как се броят кърменията за деня

  • 452
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 309
Здравейте,

вече два месеца се скъсваме от кърмене с моята дъщеря, а аз така и не научих как да ги броя. Айде нощем е ясно повече от два пъти не е яла, ама денем... Ще дам няколко примера, за да обясня объркването си.

Примерно сутринта сука към 7 и 30, заспа си и както си лежим, след около половин час хоп и пак ме набара посука още малко, след половин час пак така /това едно по-продължително сукане ли е или три отделни/; друг пример - в парка сме, тя е яла до откат преди излизане, ама след час ожаднява, посуква си малко и се упсокоява, това брои ли се за отделно ядене; и последен пример - понеже вече ако не е полузаспала и е скучно да суче, се пуска през 5 минути играем си нещо и си гукаме с нея, тя пак продължава и откарваме по 100 часа.

И искам да използвам темата, за да ви питам още нещо, което няма връзка, но ми е малко притеснено. Онзи ден като беше най-голямата жега на два пъти повърна и по лигавника и остана нещо жълтичко. Възможно ли е заради горещината да е върнала по- мазната част от млякото. И последен въпрос пак за жегите - откакто стана много топло следобед не съм в състояние да я накарам да яде, изкарва по 5-6 часа, но за сметка на това вечер не мога да я махна от гърдата, такъв зверски глад, та се притеснявам първо че прави такива големи паузи следобед, а после се тъпче, да не и се натовари прекалено стомахчето newsm78

Мерси предварително за отговорите Peace

# 1
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Чудесно е, че откликваш всеки път, когато бебето проявява желание за сучене Grinning
А всъщност защо ти трябва да ги броиш кърменията newsm78 На практика няма някакво значение колко пъти суче - нормално е бебето да суче по 4 пъти на час, това е естествената честота на кърмене (големите интервали, особено тези от по 2-3 часа, са културно наложен модел, а не физиологичен).
За лигавника не се притеснявай - мазната част от млякото не стои отделно Wink В стомахчето всичко е смесено Laughing
Когато е много горещо, бебетата са сънливи и раздразнителни и може да ти отказва да суче. Може да опиташ някоя поза, при която нямате тесен физически контакт, от който да й става горещо - например легнали, тогава само минимално се допира до теб. Претоварване на сточахчето няма как да се получи - кърмата се усвоява много бързо, така че е съвсем ок привечер да е почти постоянно на гърдата. Това също е типично за малките бебоци, нарича се сучене накуп и е съвсем нормално поведение Grinning

# 2
  • Мнения: 2 467
Почти на 10 месеца сме и досега не съм броила кърмения за деня. Бебчето най-добре си знае колко и кога да цока. То брои  Mr. Green ти само давай като иска.

# 3
  • София
  • Мнения: 18 679
Ъ ShockedА защо ще ги броиш newsm78

# 4
  • Мнения: 108
И ние сме така. ДАже ме хвана срам ония ден - докторката ме пита по колко пъти яде на ден и аз не можах да отговоря. И като се върнахме реших да пиша - в колко часа ядем. И така стигнахме до 11 пъти на ден. А докторката каза че е нормално 5. 

# 5
  • Мнения: 4 242
Нормално е 5 но за бебе на АМ Grinning

# 6
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Аз броих /и записвах даже, че не можех да се наспя и да не забравя Simple Smile/
НО кърмех на 3, после на 4 часа по 10-15 минути макс.
Ако кърмиш когато детето иска не виждам смисъл да броиш. Кърми когато иска или брой и храни с режим.

# 7
  • Мнения: 2 309
реших да ги броя просто информативно, нали казват че е нормално да е 8-12 пъти, та реших да видя ние нормални или ненормални сме Laughing

Общи условия

Активация на акаунт