Много сам объркана!

  • 3 808
  • 28
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
Здравейте мами!На месец и половина сме,a педито ни кара да захранваме със сок от ябълка и морков.Във форума всички сте категорични че е рано!Как да пос newsm78ъпя?

# 1
  • Мнения: 27 524
Не даваш!!! Бебето си е твое, ти решаваш  Peace Или казваш на педито, че не си съгласна с нейната отдавна остаряла и неправилна схема, или , ако ти е неудобно казваш ДА, добре и си караш по правилния начин - а именно - поне до 4-ти месец само мляко!  Hug

# 2
  • София
  • Мнения: 212
И аз съм на мнението на Блонди!
Мисля,че няма от какво да си объркана,още повече щом си чела във форума гледната точка на майките по повод късното захранване!
Успех!!!Не се оставяй да те убеждават в неща,които само биха навредили на бебчето ти! Hug

# 3
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
Ами няма да даваш, как какво. Педито да си гледа работата - има време и за сокове

# 4
  • Мнения: 1 089
Не даваш!!! Бебето си е твое, ти решаваш  Peace

 newsm10
и на сокчето ще му дойде времето Wink

# 5
  • Добрич
  • Мнения: 1 720
Не даваш!!! Бебето си е твое, ти решаваш  Peace Или казваш на педито, че не си съгласна с нейната отдавна остаряла и неправилна схема, или , ако ти е неудобно казваш ДА, добре и си караш по правилния начин - а именно - поне до 4-ти месец само мляко!  Hug

Подкрепям напълно! Педито може само да те съветва относно захранването, а не да ти казва какво да правиш в прав текст!
Аз просто казах - Не няма да давам! А тя ме попита защо и аз казах, че имаме много колики и така минах. После като станахме на 4 месеца ми каза да започна вече да захранвам със зеленчуково пюре, после плодово и така и направих. Тогава и аз бях съгластна с нея и я послушах!  Peace

# 6
  • На погрешната планета
  • Мнения: 2 762
Не даваш!!! Бебето си е твое, ти решаваш  Peace Или казваш на педито, че не си съгласна с нейната отдавна остаряла и неправилна схема, или , ако ти е неудобно казваш ДА, добре и си караш по правилния начин - а именно - поне до 4-ти месец само мляко!  Hug
Peace
Много точно казано!

# 7
  • Мнения: 2 936
решаваш сама  Peace моят педиатър не съм го питала абсолютно за нищо  Naughty не мисля че може да ми каже нещо което да не знам!ходенето при него ми е само за консултации и ваксини

# 8
  • Мнения: 292
Сагласна съм с мамите, които са ти писали до сега, освен това в соковете няма нещо чак толкова полезно, което да го няма в млякото. Според мен на тази вазраст са излишни и само претоварват малкото стомахче. Дани беше единствено и само на мляко до 5 месеца и малко.

# 9
  • Мнения: 680
не давай,малки сте още!

# 10
  • Мнения: 4 392
Здравейте мами!На месец и половина сме,a педито ни кара да захранваме със сок от ябълка и морков.Във форума всички сте категорични че е рано!Как да пос newsm78ъпя?
Мнението на майките е такова,защото и на специалистите по цял свят е такова!
Досега не съм прочела за полза от ранното захранване,а само за вреди.Ако бъркам,да ме поправи някой.
Сядай да четеш,има много материал и сама ще разбереш ,как да постъпиш! Peace
Когато дъщеря ми стана на 6 месеца и направихме задължителните изследвания,които бяха отлични ,нашият педиатър се хвана за главата ,като разбра ,че малката я карам само на кърма.Той си мисляше ,че тя яде всичко вече Joy

# 11
  • Мнения: 292
Аз я захранвах след 6 месец, но сокове и плодови пюренца (след 3,5 месец) си и давах. Но не да заместват хранене, а най-много по 50 мл между храненията сутрин и следобед ...

# 12
  • София
  • Мнения: 6 175
Сондирай лекичко мнението на педиатъра си по въпроса, защото и някои от тях са се ошашкали и знаят за късното захранване, но са наплашени от властни баби.
Пробвай с нещо от сорта: "Нали вече всички говорят за захранване поне след 4-ти месец и дори няма на пазара продукт на който да пише, че е за от по ранна възраст".
За пен при всички случаи е по-добре докторът да е наясно какво яде детето, а не да се лъжете...но ако се налага ще го заблуждаваш.
Вземеш ли това решение бъди твърда и уверена и не се подавай на критики от "доброжелатели" Peace

# 13
  • Бургас
  • Мнения: 10 817
Аз пък съвсем съзнателно си лъжех че давам.Не ми се влизаше в полемики и спорове с нея.

# 14
  • Мнения: 46 484
Аз не разбирам какво толкова те притеснява newsm78 моята педиатърка на консултациите обясняваше кое вече мога да включа (тя е ЗА късното) и ако има реакция веднага да отидем, но на следващата консултация никога не ме е питала дали съм я захранила с въпросната храна, едва ли и твоята ще те пита Simple Smile

# 15
  • Мнения: 1 446
Не давай![b]Правиш това , което ти си решила.[/b] На педиатърката казвам "Да , добре" и пак си правя това , което съм си решила. Само два пъти мъж ми ме е издънвал на консултации , но не е болка за умиране. На педиатрите им е пределно ясно , че правиш това което си решила.

# 16
  • Мнения: 8 917
Не даваш!!! Бебето си е твое, ти решаваш  Peace Или казваш на педито, че не си съгласна с нейната отдавна остаряла и неправилна схема, или , ако ти е неудобно казваш ДА, добре и си караш по правилния начин - а именно - поне до 4-ти месец само мляко!  Hug

 Peace ЗА!

# 17
  • Мнения: 2 336
Здравейте мами!На месец и половина сме,a педито ни кара да захранваме със сок от ябълка и морков.Във форума всички сте категорични че е рано!Как да пос newsm78ъпя?
не бърэай.В България всички бърэат,дори и педиатгите.Например до преди 1год.почти всички пюрета и сокове на хип бяха от втория месец,а сега са над четвъртия.Сигурно има эащо!!!!!!!!!

# 18
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Аз дадох сок на вашата възраст, тогава не бях чувала за късно захранване, е нямахме проблеми. Но пък ти не можеш да знаеш твоето бебе как ще реагира, за това по-добре не бързай, нищо няма да изтървете. Мисля няколко месеца не са проблем да отложиш и не се притеснявай да споделиш с лекарката. Peace

# 19
  • Мнения: 733
Много е рано, аз дадох сок чак 3 месец, но сме АМ. Ако бях на кърма чак след 6 месец щях дам.

# 20
  • Мнения: 391
Рано е за сокове. Педиатърката така те съветва ,защото така  са я учили навремето. Тази школа ,обаче, сега е отречена,заради алергиите ,които масово  има сред децата ,захранени  рано със сокове.Майка ми и баща ми ,например ,нямат алергии ,защото едно време нашите баби и през ум не им е минавало да ги тъпчат със сокове. Аз ,обаче,имам доста алергии ,както и съпруга ми.

# 21
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Рано е за сокове. Педиатърката така те съветва ,защото така  са я учили навремето. Тази школа ,обаче, сега е отречена,заради алергиите ,които масово  има сред децата ,захранени  рано със сокове.Майка ми и баща ми ,например ,нямат алергии ,защото едно време нашите баби и през ум не им е минавало да ги тъпчат със сокове. Аз ,обаче,имам доста алергии ,както и съпруга ми.
Не мисля, че масовите алергии са причинени от ранното захранване и сокове. По-скоро е от замърсената околна среда. Съпругът ми не е захранен рано, но има алергия, синът ми е захранен рано и все още няма алергии. Не защитатавам ранното захранване, но ми се стори горния пример неуместен.

# 22
  • Мнения: 92
Аз пък съвсем съзнателно си лъжех че давам.Не ми се влизаше в полемики и спорове с нея.
и аз така  Laughing

# 23
  • Мнения: 4 068
Не давай сокове. Но най-добре уведоми педито си за избора си на захранване.
А колкото до старата схема-за времето си тя всъщност е била "по-малкото зло" така да се каже. Соковете са измислени като начин на захранване заради липсата на желязо в киселото мляко, с което масово сме хранени тогава. Та сока е бил най-добрия начин детето да си набави желязо и витамини. Сега обаче дори и детето да е на изкуствено хранене в АМ има достатъчно витамини, минерали и всякакви други добавки нужни на бебешкия организъм и е абсолютно ненужно да се натоварва незрялата храносмилателна система с агресивен сок.

# 24
  • у дома
  • Мнения: 965
Когато аз дадох на мойто дете сок от ябълка на месец и половина, акото  и стана зелено, което за мен беше достатъчно. Не и дадох сок до 6-7 месеца.  Не бях чувала за късно захранване, ензими и прочие работи.

# 25
  • Мнения: 35
Аз започнах да давам сок от 2-я месец.

Последна редакция: пт, 16 юни 2006, 01:08 от Vivi

# 26
  • Мнения: 5 370
Виж, измисли си варианта, че бебочето ти е реагирало със силни колики и си решила засега да ги отложиш.
Това си е правдоподобно обяснение, мисля аз.

# 27
  • Мнения: 97
Както сама преценишлНо по добре изчакайл Naughty

# 28
  • Мнения: 4 392
Много е рано, аз дадох сок чак 3 месец, но сме АМ. Ако бях на кърма чак след 6 месец щях дам.

Какво значение има дали кърми или не за даването на сок? newsm78

Общи условия

Активация на акаунт