Пловдив - 4

  • 24 730
  • 295
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 25
Идвааааааааааааааааааааам, аз съм ново попълнение Grinning От Тракия

# 136
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
ДониБони, не знам как стои въпросът с децата над две години. Но те нали са вече на обща храна, май майките сами се отказват от кухнята към двете годинки на детето.


Мисля, че в Софийските кухни е до 3г. възраст, а аз не бих се отказала от нашата кухня ако е до 3г. възраст, тя захранва и яслите дори  Grinning

# 137
  • Мнения: 4 068
Това с детската кухня до 3 години е добра идея. Трябва да се провери как стоят нещата и дали е възможно. Аз също не бих се отказала от кухнята ако е до навършване на 3 години.

Момичета и момче, хайде някой да се заеме със събирането на парички за листовките и за няколко плаката и също така с разлепването им. Аз нямам физическата възможност да го направя просто. Можете да прочетете в темата за протеста за какво иде реч. Ще бъдат поръчани 200 бройки листовки за Пловдив мисля и някой трябва да ги получи и разпространи. Ако преценим, че са малко можем да си ги ксерокопираме. Но при всички положения май ще трябва да се видим някой ден преди протеста, за да съберем парички и да си разпределим листовките.
Та ако някой изявява желание да се заеме да свирка. Мен ще ме застреля мъжо ако се захвана, защото е в сесия и няма как да му оставям беба.

# 138
  • Мнения: 2 070
Ясно за кухните! По-зле е при вас. И трябва наистина да е до три години - както е май навсякъде...А иначе и ние кърмим навън по пейки и къде ли не, не сме чак толкова суетни, но все пак...Успех на вас!

# 139
  • Мнения: 2 070
а освен това писмо ще внесете ли и конкретни предложения - от рода на еди кои си улици около еди коя си ясла да се оправят, на еди кои си сгради е наложително да се сложат лайсни/релси, в еди кой си квартал няма детска площадка или съоръженията не са поддържани...И подобни

# 140
  • Мнения: 388
Момичета и момче!
Малко в страни от ожбсъжданите в момента теми, но аз да си кажа - направила съм корекциите по списъка на пловдивските мами (и татко!) на първа страничка!!!! Вписала съм всички, корегирала съм новостите - родени бебета, преместени в други райони и т.н......

Моля погледнете какво съм свършила и ако има още нещо за оправяне, което съм пропуснала, мнооого ви моля да ми кажете, че това се оказа доста трудоемка и бавна процедура и може и да съм пропуснала нещо...



Веси,благодаря ти много ,че си ме вкарала и мен в списъка,ей сега се видях!

# 141
  • Мнения: 1 671
Благодаря и аз, Веси, че сме в листата  bouquet

Момичета и момчета, искате ли в събота или неделя да се видим някъде възможно най-много хора и да се наговорим какво ще правим за протеста? Дайте предложение в кой ден и къде. На мен ще ми е удобно каквото и да кажете, времето се очертава хубаво, така че и с бебо, и без бебо...

Ще получим 200 бр. плакатчета - формат А4 - които трябва да си разпределим възможно най-ефективно, така че да покрием най-голям периметър. Цената им няма да е много висока, мисля, че около 15 лв. общо. Така че, по 2-3 левчета ще е достатъчно да събираме, за да ги платим.

Моля, определете срещата Peace

# 142
  • Мнения: 481
Честит рожден ден на Незабравка!
Много любов от всички покрай теб, много усмивки и майчина радост!

 bdbaloni

# 143
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 804
Момичета!

Има кампания в полза на деца от ДДУУ Дом за деца с умствени увреждания в с. Петрово, до Стара Загора.
Кампанията се организира от майките от Стара Загора, с цел закупуване на летни обувки на децата. Другата седмица приключва.

Някои от вас вече знаят за какво иде реч от І-ви Национален Конгрес на БКП на Бузлуджа.

В продажба са стикери, 5 вида. 4 от тях са с кърмаческа тематика, 5-ият неутрален (майка и бебе). Цена - 5 лв.

Няма значение дали кърмите, подкрепяте или не (просто така се завъртя идеята). Ако вземете стикер, и на кошчето за боклук да го лепнете, парите от него ще отидат за добра кауза.

В мен са стикерите - коя от вас може да се ангажира да ги вземе и разпространи, съответно събере парите? Нямам физическа възможност да го направя сама, за съжаление...

Моля, помогнете!

Тук можете да видите стикерите:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=105558.0 

Девойки, нека не забравяме покрай хубавата инициатива с протеста други важни и добри неща!
Пратих стикерите на Мяу, която работи точно на копчетата. Моля ви, които майки се разхождат там - да се свържете с мен или с нея, за да ги вземете и евентуално разпространите между желаещите.

# 144
  • Мнения: 410
ДониБони, не знам как стои въпросът с децата над две години. Но те нали са вече на обща храна, май майките сами се отказват от кухнята към двете годинки на детето.
Ами тя храната от кухнята си е обща, само малко по-на дребни парченца. Друг е въпроса, че в някои градове, както си е било и преди, има възрастови групи!
4мес - 1 г. ( мисля че до 1г. беше )
1-2 г ( например )
над 2 за големите. Почти като порция си е .
За пример, в Добрич е така. Те пък имаха скоро проблеми с количествата, буквално 2 см. на дъното на буркана. Вдигнаха се мамаите и телевизия,вестници и смениха шефката на кухнята. За сведение там има страшно мног деца.

Та за възрастовата граница:
Ние лапахме всичко от кухнята с апетит ( не е тайна, че 3та кухня готвят вкусно) , но като с нож ни резнаха на 2г.
Аз работя, детето ми не ходи на ясла, така съм решила. Свекърва ми е възрасна,благодаря и за това което го гледат, гледа го жена. Искам да мога да вземам храна до 3 г. докато тръгне на градина. Готова съм да плащам и повече от 50 ст. за купон, защото, съгласете се, това също е символична сума.
Значи "платено" майчинство до 2г, кухня до 2г. каква е файдата от тази 3та година неплатено майчинство, дори ако го ползвах!

# 145
  • Пловдив
  • Мнения: 292
Веселина, благодаря за поздрава !  newsm03 Радвам се, че се запознахме с теб пред ДКЦ-1 и то така случайно.  smile3503
За рожденния ми ден ви черпя всички, кой с каквото си хареса: 

smile3510     Wine Glass       Popcorn      food002       beer3  cook       food010    lalalala

# 146
  • Пловдив
  • Мнения: 1 405
Честит рожден ден Незабрвка

 newsm59  Gift  party023 newsm67 Gift Gift Gift

# 147
  • Мнения: 4 068
Въх, изпревариха ме.

Честит рожден ден Незабравка!
Желая ти много здраве, щастие, късмет, любов и сбъднати мечти!
Бъди все така позитивен и усмихнат човек!
Весело изкарване на празника и НАЗДРАВЕ!!!


  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet

# 148
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
ДониБони, не знам как стои въпросът с децата над две години. Но те нали са вече на обща храна, май майките сами се отказват от кухнята към двете годинки на детето.
Ами тя храната от кухнята си е обща, само малко по-на дребни парченца. Друг е въпроса, че в някои градове, както си е било и преди, има възрастови групи!
4мес - 1 г. ( мисля че до 1г. беше )
1-2 г ( например )
над 2 за големите. Почти като порция си е .
За пример, в Добрич е така. Те пък имаха скоро проблеми с количествата, буквално 2 см. на дъното на буркана. Вдигнаха се мамаите и телевизия,вестници и смениха шефката на кухнята. За сведение там има страшно мног деца.

Та за възрастовата граница:
Ние лапахме всичко от кухнята с апетит ( не е тайна, че 3та кухня готвят вкусно) , но като с нож ни резнаха на 2г.
Аз работя, детето ми не ходи на ясла, така съм решила. Свекърва ми е възрасна,благодаря и за това което го гледат, гледа го жена. Искам да мога да вземам храна до 3 г. докато тръгне на градина. Готова съм да плащам и повече от 50 ст. за купон, защото, съгласете се, това също е символична сума.
Значи "платено" майчинство до 2г, кухня до 2г. каква е файдата от тази 3та година неплатено майчинство, дори ако го ползвах!


И аз не смятам да давам детето на ясла, но ноември месец ще ни кръцнат от кухнята  /аз взимам от 3-та млечна кухня  Grinning/, много съм доволна от храната там, малкия я омита от раз, а на моите манджи се мръщи  Sad

# 149
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
Благодаря и аз, Веси, че сме в листата  bouquet

Момичета и момчета, искате ли в събота или неделя да се видим някъде възможно най-много хора и да се наговорим какво ще правим за протеста? Дайте предложение в кой ден и къде. На мен ще ми е удобно каквото и да кажете, времето се очертава хубаво, така че и с бебо, и без бебо...

Ще получим 200 бр. плакатчета - формат А4 - които трябва да си разпределим възможно най-ефективно, така че да покрием най-голям периметър. Цената им няма да е много висока, мисля, че около 15 лв. общо. Така че, по 2-3 левчета ще е достатъчно да събираме, за да ги платим.

Моля, определете срещата Peace


Ами казвайте, де  Grinning
Ама защо не пишете в общата тема, аз хич не се сещам за тези отчетни теми  Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт