Как се справяте и бебчовците със смяната на времето при пътуване

  • 1 015
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 280
Предстои ни ходене до БГ с бебока. Аз ще трябва да работя от БГ (по Интернет) и ми е чудно как ще се нагласим с него на 7 часовата разлика?

Моя ще е на 9-10 месеца като сме в БГ и ние ще сме предимно на море ... Повечето майки които познавам в БГ ми казват че бил малък да го водя на Черно Море ...

Споделете опит.

# 1
  • Мнения: 7 091
Предстои ни ходене до БГ с бебока. Аз ще трябва да работя от БГ (по Интернет) и ми е чудно как ще се нагласим с него на 7 часовата разлика?

Моя ще е на 9-10 месеца като сме в БГ и ние ще сме предимно на море ... Повечето майки които познавам в БГ ми казват че бил малък да го водя на Черно Море ...

Споделете опит.
От опит казвам,че по-трудно ни понесе разликата от САЩ към БГ отколкото обратно. На малкия му трябваше около седмица да се адаптира, на мене даже малко повече. В САЩ обаче нямахме проблеми- за 24 часа бяхме ОК. Не знам защо този път така реагирахме и двамата.
Относно морето, не знам какво имаш предвид под да го водиш на море? Ако става въпрос за разходки и т.н. не мисля, че има някакъв проблем. Аз лично обаче дете под 2 годинки не бих завела на плаж. Аз съм от Варна и прекарвахме много време покрай морето, вкл. игра на пясъка, но винаги с дрешки, добре намазан с висок SPF, в морето не сме влизали. 

# 2
  • Мнения: 780
Доколкото знам, винаги когато се лети на изток адаптирането към часовата зона е по-трудно. Когато си ходим в България ни отнема 1-2 дена максимум да се адаптираме, но навръщане в Австралия ходим като призраци поне седмица - две! По мои впечатления бебчовците и малките деца понасят промените много по-добре и леко от възрастните.
За морето - педиатърката в БГ на моя приятелка препоръчваше избягване на плажа поне до 1 годинка.

# 3
  • Мнения: 4 629
Зависи най-вече от детето. Ние скоро пътувахме да България и не сме имали проблеми с часовата разлика. Кацнахме в София в 11 вечерта и сина ми си легна като се прибрахме. Спа спокойно до сутринта.  И така си свикна още от първия ден. На връщане пристигнахме в 23:30 и пак така. Според мен децата се адаптират по-лесно и по-бързо от нас към часовата разлика

Лек полет ви желая  и много весело изкарване в България bouquet

# 4
искам да ти кажа за морето. Ние живеем на море и след като изчетох сума ти статии на тая тема, започнах да водя моята дъщеря от деветия месец. не е желателно преди шестия да се ходи. на плаж обаче с дете се ходи сутрин до единадесет часа максимум и вечер след четири, през другите часове е абсолютно нежелателно. Освен това по-добре не стой повече от два часа, даже в началото два часа са много. децата се изморяват много бързо от плажа и слънцето, давай много течности и винаги със слънцезащитен крем и шапка, в началото дори не събличай бебето изцяло, дръж го с тениска. Досега не съм имала проблем, спазвам тези неща и всеки ден ходим на плаж. В момента моята дъщеря е на двайсет месеца.
весело изкарване

# 5
  • Мнения: 280
Ooo mili46,
какво съм се заоплаквала за дълго пътуване - вие чак от Австралия летите ... Колко отнема полета до БГ?

Ами за почивката на море не знаех че бебе под 1 година не е препоръчитлено ...

# 6
  • Мнения: 780
Ooo mili46,
какво съм се заоплаквала за дълго пътуване - вие чак от Австралия летите ... Колко отнема полета до БГ?

Ами за почивката на море не знаех че бебе под 1 година не е препоръчитлено ...

Рекорда ни по бързина е 36 часа от врата до врата  Mr. Green Иначе само летателното време е минимум 23 часа без прекачванията. Но не се оплакваме..  Wink Я питай Maika от Нова Зенладия  Heart Eyes Hug

# 7
  • Мнения: 3 880
Повечето майки които познавам в БГ ми казват че бил малък да го водя на Черно Море ...
Аз не разбрах точно- притесняваш се от морето по принцип или определено от Черно море, защото е с нещо по-различно от останалите? newsm78
И аз мисля, че бебетата нямат работа на плажа, нито ще се къпят, нито ще се пекат, нито пък ще си играят в пясъка, освен това слънцето там е по- силно (заради водата), а топлината е най-опасна, защото на тази крехка възраст регулирането на телесната температура не е развито напълно.
А иначе ако сте си просто около морето и на сянка и хладинка, няма нищо лошо, дори е за препоръчване смяната на климата  Wink
За часовата разлика не мога да кажа нищо Embarassed при нас е само 1 час...

# 8
  • Мнения: 280
Biba,

не се притесниажам от Черно Море а по-принцип питам. Просто тук не съм чувала някой да е казвал че бебе не може да се води на плаж, а в БГ всички майки които съм питала ми казаха че е малък.
Естествено че няма да го водя да прави тен, а ще сме си на сянка някаде. Но в морето защо да не го топна ... Той беше на 5месеца като отидохме на океан в Флорида, но се къпахме в басейна само а и времето Февруари в Флорида беше супер - не горещо а приятно топло ...

# 9
Здравей:)
Според мен си е до детето, всяко по различен начин реагира, а и все пак не сте чак ъолкова малки.Но при всички случай не сравняваи водата в басейна в САЩ с морето в България, знаеш че тука слагат какво ли не но и внимават да не даде отражение на някого да се оплаче:)

# 10
  • Мнения: 456
Явно наистина е различно при всяко дете. Mоето беше на 9 месеца, когато бяхме в Б-я. От първата вечер спа все едно няма никаква часова разлика. Е, вярно е, че в следобедните часове заспиваше по никое време, но това не е проблем. На мен ми бе по-трудно обаче. Лек път! newsm10

# 11
  • Мнения: 280
Но при всички случай не сравняваи водата в басейна в САЩ с морето в България, знаеш че тука слагат какво ли не но и внимават да не даде отражение на някого да се оплаче:)

Ами педиатър ми каза че морксата вода действала добре на атопичния дерматит които бебчо има ...

# 12
  • Мнения: 3 880
Но при всички случай не сравняваи водата в басейна в САЩ с морето в България, знаеш че тука слагат какво ли не но и внимават да не даде отражение на някого да се оплаче:)

Ами педиатър ми каза че морксата вода действала добре на атопичния дерматит които бебчо има ...

Нашето море (което аз много обичам, защото съм израстнала там Heart Eyes) е едно от най-замърсените морета в света, така че аз лично не бих потопила в него малко бебе с кожни проблеми. Не е задължително да стане нещо разбира се, но страх лозе пази, както се казва Wink

# 13
  • Мнения: 7 091
Нашето море (което аз много обичам, защото съм израстнала там Heart Eyes) е едно от най-замърсените морета в света, така че аз лично не бих потопила в него малко бебе с кожни проблеми. Не е задължително да стане нещо разбира се, но страх лозе пази, както се казва Wink

Абсолютно съм съгласна с Биба! Особено ако детето има кожни проблеми, просто не си прави експерименти. Нямаш идея какво се излива в морето за съжаление  Sick
Иначе и аз страхотно си го обичам, но това не го прави по-чисто.  Peace

# 14
  • Italia
  • Мнения: 4 492
За 4асовата разлика не мога да кажа по4ти ниЩо:наШата е един 4ас и може би е достатъ4ен един ден за да си "сверим" 4асовниците по новото време.  Wink
За плажа и къпането: Джулия беШе на годинка и 4 мес като отидохме за първи път на море в Бг. ДъЩеря ми съЩо е с атопи4ен дерматит и мога да ви гарантирам,4е след морето вси4ко беШе из4езнало. Peace Знам,4е 4ерно море е мръсно,но ви каня тук да видите италианската 4аст на Адриати4еско море и тогава може да си говорим за мръсни морета. Twisted Evil

Общи условия

Активация на акаунт