Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 18 апр. 2018, 22:10 ч.

Птеригиум

• 1 841
  • 4
  •   1
Отговори
Търсих във форума, но не откривам такава тема, дори и мнения, което наистина ме изненада. Та, става въпрос за птеригиум. Има ли хора, които са имали такова нещо и дали и как са се излекували? Четох, че при някои хора изчезва от самосебе си, а при други хора, ако зрението е застрашено, се налага оперативно премахване.

Търсих и мнения за добри очни лекари, за да може да се направят прегледи с 3-4-5 независими лекаря и да се съберат мнения. Направено е запитване в клиника в Турция, като предлагат изрязване на птеригиума, взимане на парченце от клепача и пришиване към изрязаната част... Звучи доста ужасно...

Та, някой сблъсквал ли се е подобно нещо?

# 1
Доколкото знам, ако няма нарушения на зрението, се лекува с капки подобно на вътрешна катаракта.

# 2
Няма нарушения на зрението, доколкото знам. На едното око е премахнато оперативно, но се появи пак Sad Вече има и на другото око. Бяхме при д-р Облашка и доц.Андреев и и двамата казаха, че щом не пречи да се остави така, но мен ме гложди.

Във форума хвалят офталмолозите в Токуда и един доцент, жена, забравих й името, нещо като Наталия Петкова. Може би ще запишем час за други мнения.

А за какви капки става въпрос, може ли някакво име? Досега никой не е изписвал лекарства

# 3
Наши близки се доверяват само на Проф. Чернинкова от клиника Вижън в София, тя работи и в Александровска. Може би е добре консултация на по-високо ниво да направите. Иначе капките за катаракта са няколко вида, но не е редно да ги казвам, трябва да ги изпише лекар. Защо при вас това се появява отново и отново. Пише, че това заболяване представлява, когато окото започва да си изгражда само защита срещу външни фактори - като постоянна горещина. Възможно ли е в живота си или в професията си да имате външни фактори, които го провокират? Наистина, направете друга консултация! Има много въпроси, на които да получите отговор, за да ви е по-спокойно.

# 4
Консултирахме се с д-р Алек Топов. Поредният, който твърди, че няма нужда да се предприема нещо, докато не се разрасте много. Няма отговор на въпроса какво го причинява...

Редакция на ключовите думи на тема

Общи условия

Активация на акаунт