдив са такива авторке. Навсякъде. Подкрепям мнението ти, че са нищо не вършеща излишна институция.

# 9
  • Мнения: 8
Не само в Пловдив са такива авторке. Навсякъде. Подкрепям мнението ти, че са нищо не вършеща излишна институция.
Е хубаво де ама след като ние им плащаме заплатите би трябвало да имаме инструмент да ги накараме да работят или да си ходят. По-добре без тях. Поне няма да ни травмират децата допълнително само за да си оправдаят заплатите.

# 10
  • Мнения: X
Аз не разбрах защо авторката мисли, че разговор със социалните ще травмира детето ѝ.
Скрит текст:
Малкото ми дете е имало среща със социален работник. Вярно, поводът беше много различен (съдебно дело за наследство, което аз водех от мое име и от името на малолетните ми деца). Социалните трябваше да дадат писмено становище дали решението на съда е в полза на децата и съответно, трябваше да заведа дъщеря ми на разговор с тях. Освен бюрократичната бумащина, която трябваше да се свърши, хората бяха много отзивчиви и действаха максимално експедитивно в полза на детето ми. Не са чудовища, които ядат малки деца.

# 11
  • Мнения: 2 379
Аз не разбрах защо авторката мисли, че разговор със социалните ще травмира детето ѝ.
Лично мое мнение, че в подобни случаи се получава разминаване заради очакванията, които имат хората, непознаването на функциите на дадена служба, правата и задълженията на дадени професии, гледането на много филми и предавания( с предимно медийно "оплюване"). Коя професия е разбрана и ценена? Плюе се по армията, по медиците, по полицаите, по педагозите, по адвокатската гилдия, ....
Ако очакванията на хората се разминат с резултатите- никой не си гледа работата. Ако някой си върши работата- голяма работа, той/тя е длъжен/а.
Соц.система може да има много пропуски- един соц.работник не може да влияе на системата, но системата може да влияе на всеки работник. Манталитетът е проблем.
И всеки прав за себе си...
Колко хора изобщо знаят каква е функцията на социалните, какви правомощия имат, какви задължения и отговорности са им преписани?

Ivanina_77, кои "ние" им плащаме заплатите, ми социалните работници не плащат ли данъци, които отиват в държавната хазна? От тези данъци не се ли плащат заплати на други държавни служители?
Скрит текст:
Аз не съм социален работник, но съм имала и щастието и нещастието да се налага да се обърна към тях.
А защо изобщо се обърна към социалните след като мислиш, че детето свидетел на насилие няма нужда от соц. работник и психолог? Какво искаш да постигнеш? Да ограничиш срещите на детето с бащата? Да предпазиш новата приятелка на баща? Да вземеш пълно попечителство? Или просто да си излееш яда тук и да намериш съмишленици, които да плюят с теб по хора, които нямат вина за случилото се?
Оплаквай се колкото искаш- никой не може да ти отнеме това право, но поне се оплаквай с основание. Или ни дай доводите, за да повярваме, че не е голословие поста ти.

# 12
  • Мнения: 8
Много мъдри размисли започнах да чета тук, но нито една от Вас не сподели личен опит, а само никому ненужни разсъждения. Въобще няма да ги коментирам повече, но Ви гарантирам, че много скоро ще се появат и хора с личен опит и Ви гарантирам, че няма да е положителен. Молете се само да не стигнете до услугите на социалните. Те сами ще Ви докажат безполезността от съществуватето си.

# 13
  • Мнения: 2 379
Много мъдри размисли започнах да чета тук, но нито една от Вас не сподели личен опит, а само никому ненужни разсъждения. Въобще няма да ги коментирам повече, но Ви гарантирам, че много скоро ще се появат и хора с личен опит и Ви гарантирам, че няма да е положителен. Молете се само да не стигнете до услугите на социалните. Те сами ще Ви докажат безполезността от съществуватето си.
Убедена съм, че има и други объркан, колкото Вас с отговорностите на социалните, но дали  някои ще сподели личен опит...
 И за да няма "мъдри размисли" ще ви го каза "по-просто":
Като влезете в сладкарница не си поръчате части за пералня, нали?! И не се оплаквате, че Ви предлагат торта, вместо техник.

Жалко....

П.П. Моите "размисли" са именно от факта, че естеството ми на работа е налагало да търся соц.работници, психолози, кризисни центрове и др.

# 14
  • Мнения: 488
Ivanina_77 би ли споделила каква според теб трябва да е адекватната реакция на "Закрила на детето" за твоята ситуация ?
Възможно ли е да си се обърнала към погрешната институция ?

Общи условия

Активация на акаунт