Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Отговори
Здравейте! Не зная как да започна толкова съм объркана!!!историята е много дълга, но ще се опитам да се придържам към главният въпрос, който ме тормози в последните дни.Как да проверя дали съпругът ми има двоен брак? Моля помогнете със съвети!!!
Съпругът ми е американец и не живее в България в момента. Аз чакам за визата да ми стане готова и се намирам в България. Той има предишен брак в Мексико. Напоследък нещо се случва и аз имам съмнения,че може да ме е излъгал. Няма да влизам в детайли, но бих искала да проверя дали в Мексико той е със статут на разведен или не.
Имам всякакви лични данни.. негови и нейни. Моля ви кажете, ако някой е минал през това!
Благодаря ви.

# 1
  • DE
Международна детективска агенция ?

# 2
Без детайли трудно ще те разберем.Съпруг ли ти е,или предстои да стане?

# 3
  • Сф
Да и аз се очудих.Ако и е съпруг да се обърне към посолствата.
И къде е сключен тоя брак???
Иначе трудно ще проучиш чужденец,  ако си никоя.Няма как.Особено за Мексико щом иде реч..пък съвсем.

# 4
Без детайли трудно ще те разберем.Съпруг ли ти е,или предстои да стане?

Разбирасе,че имаме сключен граждански брак..не бих го нарекла иначе "съпругът ми", а и двубрачие обикновено е когато имаш сключени 2 брака паралелно.
Бракът между нас е сключен тук в България,след като и двамата дойдохме от Щатите.
А бракът,който е имал сключен с бившата си жена, в Мексико.
Не съм се обърна все още към адвокат или детектив, защото съмненията ми се породиха вчера в следствие от ред други причини.
Не мога да повярвам,че изобщо съм в ситуация, която да си мисля изобщо такова нещо, но трябва да знам истината и какво се случва иначе няма да намеря вътрешен мир най-малкото което е.
Чудя се дали има и други хора тук изпадали в подобни ситуации и как те са се развили... какви са начините истината да се разбере, защото смятам, че скрипо покрито няма и рано или късно всичко се разбира. Просто аз наистина предпочитам да е първият вариант отколкото да си скубя косите повече след време.

# 5
Като начало в мексиканското посолство. Както и всякаква информация в интернет, свързана с имената на англииски и испански.

# 6
Според мен,можеш да провериш публични регистри за него в Сащ.може да се изтърколи някаква информация.

# 7
  • weltweit
Не мисля, че ще е лесно да се проследи така, описната история. Първият брак е сключен в Мексико, сега сключва друг в България. Особено ако не е мексиканец, а американец. Бракът може изобщо да не е "деклариран" или както там се казва в Щатите, а какво остава за България. Няма как да знае дали е разведен или лъже че е. Най-малкото поне, знаеш ли дали има деца от предишния брак?
За съжаление единственият ти извор на информация е той и евентуално "бившата" му жена.

# 8
  • София
При сключването на брак се изисква документ, който да покаже гражданския статус и на двамата. Не ви ли изискваха такъв документ, който се издава от неговата държава, в който изрично е посочено, че е със статут неженен? Според мен няма как да се води в два различни регистъра, в единия да има брак ( Мексико), а в другия не ( САЩ).

# 9
При сключването на брак се изисква документ, който да покаже гражданския статус и на двамата. Не ви ли изискваха такъв документ, който се издава от неговата държава, в който изрично е посочено, че е със статут неженен? Според мен няма как да се води в два различни регистъра, в единия да има брак ( Мексико), а в другия не ( САЩ).
Да, казва се клетвена декларация и той я подписа пред пред посланика в консулството.
И двамата бяхме там.
Просто се чудя дали все пак има вариант да е излъгал без да се е разбрало.

# 10
Aми,има- клетвената декларция е честната му дума,за която носи наказателна отговорност ,но не и документ ,че няма друг брак.Вероятно ,и за това искат клетвена декларация-защото всеки на всякъде може да е сключил брак,а от всички държави няма как да се искат документи.

# 11
  • Сф
Леле темата е като роман на Конъли, там изскачат бивши мексикански съпруги. Обаче на една българка кой ще тръгне да дава информация..Може би като идеш в Сащ верно да наемеш детектив.Щом имаш адреса в Мексико да се провери в местната община.Много амер.църкви имат мисионери , може би някой би ти помогнал.А познати в щатите нямаш ли, ние как може да знаем оттук..
Ето и това:
Посолство на Република България в Мексиканските съединени щати
Адрес: Paseo de la Reforma 1990, Col. Lomas de Chapultepec, Del. Miguel Hidalgo, c.p.11000, Ciudad de México
Телефон: +52 55 5596 3283  + 5255 5596 3295
Факс: + 5255 5596/108
Дежурен мобилен телефон за връзка в извънработно време и в спешни случаи: (+52 1) 55 6064 5199  (044 55 6064 5199, когато се набира от стационарен телефон в Мексико и 55 6064 5199, когато се набира от мобилен телефон на мексикански мобилен оператор на територията на Мексико)
Работно време: По – Пт, 08.30 - 16.30 ч.
Консулска служба: По - Пт, 08:30-16:30 ч.
Информация по консулски въпроси по тел.:+52 55 5596 3295, По - Пт, 09.00 - 15.00 ч.
E-mail: Embassy.Mexico@mfa.bg
Website: www.mfa.bg/embassies/mexico

Мексико няма посолство в Република България. Акредитирано в Република България е посолството на Мексиканските съединени щати в Унгария.
Посолство на Съединените мексикански щати в Унгария

Канцелария:1024 Budapest, Rómer Flóris u. 58
Тел.:+36 1 3260447, +36 1 3260486, +36 1 3260676, +36 1 3260677
Факс:+36 1 3260485
Работно време:08:30 - 17:00 ч.
Консулска секция Тел.: +36 1 3260389
Работно време:09:00 - 13:00 ч.
E-mail:embamexhu@t-online.hu
Website: www.embamex.sre.gob.mx/hungria/
 И това:
Приемане и обработка на документи за гражданско състояние

Първоначалното удостоверение по гражданско състояние се издава единствено от компетентните местни органи (граждански регистър в съответната мексиканска община). Гражданите следва да имат предвид, че срокът за вписване на новородено в Мексико е един месец.
След снабдяване със съответния местен удостоверителен документ за гражданско състояние, той се представя в консулската служба, преведен и заверен по установения ред в случай че заинтересованите лица не са в състояние да осъществяват по друг начин регистрация на раждане, сключен граждански брак пред местните власти или настъпване на смърт.
Когато заинтересованото лице може и желае лично да извърши регистрацията, следва да представи съответния местен удостоверителен документ, преведен и заверен по установения ред  в съответната община в България:

# 12
Мексиканката каде живее? В Мексико или в Щатите? Като са се оженили в кой щат са живели? Ако е в Щатите бракът ще е регистриран там.

# 13
  • София
Да, казва се клетвена декларация и той я подписа пред пред посланика в консулството.
И двамата бяхме там.
Просто се чудя дали все пак има вариант да е излъгал без да се е разбрало.

Не знам по какви закони сте сключили брак, аз също сключих граждански брак в българско консулство с чужбина и изобщо не е ставало дума за клетвена декларация, а за официален документ, който трябва да идва от неговата държава, преведен и легализиран. Този документ доказва, че той няма сключен брак никъде другаде,защото в България многоженството е незаконно.

# 14
  • Сф
И това намерих:

По принцип, браковете, които са сключени съобразно закона и са валидни в чужбина, са валидни и в САЩ. Запитванията относно валидността на брак, сключен в чужбина, трябва да бъдат отправяни към Главния прокурор на щата в САЩ, където живеете или възнамерявате да живеете. След издаването на брачно свидетелство от българските власти в ритуалната зала, то трябвада бъде легализирано с апостил. Легализираното брачно свидетелство (заедно със заверен превод на английски език) може да бъде представено пред американските власти като доказателство за законно сключен брак.

Редакция на ключовите думи на тема

Общи условия

Активация на акаунт