Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Отговори
Здравейте,мами !
Темата може да се повтаря,за което се извинявам,но доста разгледах и не открих подобно нещо. 
Преди седмица родих,бебчо е по-голям и се наложи да го вземат в Неонатология ,за да наблюдават дишането му,тъй като трудно се адаптира.Всичко е нормално,родих в 40г.с. седмица преди термин.Не ми позволяват още да го кърмя заради дишането и от четири дни се изреждам с Ел.помпа,за да му нося кърма.Тази Ел.помпа е доста силничка,кърмата ми тръгва на 3тата минута след засмукването и имам чувството,че много малко тече.Гърдите ми бяха напрегнати първите два дни,но вече са добре.Въпросът ми е дали ще омекнат и кърмата дали ще излиза по-лесно по-натам ? Като пробвам ръчно да изцедя излизат две три капки ,но доста по-трудно.Страх ме е дали бебчо,че може да се храни от мен и ако не може дали ще мога поне да се чедя с ръчна помпа(която ми се струва много слаба и нищо не става),тъй като сме в болницата и използваме тук Ел.помпата.
Благодаря предварително за отделеното Ви време и отговорът ! 😊

# 1
Свържи се с консулант по кърмене и ще получиш най-пълен отговор http://www.podkrepazakarmene.com/consulting

# 2
Благодаря

# 3
Аз с помпа никога не съм можела да цедя.

Най-добре цедях на ръка. Без помпа.

За по-лесно потичане на кърмата - топъл душ или компрес преди цедене/кърмене.

За да си запазиш кърмата докато вече е възможно да кърмиш - изцеждай на интервали от 2 часа. Не прави по-големи паузи. Имитирай естественото хранене на бебето. То евентуално би сукало през час и половина - два. Така са бебетата първите седмици. Кърмените бебета на правят големи паузи като бебетата на АМ.

Изцеждай задължително и през нощта - нощното кърмене най-много стимулира производството на кърма.

Гърдите са много твърди и преливащи първите 1-2 седмици. После стават по-меки.

Веднага щом кажат лекарите, че е възможно, слагай бебето на гърда да се учи да суче.
Че като свикне с шише, трудно става вече да засуче.

Моята голямата дъщеря се роди по-рано и седя месец в кувьоз. За това време аз с изцеждане съм поддържала кърмата си. За съжаление тя не се научи да суче. Няколко месеца я храних с изцедена кърма.

Малката вече бях твърдо решена да я кърмя и я кърмих до малко над три години.

# 4
Благодаря за изчерпателният отговор.Искам да направя всичко възможно,за да кърмя и ще се опитам.За момента ще използвам Ел.помпата,докато бебчо е готов.

Редакция на ключовите думи на тема

Общи условия

Активация на акаунт