Възможно ли е да е бременна ако...

  • 8 753
  • 40
  •   1
Отговори
# 15
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Това с теста седмица след акта е рекламен трик, толкова рано не отчитат. Най-рано 12 дена след оплождане на яйцеклетката, а това оплождане не винаги става в деня на акта. Та в този ред на мисли най-добре тест поне ден след закъснение.

# 16
  • Мнения: 36
   В момента Ви трябва успокоение. Навреме сте взели мерки със спешна контрацептива. Това е добре, че Ви е грижа за приятелката Ви. Вземете тест за бременност и да го направи приятелката Ви. Мисля че тест за бременност може да се прави 1 седмица след рискования акт. Най-сигурно е да се направи в дните, когато ще дойде цикъла  и при закъснение на цикъл за по-сигурни резултати.

   Следващият път, когато правите секс, използвайте презерватив. Само не карайте приятелката Ви да пие противозачатъчни хапчета. Тези хапчета изобщо не са безобидни. И още нещо, тази спешна контрацептива да се използва най-много 2-3 пъти в годината. Това е хормонална бомба и обърква целия организъм на жената.

   Предеякулационната течност не можете да я усетите. Затова пак повтарям, използвайте презерватив.

Да, но първия път когато го направихме (когато и разкъсах химена) не използвахме презерватив, но не съм свършвал)... ами ако е забременяла тогава.. попринцип чакаме на 25-26 да и дойде цикъла.. да се надяваме, че ще! Sad

# 17
  • Мнения: 8 934
Я случая възможността да е забременяла е твърде малка, много по-притеснително е, че не сте ползвали презерватив за предпазване от полово предавани болести.

# 18
  • Мнения: 36
Я случая възможността да е забременяла е твърде малка, много по-притеснително е, че не сте ползвали презерватив за предпазване от полово предавани болести.

В нашата ситуация повярвайте ми много по-притеснително е да не е бременна. Градчето ни е малко, разчува се, не сме на по 25-26 да сме готови за дете, имаме 1 клиника и 1 болница, не сме запознати с аборта по желание, нито цената (безработни сме), нито къде ще го направят и т.н.... родителите ни 100% не са съгласни за това.. ами за последствията след аборт? Обичаме се... говорили сме си за бъдещето. Да искаме дете, искаме две дечица.. момченце и момиченце, искаме да си ги отгледаме с любов.. да остареем, внуци, дай боже пра-внуци, но ако не може да зачени след аборта?  Ами ако е бременна въпреки, че първия път не съм свършвал, а втория свърших няколко секунди след като го изкарах, но ме опасяваше, че може да е попаднала предеякуационна течност както и при първия път, но първия път не взехме мерки, а втория изпи ескапел? Надяваме ако е имало бременност да е прекратена, но първия път ни притеснява.. просто изобщо не е подходящ момента, но и двамата не знаехме за предеякуационна течност и сме 100% убедени, че когато учителите ни преподаваха уроците за половата система не са ни споменали за никаква предеякуационна течност и ние не знаехме за това, а аз се чувствам здрав и усещам кога ще свърша и мога да се сдържам, но ето.. разбрахме и сега сме притеснени и е възможно да е бременна и така направихме една от най-големите ни грешки в живота.. съжалявам за "романа", но наистина искам да споделя с някого тъгата си и чувствата си... отчаян съм, притеснен съм, обичам я, но не сме готови да ставаме родители Sad

# 19
  • Мнения: 2 173
Успокой се. Ако както казваш тя е с редовен цикъл, за да забременее трябва да е била в овулация. А, първият път, когато сте правили секс ми се струва раничко. Какво беше 6-ти? От тогава са минали 17 дни. Ако е забременяла един обикновен тест ще отчете. Щом толкова ви притеснява първия път, отивай и взимай тест и гледайте едната черта да мирясате.

# 20
  • Мнения: 36
Миналият месец й дойде на 26. Тоест 26.03.2018г. нормалната овулация е 14 след първия ден на менструацията нали така? То тогава се предполага да е била в овулация на 09.04.2018г. по мои сметки. Ако са попаднали сперматозоиди от предеякуационната течност (ако съм изпуснал такава във влагалището й по време на половия акт от 4-5 вкарвания) колко време е възможно да седят там? Могат ли да изчакат 3 дена докато дойде овулацията и да се оплоди яйцеклетката.. ох не съм запознат напълно със женската полова система, не знам дали в момента да я проучвам и да си обогатявам знанията или да мисля дали е бременна и да чакаме още няколко дена да видим дали ще й закъснее цикъла и да купя тест за бременност.... едва ли ще мирясам скоро Sad не мога да спя..

# 21
  • Мнения: 5 259
Имай предвид, че е много вероятно цикълът да закъснее заради приема на Ескапел. Това няма да значи бременност, но ще ви изкара акълите, като гледам колко сте паникьосани и без това.
Шансът за бременност е много близо до нулата.
Ако 03 е наборът ти, значи сте по на 14-15 години. На тази възраст е съвсем нормално цикълът да е нередовен без причина.
Успокойте се, изчакайте една седмица без да се паникьосвате, дори да няма цикъл през това време, това най-вероятно ще е ефект от Ескапел. На 30-ти, ако още няма нищо, може да направи тест за бременност, задължително с първата сутрешна урина, а не по-късно през деня.
Поздравявам те за куража да питаш тук. Да се похвалиш после Simple Smile

# 22
  • Мнения: 8 934
Овулацията е 14 дни преди следващият цикъл, а не 14 дни след началото на първия и това ако е с редовен цикъл.
И не, бременността не ви е по-големият проблем, това че не знаете как да се пазите от полово предавани болести ви е големият проблем. Дали си в малък или голям град, няма никаво значение.

# 23
  • Мнения: 2 173
Аз почвам да си мисля, че не пише момчето. Grinning

Овулацията не настъпва 14 дни след първия ден на цикъла, а 14 дни преди първия ден на цикъла. Брои се назад. Т.е при 28 дневен цикъл, редовен, идеален, ОВУ ще настъпи 14 дни преди да дойде менструацията, което съвпада и 14 от първия ден на предишната. Но, на повечето жени не им е 28 дни, а различно. Както и да е. Чети, тук в тоя форум всичко е дъвкано 100 пъти.

# 24
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Хайде сега като ви се размине да си седните на задниците и да изчакате още 2-3 години, за да ви дойде акъла и да узреете за секс.
Божеее сина ми скоро ще направи 13, за догодина да се подготвям ли  Flushed

# 25
  • Мнения: 2 173
Да ставаш баба ли? Kissing Heart

# 26
  • Варна
  • Мнения: 10 493

Да започне да прави секс, ама то едното е последствие от другото, ужас

# 27
  • Мнения: 2 173
Това е нормалният развой на нещата. Simple Smile Готви се, разбира се. Ако говорите свободно на тая тема ще бъде добре Simple Smile. Имах една приятелка, братовчед й беше по-малък от нас и миличкия си споделяше много с нея. Един ден й прати смс " како, ебнах!". Тъ, надявам се синът ми някой ден да говори с баща си по тези въпроси свободно и да не се притеснява да споделя ако има такива притеснения, като този тук младеж/младежка.

# 28
  • Мнения: 36
Аз пиша.. не момичето. На 16 години е. Цикъла и е редовен от около 5 месеца насам т.е. идва и на 26. Не знам защо се заблуждавате, че пише момичето.. не мисля, че ми е до шеги или нещо от сорта. Да паникьосали сме се, но аз събрах смелост, обясних всичко подробно и наистина съм много радостен, че отделяте от Вашето време да ми отговаряте. И двамата сме си казали, че скоро едва ли ще има секс. Надяваме се наистина да ни се е разминало. И наистина силно се надявам шанса да е бременна да е близо до нулата.

# 29
  • Мнения: 2 173
Помислих си го, защото обикновено жените сме по-големи паники и сме склонни да задълбаваме и ровим. Simple Smile Ползвайте презервативи и се обичайте, но умно. После да напишеш какво е станало, че и ние се вълнуваме.

Общи условия

Активация на акаунт