Агресивно дете

  • 10 056
  • 62
  •   1
Отговори
  • Мнения: 8
Здравейте БГ Мами, пиша за съвет за детенцето на моя приятелка, която вече не знае какво да прави. Детето е на 1 г. и 10 м. момче. Като цяло е усмихнато дете, не е много общително. Като цяло е много енергично. Но вниманието му не се задържа дълго. Като примери мога да кажа, че скоро го учи как да ползва лопатката в пясъчника, но колкото и да му показва, то пак си знаеше неговото - бута я в пясъка на обратно и хвърля пясъка нагоре. Все още не се храни самостоятелно, освен ако не му се даде направо в ръката. Когато отидат на площадката и там има деца с играчки, то не спира докато не ги вземе. Може да го дръпнеш сто пъти, да повториш още двеста пъти, че не може да вземе каквото иска, защото друго дете си играе, но то няма да спре. Интересното е, че не проявява емоция, примерно да се разплаче, да се тръшка, просто се смее и пак и пак отива. Скоро станаха няколко инцидента - бръкна в окото на дете и то не леко и не за първи път. Ухапа друго дете около окото и пак беше доста силно. Когато тя го дръпна настрана да каже, че не е редно да прави така, че детето го боли и плаче, той просто се усмихваше през цялото време и искаше играчки. Дори като го пошляпне за нещо, което не  е  редно да прави, то пак се смее.. Не реагира по никакъв друг начин освен смях. Докато играе с децата и ги гушка примерно, изведнъж просто ги наранява .. Колкото и да му се говори, все едно е глас в пустинята - нищо .. Все още не говори. Казва някакви думички, но на бебешки общо взето. Вкъщи също ги хапе, скубе, удря .. И пак с усмивка. Майка му казва, че му говорят, обясняват, показват и все едно нищо .. Няма обратна връзка. Дали ще му се скарат или ще го похвалят реакцията му е една и съща. Посъветвах я да се обърне към детски психолог, понеже майките вече не искат децата им да играят с нейното, заради това, че винаги някое дете бива ухапано, оскубано или ударено. Другото, което е, че с непознати деца, тези които вижда за  първи път не прави така.  Дайте някакъв съвет .. Какво да прави? Защото това не може и период да се нарече .. Така е от доста време.

# 1
  • Страната на чудесата
  • Мнения: 6 483
Аз също бих посъветвала консултация с детски психолог и той да даде мнение за консултация с друг специалист, ако не е в неговия ресор.

Последна редакция: ср, 02 май 2018, 17:25 от Lucky Plam

# 2
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 248
Детски психолог или невролог. Няма смисъл да се чака и да се гадае.

# 3
  • Мнения: 180
Стана ми интересно дали е същото дете, което в Бургас се приближи и директно бръкна в окото на моето, което си стоеше в количката Angry
И според мен е най-добре да се отиде на детски психолог , щом не вижда някаква агресия у дома и родителите му му обясняват, че не е правилно.
А, дали гледа някакви детски филмчета и от там да копира ? Някои напоследък гледам са доста агресивни и не осъзнаваме как влияят на по-лабилна психика.
Също на градина, ако ходи и там има подобни случаи, откъдето да гледа и да се учи.
Не мисля, че отвътре му идва да е зло, би трябвало да вижда отнякъде.

# 4
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 248
Според мен проблемът не е в анимациите. Авторката е споменала, че не проявява емоции, реагира неадекватно на ситуации и няма обратна връзка.

# 5
  • Мнения: 46 508
Моят съвет е да не се бъркате във възпитанието на чуждите деца Hands Plus1
Това би довело единствено до проблеми.

# 6
  • Мнения: 8
Стана ми интересно дали е същото дете, което в Бургас се приближи и директно бръкна в окото на моето, което си стоеше в количката Angry
И според мен е най-добре да се отиде на детски психолог , щом не вижда някаква агресия у дома и родителите му му обясняват, че не е правилно.
А, дали гледа някакви детски филмчета и от там да копира ? Някои напоследък гледам са доста агресивни и не осъзнаваме как влияят на по-лабилна психика.
Също на градина, ако ходи и там има подобни случаи, откъдето да гледа и да се учи.
Не мисля, че отвътре му идва да е зло, би трябвало да вижда отнякъде.
Ами не мога да кажа, че не вижда агресия, понеже те живеят с родителите на момичето и баща и често пие .. Надявам се, ме разбрахте.  А за това за Бургас - ако е било преди 3-4 дни може и то да е било, понеже бяха там .. Иначе не са от Бургас Simple Smile  Не ходи на градина.

Моят съвет е да не се бъркате във възпитанието на чуждите деца Hands Plus1
Това би довело единствено до проблеми.
Искам просто да и помогна .. И повярвайте, тя има нужда от помощ.

Според мен проблемът не е в анимациите. Авторката е споменала, че не проявява емоции, реагира неадекватно на ситуации и няма обратна връзка.
Казвала е, че гледа само Маша и мечока. Нямал интерес към друго.

Последна редакция: ср, 02 май 2018, 23:57 от Не се сърди, човече

# 7
  • Мнения: X
Описаните реакции на детето наистина изглеждат странни и може би е добре да се потърси преглед от специалисти. По-добре излишно презастраховане, отколкото да се пропусне нещо важно.

# 8
  • Мнения: 11 335
Детето има нужда от специализирана помощ и диагноза - детски психиатър в началото и после психолог. Психолога ще ги забави, а според мен на детето му трябват изследвания от медик. 

# 9
  • Мнения: 656
По описаното ми прилича на социопат, но все пак не съм спецалист и това са само спекулации.

И аз мисля, че никога не е рано за специалист - и психолог, и невролог. Една от огромните грешки на родители (а и на личните лекари) е да кажат "Ще израстне". Пълен абсурд. "Ще израснтат" един процент от децата, а другите наистина задълбочават проблема.

# 10
  • София
  • Мнения: 1 433
поведението на детето е много странно, щом и на родителите реагира така. Притеснително и другите неща, които споделяте-за храненето, дефиците във вниманието и говора,  липсата и разпознаването на емоциите, и най-вече това че няма обратна връзка..Освен детски психолог, което е задължително, сигурно ли е чува нормално? Притеснителен е  много фактът, че реагира с усмивка и на похвала и на критикуване, че сякаш живее в свой собствен свят...прави ли очен контакт с другите, разбира ли прости инструкции като донеси обувките, дай топката, количката и т.н? Има ли стереотипни намици и игри?   

# 11
  • Варна
  • Мнения: 1 805
Правилно ли прочетох, че става дума за бебе на 1г и 10м? Че то направо е за затвора или за ментална клиника. На тази възраст, останалите деца правят TED презентации, а то си позволява да не слуша майка си...безобразие...

# 12
  • Мнения: 656
Според мен притеснително не е непослушанието, а липсата на емпатия - това е опасно. Всеки специалист ще ви каже, че няма ранно.

Цитат:
Емпатията е ключът към нашето нормално морално развитие. Като деца ни се казва да не нараняваме другите и ни се казва да не говорим с пълна уста. Децата бързо започват да чувстват голямата разлика при нарушаването на тези два вида правила. Емпатията е това, което прави разликата. Всеки път когато нараняваш някого, нещастието на този човек става твоя болка и започваш да асоциираш твоята косвена болка с нараняването на другите. Тогава насилието започва да се преживява неразривно зле. Помагането на другите, от друга страна, ни кара да се чувстваме щастливи и добре.

Ако ти липсва емпатия обаче, това никога няма да се случи. Нараняването на другите ще те остави ням и глух и ще бъде тривиално, като това да ядеш с пълна уста – просто още едно усложнение.

# 13
  • Мнения: X
Ироничният ти пост е неуместен. Аз бих се притеснила и потърсила помощ от специалист, ако детето ми реагираше така:
Интересното е, че не проявява емоция, примерно да се разплаче, да се тръшка, просто се смее и пак и пак отива. ...Вкъщи също ги хапе, скубе, удря .. И пак с усмивка.  .. Няма обратна връзка. Дали ще му се скарат или ще го похвалят реакцията му е една и съща.

# 14
  • Мнения: 162
Ироничният ти пост е неуместен. Аз бих се притеснила и потърсила помощ от специалист, ако детето ми реагираше така:
Интересното е, че не проявява емоция, примерно да се разплаче, да се тръшка, просто се смее и пак и пак отива. ...Вкъщи също ги хапе, скубе, удря .. И пак с усмивка.  .. Няма обратна връзка. Дали ще му се скарат или ще го похвалят реакцията му е една и съща.

Вие не сте сериозни. Много бързо поставяте тежки диагнози. Ами я му намерете приятелче. Научете го да погали, да държи за ръчичка. Майката да му отделя повече внимание трябва щом и други търсят съвети вместо нея, а детето оставете да расте.

Общи условия

Активация на акаунт