За бебета и деца от 0+ месеца: Бързи въпроси и отговори, съвети - 62

  • 44 621
  • 761
  •   1
Отговори
# 45
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 763
Ще си задам въпроса и тук, защото не получих много отговори.
44 ден след раждането ми е и днес прокървях леко с ярко червена кръв. Лохиите ми спряха някъде около 35-6 ден. Досега не съм вдигала повече от 5кг, но вчера май се претоварих с две чанти не много тежки и кошчето за кола с бебето - Общо може би около 8-9кг. Дали е, заради това или е цикъл?
Може да са още лохии.
На някои им идва цикъла докато кърмят, но е рядко, обикновено минава време или след като разредиш храненията след захранването.
Аз нямам цикъл, малкия утре става на 7 месеца. Но доста време след раждането се чистих.
Звънни един тел на гинеколога.

# 46
  • Варна
  • Мнения: 25 236
Вие кога дадохте за първи път прясно мляко и под каква форма? Чудя се как да и го въведа преди да я запиша на кухня.
На колко е? Сигурна ли си, че готвят с прясно мляко? Във Варна в храната за деца до 1 година слагат мляко за кърмачета, демек АМ. По принцип е желателно да се въведе след 1-годишна възраст или максимално близо до нея, както момичетата са писали в крем, в супа, а не директно да пие.

# 47
  • Мнения: 284
Вие кога дадохте за първи път прясно мляко и под каква форма? Чудя се как да и го въведа преди да я запиша на кухня.
На колко е? Сигурна ли си, че готвят с прясно мляко? Във Варна в храната за деца до 1 година слагат мляко за кърмачета, демек АМ. По принцип е желателно да се въведе след 1-годишна възраст или максимално близо до нея, както момичетата са писали в крем, в супа, а не директно да пие.
На 10 месеца е. ММ е питал в една кухня да я запишем и там са му казали да въведем кисело и прясно мляко преди това,може би в десертите или в някои храни им слагат прясно мляко.

# 48
  • Мнения: 18 551
Много ли е висок хемоглобин 154 за 1 годишно? Уж ми казаха да не се притеснявам но ми се вижда много. По-скоро било рядкост за дете, повечето били с нисък. Сега се чудя да повторим ли изследването. Каза док.,че може и от пробата да е.

# 49
  • Мнения: 766
И аз да се включа Судокрем не помага, а малката е зачервена .Ще взема македонския крем, че много го хвалите.

# 50
  • София
  • Мнения: 18 697
Много ли е висок хемоглобин 154 за 1 годишно? Уж ми казаха да не се притеснявам но ми се вижда много. По-скоро било рядкост за дете, повечето били с нисък. Сега се чудя да повторим ли изследването. Каза док.,че може и от пробата да е.
И на синът ми е висок откакто се е родил, а е вече на 7 . Няма проблем. Дори е хубаво. Той на 6 месеца имаше 150 хемоглобин.Simple Smile

# 51
  • Мнения: X
Бебетата се раждат с хемоглобин 180.

# 52
  • Мнения: 18 551
Мерси момичета. Успокоихте ме.

# 53
  • Мнения: 15
здравейте, имам въпрос относно захранването. Започнахме малко след навършване на 5тия месец, сега сме почти на 6 месеца. Но започнах много бавно. Това, което сме направили досега е следното:
на няколко дена въвеждам зеленчук като почвам с 2 после 4 после 6 .  За някои зеленчуци направо почвам с 4. Засега имаме въведени пащърнак, тиква, тиквичка, карфиол, морковче, картофче. Слагаме по малко масло на пюренцата правим ги домашни. Все още не замествам нито едно ядене, защото ме е страх да не гладува бебето. Засега с млякото имаме 5 хранения със 7 лъжички (235 общо). Лекарката иска вече да заместваме,  някое ядене, да даваме месце и тн. Днес почнахме с месцето, но много ме е страх да замествам ядене и не знам как да стане точно. Мисля да намалявам млякото пропорционално на това, което давам като пюре? Бебето е винаги гладно и винаги плаче за още. Същевременно според педито  няма място за притеснение,  че ще стои гладен, защото е доста едричък. Чета различни неща и според някои школи в захранването до една годинка бебето не усвоявало кой знае какво от храната и захранването е за свикване с текстура, вкус и прочее. Това, което педито препоръчва е обядът да го заместя с 200 грама пюренце полека лека. Аз досега съм давала много козметични количества пюре (6 лъжички) и мисля бавно да увеличавам.
Също така, кога почнахте с плодовите пюренца, аз все още ги избягвам, защото са сладки, но може би полека лека ще трябва д аги почвам.
Също така за сядането, засега не сме го слагали да сяда, но според някои хора/вкл мойто педи/ било хубаво по малко да го държим седнал. И относно това чета много противоречиви неща и нещо не ми допада... Какво ви е мнението за държене на бебенце, което още не може да сяда, седнало?
мерси!

# 54
  • Мнения: 18 431
След въвеждането на първата храна, започнах да давам пюре, колкото й се яде, после дохранвам с кърма. Плодове въведох след първите зеленчуци, за да мога да регулирам ако се запече. Надигаше се да сяда още на 4 месеца, не съм я спирала, държах я първо полуседнала, после седнала в мен или на възглавницата за кърмене, колкото искаше тя.

# 55
  • Мнения: X
Да ви питам, докато сте още на тема захранване. Моята беба ще стане скоро на 2 месеца и майка ми само повтаря как нас ни е захранвала още на месец и нещо. То не е голямото захранване де, казва, че мога да давам още сега по 1 кафена лъжичка жълтък на ден. На мен ми се струва безумно и без това беба има колики, но тя казва, че така било по-добре, за да й свиква стомаха от рано и да не се върнат коликите след като захраня към 5-6 месец.

# 56
  • Плевен
  • Мнения: 1 222
Това е пълен абсурд!!! За нищо на света не бих дала на толкова малко бебе друго освен мляко! Гледай си детето както ти решиш, а не както някоя баба ти дава акъл.

# 57
  • Мнения: 1 872
Захранването преди 4-ти месец носи сериозен риск от развитие на хранителна алергия. То има бебета дето реагират на яйцата, които майка им е яла. Не ми се мисли какво може да стане, ако се даде яйце на двумесечно.

Има време, цял живот ще яде човешка храна. Засега млякото му дава всичко, което му е нужно.

# 58
  • София
  • Мнения: 39 758
balala, можете да захраните по ранната схема. Но даже и по ранната схема жълтъкът се дава към 6-7м (ако не ме лъже паметта).
Аз като минала през двете схеми казвам "не" на ранното захранване. При щерката нямаше почти никакви ползи, а само вреди.

# 59
  • София
  • Мнения: 5 617
Дадох жълтък на 6м и 1седм и то заради хемоглобина. Как на двумесечно? Ужас!!

Общи условия

Активация на акаунт