Генитален херпес

  • 3 776
  • 21
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3
Здравейте. Наскоро ми се получиха някакви пъпки, който за няколко часа се пукаха и ставаха на рани. Появяваха ми се около окосмената част на триъгълника, но никога на срамните устни и влагалището а малко по-отстрани мислех, че е от пръснането с бигче. Но след това ми излезна същото и на дупето, най интересното е, че ми излизат само от лявата страна. След кулсутация с кожен лекар. Не успя да разбере дали е от полов контакт или е някакви корени от варицела. Преписани един куп хапчета, които все още не съм почнала да пия и се чудя нека ако някой е имал същия проблем да ме ориентира дали се е получило по полов път или е от някаква шарка..?

Последна редакция: чт, 19 апр 2018, 11:34 от Таня В.

# 1
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Какво питаш всъщност, че не става много ясно?  newsm78

# 2
  • Sofia
  • Мнения: 565
и се чудя дали някой е имал същия проблем, ако някой знае нещо нека ме ориентира..

# 3
  • София
  • Мнения: 11 945
Херпесният вирус има два типа - 1 и 2.
Херпес Симплекс 1 има прояви над кръста, Херпес Симплекс 2 има прояви под кръста.
Заразяването става чрез контакт с течността, която се съдържа в мехурчетата.

А по какъв начин ти си имала контакт със заразен човек, няма как ние да знаем.

И още нещо - заразяването може да е станало и преди години.
С поддържане на висок имунитет можеш да разредиш рецидивите или да ги спреш напълно, но излекуване няма.

# 4
  • София
  • Мнения: 38 210
Чакай, докторът каза ли със сигурност, че е херпес?
Защото има и един друг вариант, който е по- лош.
Ако е от шарка пък, е херпес зостер, който е друг вид.

# 5
  • Мнения: 3
Защо херпес зостър да е по-лошия вариант..?

# 6
  • София
  • Мнения: 38 210
Ами прочети. Излиза по цялото тяло / предимно гърба/ и е много болезнен.
Но другото, за което говоря, е сифилис. Това отхвърлено ли е като вариант?

# 7
  • Мнения: 3
Със сигурност не е сифилис. В понеделник пак съм на лекар благодаря ви. Надявам се да е лечимо.

# 8
  • Мнения: X
Много моля някой да ми помогне с разчитането на резултат от натривка на повърхност със съмнение за генитален херпес. Спешно ми е, защото не мога да се свържа в момента с АГ, а съм бременна в 37 г.с., никога през целия си живот не съм имала херпес никъде по тялото, съпружието се се кълне, че също и той. Вчера бях на тонове и реших да се оплача от нещо, което смятах за обърнат косъм. АГ се почуди, каза, че може да е херпес и взе натривка от повърхността. Резултатът е следният:

"Елементи на гранулационна материя, безядрени (отпадни) клетки (възможно фаза на зарастване). За проследяване!"

Много съм притеснена, защото четох, че херпесът може да бъде много опасен ако се появи за първи път по време на бременността, както би било при мен, ако действително това е херпес. Междувременно АГ ми беше изписала Ацикловир Стада, който започнах да мажа от вчера, но като че ли не само няма подобрение, но дори се влошава въпросната пъпка...Иначе зяпах в едно огледало, сравнявах със снимки от нета, не прилича на интернетските снимки, но знае ли човек...Ще се пръсна от притеснение. Ако някой знае какво означава подобен резултат, много моля да се включи, защото сърцето ми ще се пръсне! Благодаря!

# 9
  • Мнения: 39 044
ако можеш снимай я. Иначе ако е херпес секцио. Нормално раждане е опасно.

# 10
  • Пловдив
  • Мнения: 2 491
ако можеш снимай я. Иначе ако е херпес секцио. Нормално раждане е опасно.

Да, така обичат да съветват лекарите, но също така от лекар знам, че херпесът е рисков при нормално раждане само ако е в активна фаза. Моя приятелка с херпес се довери на това и роди нормално, вече детето ѝ е на 7 години и нищо му няма.

# 11
  • Мнения: 39 044
Тя може да роди всеки момент. Ако е активен детето може да има много лоши последствия - https://www.arsmedica.bg/bremennost/bremennost-genitalen-herpes

# 12
  • Мнения: X
Чух се с АГ, каза, че резултатът от натривката не е достатъчно представителен и да си пусна кръвно изследване. За секциото четох - ако е херпес, ще се примиря с това. Повече ме притеснява това, за което писах - че (ако е херпес) не е рецидив, а първоначална проява и съответно можело да има вътреутробни усложнения за плода...

# 13
  • Мнения: 39 044
Няма страшно. Ако бебето не докосва херпеса, няма шанс да се зарази.
И още едно успокоение- щом казваш че не се повлиява от ациловира по вероятно да не е.

# 14
  • Мнения: 39 050
Имах херпес зостер по време на бременност- май 7-8 месец. Дерматоложката се обаждаше в клиника в София, за да се консултира с тях. Бяха й казали, че щом раждането не е близко само с мазила да ме лекува. А те в същото време лекуваха бременна с антибиотици, защото раждането наближавало.
Херпес зостер минава бавно.

Общи условия

Активация на акаунт