Математически турнири 1-4 клас. Тема №51

  • 127 168
  • 734
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 39
а който не е писал нищо на беловата, защото е сметнал, че нещо бърка?
а изгубеното време, притеснението и разколебаването при следващите задачи?

има много думи, които мога да кажа за това "соломоновско" решение, но за всички тях дават бан във форума, а повечето (сигурно) ги има в НК и ГПК.
аз разбрах че на всички ще дават по 10т.

# 31
  • Мнения: 4 122
А не е ли редно МОН да излезе с официално становище
Или само от слухове ще научаваме новините

# 32
  • Мнения: 157
То в Пловдив и двете състезания за рейтинг протекоха с гафове. Явно на сегашния випуск не му върви.

# 33
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 38 853
Скрит текст:
а който не е писал нищо на беловата, защото е сметнал, че нещо бърка?
а изгубеното време, притеснението и разколебаването при следващите задачи?

има много думи, които мога да кажа за това "соломоновско" решение, но за всички тях дават бан във форума, а повечето (сигурно) ги има в НК и ГПК.
аз разбрах че на всички ще дават по 10т.

потъмненото не значи ли, че все пак трябва да има нещо написано по тази задача?
иначе ще е само "на всички".

Привет,
По информация от родител,чието дете се е явило на Питагор и същият е преподавател в МГ-Варна,за 16 задача ще се присъждат по 10точки на всички явили се, независимо до каква степен са решили задачата!

# 34
  • Мнения: 4 122
То в Пловдив и двете състезания за рейтинг протекоха с гафове. Явно на сегашния випуск не му върви.
Явно  е така
приетите може да не са най-добрите, но поне ще са най-големите късметлии  Smile
st. Dobri съмнявам се само на започналите да пишат , да дадат точки
най-вероятно на всички явили се, което е още по-нечестно
ако все пак си мислил по тази задача, все ще имаш нещо записано-я в белова, я в чернова

# 35
  • Мнения: 39
Скрит текст:
а който не е писал нищо на беловата, защото е сметнал, че нещо бърка?
а изгубеното време, притеснението и разколебаването при следващите задачи?

има много думи, които мога да кажа за това "соломоновско" решение, но за всички тях дават бан във форума, а повечето (сигурно) ги има в НК и ГПК.
аз разбрах че на всички ще дават по 10т.

потъмненото не значи ли, че все пак трябва да има нещо написано по тази задача?
иначе ще е само "на всички".

Привет,
По информация от родител,чието дете се е явило на Питагор и същият е преподавател в МГ-Варна,за 16 задача ще се присъждат по 10точки на всички явили се, независимо до каква степен са решили задачата!

дан,защото много деца не са стигнали до описателните. Само са ги чери и ще е нечестно

# 36
  • Варна
  • Мнения: 391
Ами позволете ми да не съм съгласна с вас. Има деца, които са мислили по 16-та задача, но след като не виждат вярно решение, преценят, че ще оставят празно, вместо да пишат неверни неща. Например моето. Казва - защо да пиша някакви неща, които виждам, че са неверни....Няма как да се прецени дали детето изобщо не е стигнало до там или пък е преценило, че не може да се справи след като е мислило... След като е решил 17 та, явно е стигнал до там.Но това не може да е критерий на кого да дадат или не.
Явно няма честно решение на проблема...

# 37
  • Мнения: 6 915
Как дете, което не е получило площ 452 е разбрало (само с гледане/мислене/четене), че задачата е грешна?

# 38
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 38 853
прочети скрития текст в горния ми пост Wink
на едно мнение сме.

# 39
  • Мнения: 1 600
Как пък не си свършиха професионално работата тези от които зависи... нямат ли нужния капацитет?!
Вярно, че е човешко да се греши, обаче толкова струпване на гафове по състезания за прием...хем следя само от 2год. Все така ли е било това чудо или прогресира?

# 40
  • Мнения: 4 122
Как дете, което не е получило площ 452 е разбрало (само с гледане/мислене/четене), че задачата е грешна?
напълно подкрепям
на моят син съм му казала при задачите с описание, да пише всяко нещо което се сети
защото за всяко вярно съждение дават точки
сега какво да му кажа-на всички дават по 10т, даже и на тези излезли в 10часа и нерешили нищо

# 41
  • Варна
  • Мнения: 391
Не зная за другите, но моят син не е стигнал до заключение, че задачата е грешна (и досега не коментираме вкъщи, че е така), а че той не може да я реши. Чертал, въртял....каквото и да е правил - както беше коментиратно - губил е достатъчно време. Както и да е. Чакаме.Нищо не може да се направи.

# 42
  • Мнения: 310
Според мен, не може само в Пловдив да се дават по 10т. за 16 задача, тъй като дете от Пловдив може да кандидатства в СМГ и да измести дете което се е явило в София и не са му дадени 10 т. Така че, ако има раздаване трябва да е за всички градове.
Имам информация от сигурен източник, че задача 16 е грешна. Проверяващите са писали до МОН писмо, казали са им да чакат инструкции до понеделник до обед, но така и не са ги получили до края на деня. Дано да са решили/МОН/ за всички да се дадат по 10 т., а не само за отделни градове.

# 43
  • Мнения: 4 122
Според мен, не може само в Пловдив да се дават по 10т. за 16 задача, тъй като дете от Пловдив може да кандидатства в СМГ и да измести дете което се е явило в София и не са му дадени 10 т. Така че, ако има раздаване трябва да е за всички градове.
Имам информация от сигурен източник, че задача 16 е грешна. Проверяващите са писали до МОН писмо, казали са им да чакат инструкции до понеделник до обед, но така и не са ги получили до края на деня. Дано да са решили/МОН/ за всички да се дадат по 10 т., а не само за отделни градове.
Една дама от Варна сподели това за точките
не е само за Пловдив
но това не променя глупавото решение

# 44
  • Мнения: 6 915
Не зная за другите, но моят син не е стигнал до заключение, че задачата е грешна (и досега не коментираме вкъщи, че е така), а че той не може да я реши. Чертал, въртял....каквото и да е правил - както беше коментиратно - губил е достатъчно време. Както и да е. Чакаме.Нищо не може да се направи.
Ми много деца така са се мъчили със 17 задача (например) и не са успели да я решат. Трябва ли да им дадат по 10т. защото са загубили време да се опитват да я решат?

Общи условия

Активация на акаунт