Скъсяване на шийката и серклаж

  • 7 150
  • 33
  •   1
Отговори
  • Мнения: X
Здравейте,момичета! Много ли е опасно скъсяване на шийката с 50% в 18г.с. ,послдва серкалж ,инжекции папаверин системи,магнерот ,ношпа и лежане по цял ден със ставане само до тоалетна и храна ? И наистина ли може като полежиш доста да се удължи шийката? Много се притеснявам,първа бременност ми е ...

# 1
  • Мнения: 16 839
Ако не беше опасно скъсяването на шийката и тя можеше да се удължи, нямаше да се правят серклажи.
Почивай Wink
Успех!

# 2
  • Мнения: X
И аз това си мисля,но ми се искаше да чуя и др.  мнение,благодаря Simple Smile

# 3
  • Мнения: 16 839
При сериозни състояния ти е необходимо само лекарско мнение Wink
Ако не ти вдъхва доверие - второ, трето и тн Wink

# 4
  • Мнения: 9 196
Няма да се удължи, но ще спре да се скъсява, дори може малко да набъбне от лекарствата. Лежи си спокойно и това е, със серклаж на 50% шийка може да си изкараш и до края, особено ако бебето е само едно.

# 5
  • Мнения: X
Само едно е ..най-накрая малко надежда,благодаря !

# 6
  • Мнения: 9 196
Щом е само едно, с подходяща терапия, серклаж в тази седмица и лежане, 99% ще стигнеш до безопасни седмици. Не видях да си написала дали приемаш утрогестан, защото и това трябва - при серклаж задължително. Прогестерона с подходящ магнезиев препарат, ще ти предотвратят контракциите и ще "стегнат" шийката. Говори с лекаря си.

# 7
  • Мнения: X
Имах поликистоза преди да забременея ми правиха лапароскопия,след нея без медикаменти забременях. В началото на бременността пиех дуфастон,който е също прогестерон съдържащ и предполагам,че за това не ми е изписал пак,но ще попитам, благодаря !

# 8
  • Мнения: 9 196
Дуфастона не върши работа, утрогестан или нещо още по-силно трябва със серклаж, питай го.

# 9
  • Мнения: X
Знаете бременните,че хормоните ни полудяват..след серклаж мастурбацията позволена ли е ?

# 10
  • Мнения: 4 696
Трябва да много да се внимава за вагинални инфекции, когато има серклаж .Не знам дали е позволена мастурбацията, но на мен не ми се струва добра идея в това състояние. От друга страна, оргазмът предизвиква контракции.
Аз изкарах до 8- ми месец, като от 20г.с. бях почти без шийка, без серклаж , с постоянни контракции + две бебета в корема, така че ти може и да преносиш, ако си лежиш и бъдеш спокойна.

# 11
  • Мнения: X
Много благодаря ❤

# 12
  • Мнения: 1 174
Мнението на едно от светилата във високо рисковата бременност беше определено с едно изречение :"Афиф работа." Първо бих потърсила второ мнение, после бих обсъдила вариантите. От 16 г.с шийката ми започна да се скъсява, серклаж не направиха, аз си взимах лекарствата, почивах, колкото мога и си родих в 36г.с с планирано секцио. Успех. !

# 13
  • Мнения: 199
Здравей,

Исках да се включа и аз.
Всъщност шийката има способността да се увеличава до определен период.
Лично моята от 2,5 в 28 г.с, с лежане, силни дози магнезий и утрогестан беше 3,2 в 32 г.с.
По мое мнение с лежане и спокойствие имаш реални шансове да стигнеш до термин Simple Smile

# 14
  • Мнения: 262
Здравейте,момичета! Много ли е опасно скъсяване на шийката с 50% в 18г.с. ,послдва серкалж ,инжекции папаверин системи,магнерот ,ношпа и лежане по цял ден със ставане само до тоалетна и храна ? И наистина ли може като полежиш доста да се удължи шийката? Много се притеснявам,първа бременност ми е ...

Just She, ако четеш темата, какво стана? Как е сега серклажа? Не би трябвало да мастурбираш. Трябва там мускулите ти да са спокойни постоянно, за да няма дърпания или контракции. Изписаха ли ти утрогестан? Моят серклаж мина преди 4 дни. Но аз от две седмици се опитвам да убедя лекарите, че имам контракции. При изписването ми потвърдиха с видеозон, че имам контракции, но ме изпратиха с лекарства. Само но шпа, спазмалгон и магнерот. Аз имах фунизация и разкритие 1см освен скъсяването. В 16та седмица съм вече.

Общи условия

Активация на акаунт