Математически турнири 1-4 клас. Тема №51

  • 127 172
  • 734
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 4 122
Ми много деца така са се мъчили със 17 задача (например) и не са успели да я решат. Трябва ли да им дадат по 10т. защото са загубили време да се опитват да я решат?
Абсолютно, най-добре да дадат на всички по 100 точки
Мисля че ще е най-честно

# 46
  • Варна
  • Мнения: 391
Според мен в създалата се ситуация, всеки гледа от своята камбанария, и за всеки справедливото изглежда по различен начин. Няма справедливо решение според мен, така че нека да не се заяждаме един с друг - едва ли е полезен ход. Ще ни се наложи да приемем каквото решат от МОН и това е. Аз лично разчитам на останалите задачи. Ако се е справил с тях, няма да ни е чак толкова фатално +/- тези 10 точки.

# 47
  • Мнения: 310
Знаете ли под какво ще сме единни всички родители, под това преди да се дават на децата ни задачи, "умните"глави, предполагам цяла група/екип, да гледа и да мисли както дават. Така излиза, че задачите се готвят от един човек и същия той ги утвърждава. Недопустимо е да се гаврят така с децата ни, а понякога това определя и бъдещето им.
Моето дете вместо да си провери останалите задачи за технически грешки е отделило 30 мин на сбъркана задача.... е това не е нормално!!! Предполагам, че при доста е било така...
Миналата година на матурите в 7 клас, 24 задача пак беше сбъркана..... е стига де!!!!

# 48
  • Мнения: 4 122
Според мен в създалата се ситуация, всеки гледа от своята камбанария, и за всеки справедливото изглежда по различен начин. Няма справедливо решение според мен, така че нека да не се заяждаме един с друг - едва ли е полезен ход. Ще ни се наложи да приемем каквото решат от МОН и това е. Аз лично разчитам на останалите задачи. Ако се е справил с тях, няма да ни е чак толкова фатално +/- тези 10 точки.
Напротив гледам съвсем обективно на нещата
Синът ми е докарал донякъде задачата и заслужава не -повече от 4-5 точки
Не заслужава тези 10 и не съм съгласна да му ги дадат, защото не е честно спрямо децата решили я цялата
Реално само чертежа е грешен(по-точно подвеждащ), но не и задачата
Ако на чертежа пише, че е примерен, не знам що да анулират задачата

# 49
  • Мнения: 2 686
Те не дават точки, практически анулират задачата. Никой изход не е справедлив, никой, но ако го погледнем така - може и да го приемем.

# 50
  • Мнения: 4 122
Те не дават точки, практически анулират задачата.
Напротив , писаха че по 10т на всяко дете
Колко е достоверна информацията, не знам

# 51
  • Мнения: 2 686
Така де, давайки по равно, практически я анулират.

# 52
  • Sofia
  • Мнения: 191
А да не забравяме, че има деца, които са решили да не се явяват на Питагор и да участват с точките си от Европейско кенгуру дори и с коефициент 0.5. Е тогава вече става още по нечестно.

# 53
  • София
  • Мнения: 1 739
А да не забравяме, че има деца, които са решили да не се явяват на Питагор и да участват с точките си от Европейско кенгуру дори и с коефициент 0.5. Е тогава вече става още по нечестно.
Това по принцип е нечестно. На ЕК дори и максимум да има ще има 50 точки. На Питагор, дори и да не са решени последните 2 задачи пак има 80 точки. Според мен с правилата СМГ е решило, че иска да постави децата пред равни условия. ЕК е поставено за вратичка само за неявяване на Питагор по независими обстоятелства.

# 54
  • София
  • Мнения: 335
Следя темата с интерес.Мисля си, дано да се окаже, че излишно се филмираме, предвид че нямаме официално обявена задача.На моето дете обяснението за 16 задача съвпада с на другите деца, които са я обяснили, но аз съм свидетел, как децата подценяват някоя важна, но на пръв поглед незначителна думичка.
Иначе честно казано май вярно решение на проблема няма,освен да се дават точки при всяко правилно разсъждение в задачата...Да, никой няма да получи максимален брой точки, но и така няма да се обезсмисли труда му че е разсъждавал.

# 55
  • Варна
  • Мнения: 4 444
Извинявам се, че с въпроса си ще изместя фокуса от казуса. Някой знае ли, откога ще започне записване във Варна за Преглед на знанията по математика? Следя сайта на МГ, но няма нищо в съобщения, а състезанието е след 10 дни. Обикновено поне две седмици предварително записват.

# 56
  • Мнения: X
Най-важното е какво ще направят децата на ОМТ.

# 57
  • Мнения: 21 427
Най-важното е какво ще направят децата на ОМТ.
Има гимназии, за които това състезание е без значение за приема в пети клас.

# 58
  • Мнения: 4 122
Най-важното е какво ще направят децата на ОМТ.
За софия може би
Но в пловдив изобщо няма да се вземе под внимание
Защото от предните две има доста високи проценти

Последна редакция: ср, 02 май 2018, 19:25 от The Invisible

# 59
  • Мнения: 21 427
Е, хайде сега. Едва ли само пловдивчани са реагирали. Simple Smile

Най-сетне и МОН публикува Протоколно решение на националната комисия относно класираните за националния кръг на математическото състезаниЕ "Европейско кенгуру" на 02.06.2018 г. (1-12 клас)
Не че нещо, ама поне да видим членовете на комисията. Joy
(академик проф. дпн Сава Гроздев)
(дописен член проф. д-р Росен Николаев)
(доц. д-р Веселин Ненков)
д-р Диана Стефанова
Ирина Шаркова

Общи условия

Активация на акаунт