Сватба в седмия месец???

  • 5 623
  • 42
  •   1
Отговори
  • Мнения: 19
Здравейте!!! Бременна съм в края на петия месец. Мислехме с приятеля ми да подпишем след като родя, но решихме в крайна сметка, че е по- добре преди да се роди детето. Сега ми се иска много скромна сватба- около 30 човека и си избрахме дата 3ти юни. Тогава обаче вече ще съм в началото на седмия месец. Проблемът е, че от няколко дена започнах да се задъхвам страшно много, още по- отпусната съм, изморена, корема вече ми е доста голям. Та се чудех след един месец дали изобщо ще мога да си поиграя на сватбата и дали няма да съм като напикана маруля. Още повече, че ще е и доста по- горещо??? Или да подпишем и венчаем само с кумовете и това да е. Все пак в деня на сватбата си трябва да съм жизнена и весела. Моля, вече родили мами да споделят как са се чувствали в началото на 7мия месец, макар че знам че всичко е строго индивидуално. Благодаря предварително!!!

# 1
  • София
  • Мнения: 39 673
Нашата сватба я правихме когато бях в 5ти месец (1ва бременност). Нямах проблеми с бременността. Хубава сватба си направихме.

Втората бременност ми беше рискова. В начална бременност и към края бях като парцал. Единствената светлина в тунела, която видях беше към края на 6ти месец. Ама беше за малко.

# 2
  • Мнения: 4 696
Уффф, седмият месец се води от рисковите. Моята бременност си беше рискова и я прекарах на легло, така че не мога да кажа как съм се чувствала, т.е мога, но няма да ти е от полза.

# 3
  • Мнения: 11 234
А бе няма да играеш, да тропкаш и скачаш, но пак може да е много весело  Heart Eyes

# 4
  • Варна
  • Мнения: 36 426
Абсолютно безпроблемна бременност имах, без никакви оплаквания. Което не променя факта, че се чувствах като изхвърлен на пясъка кит и броях дните до термина. Щерката реши да избърза с десет дни и направо исках банкет да дам, че ми спести време. А тя се роди май. За жегите през юни не ща и да си представя какво щеше да е.

А всъщност каква е причината да бързате преди раждането? Не виждам сериозен проблем да изчакате след това освен ако не робувате на "какво ще кажат хората".

# 5
  • Мнения: 19
Абсолютно безпроблемна бременност имах, без никакви оплаквания. Което не променя факта, че се чувствах като изхвърлен на пясъка кит и броях дните до термина. Щерката реши да избърза с десет дни и направо исках банкет да дам, че ми спести време. А тя се роди май. За жегите през юни не ща и да си представя какво щеше да е.

А всъщност каква е причината да бързате преди раждането? Не виждам сериозен проблем да изчакате след това освен ако не робувате на "какво ще кажат хората".
И моята бременност е безпроблемна и не робуваме на нищо. Просто така си решихме, но и аз се чувствам малко като "изхвърлен кит на пясъка". Просто се настроих вече за малко тържество, а днес си беше жега, излязохме за малко и аз после един час бях като риба на сухо. Иначе не винаги е така де, но занапред в жегите... Но пък, от друга страна, все ще издържа 🙄🙄🙄

# 6
  • Варна
  • Мнения: 36 426
Е, ресторантите имат климатици, колите също. Няма да рипаш като младо яре. Явно нямаш проблеми и сватбените ти снимки да са на кит в бяла рокля (казвам го в духа на дискусията, без грам обида). Така че давай смело. Както каза - все ще издържиш.

# 7
  • Мнения: 25 645
А нямах корем в началото на седмия месец, приличах на преяла...обаче не посмях да вдигна сватба бременна. Имах куп усложнения, плюс двойно увита пъпна връв. Не се и чувствах като за сватба.
Всяха жена обаче различно бременее, така че ако ти се играе на сватбата, по добре догодина....с корема едва ли ще водиш хорото.

# 8
  • Мнения: 2 721
Не ми беше точно рискова бременноста, но в края на 5 месец имах 1см разкритие и много скъсена шийка,което не ми попречи да се явя на кормуване и да взема книжка в първия ден на 9 месец😃. И корема ми беше малък до последно. В общи линии се чувствах добре .
 Но някак не си се представях по този начин с корема като булка. А и ми изглежда много задължаващо и банално да се прави сватба докато жената е бременна, все едно е от няма на къде или колкото да мине номера. Говоря за случаите  в които се предлага брак през бременноста и се бърза за подпис.
Та направихме сватба тази година, точно преди месец. Беше весело ,спокойно и нямаше ревящо бебе около нас , а и вече съм си в старата форма и се чувствах красива и слаба 😁 : ))
Сина ни е почти на 2годинки и момента ни се стори идеален.

# 9
  • Мнения: 2 697
Аз не бих правила тумба лумба.
Подпишете с кумовете и така.
Естетически не знам жена да се харесва в тоя вид, а и е рисково.
За едното ядене и пиене с родата да си причиниш някой сакатлък, няма смисъл.
Аз имах безпроблемна бременност до 7 месец, така че гаранция няма.

# 10
  • София
  • Мнения: 1 966
Ние се оженихме миналата година, когато дъщеря ни беше на почти 5 годинки, просто решихме и тази работа да свършим и нашата сватба също беше с около 30 човека, над 10 от които деца Simple Smile Тя беше най-щастлива от всички, просто грееше, беше във възторг от сватбата и до ден днешен ми повтаря как сме били като принц и принцеса, най-красивите на света Simple Smile Въпросната сватба я организирах за около 2 седмици, та ако твърдо сте решили да е преди да родиш, може и да дръпнете малко напред датата за да не си чак в 7мия месец. Аз лично не съм и не бих се женила бременна, снимките от сватбата са ни едни от малкото професионални и красиви семейни снимки, които имаме, радвам се че не съм като барбарон на тях. Това без никакви лоши чувства, дори напротив, прекрасно е бременна да си направите фотосесия, но за сватбени снимки поне за себе си не го намирам за много естетично да съм с големия корем, просто нещата са различни. А конкретно по въпроса, около и след третия триместър драстично ми се покачи пулса и започнах да се задъхвам много лесно, имах и известни проблеми, като контракции и скъсена шийка, пиех един куп хапове, противопоказно ми беше да се движа и натоварвам прекомерно.

# 11
  • Пловдив
  • Мнения: 107
Нашата сватба беше когато бях в 7мия месец, супер си прекарах, това ми беше един от най-уникалните дни.. до сутринта песни-танци....

# 12
  • Мнения: 2 484
Ние също правихме сватба от сутрин до вечер, като бях точно 2 месеца и 10 дни преди термин. Добре се чувствах само към края вече се изморих, седях си и по едно време се бях излегнала на 1 диван за няколко минути Grinning

# 13
  • Мнения: 302
Според мен си направете сватбата така както сте я планували. Ние също ще правим сватба в последния ден от шестия месец в края на май. Бременността ми се води рискова, но така или иначе не съм легнала да лежа, а и никой не ми е казвал. Е далеч съм от мисълта, че ще се джаскам на дансинга като невидяла, ама аз така или иначе не съм от тези хора. А и всички на сватбата ще знаят, че си бременна, едва ли ще имат чак толкова очаквания за подвижност. Аз се притеснявам от обратното - че всички ще ме засипват от въпроси добре ли съм, да седна да почина и тн. Относно снимките като кит - бременността е един от най красивите периоди през живота. Не мисля, че сватбата е време когато да се покажеш като холивудска звезда, а като себе си. В началото на седмия едва ли ще си кит, ако преди това не си била. И това го казвам като човек, качил 7-8кг до пети месец. А да се измаряш е разбираемо, като се измориш почиваш.

# 14
  • София
  • Мнения: 5 605
Оженихме се миналото лято, когато бях в началото на 8 месец. Направих грешката до сложа високи обувки от суета и едва издържах церемонията и се преобух. Бяхме 30 човека, симпатична сватба с бременна булка.

Общи условия

Активация на акаунт