Нашите second hand находки- Тема 40

  • 102 055
  • 770
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 29 319
Аз лично 60 лв. за обувки ВУ няма да дам. До 30-35 макс. /и то, ако са нови/.

# 736
  • Мнения: 47 973
О, ама те за тийна, за това
Иначе и за мен 60 е много, но предните ги взех на редовна цена и...беше доста...

# 737
  • Sofia
  • Мнения: 26 365
Ако са оригинални си е яка находка.Много са здрави тази марка.На сина взех на намаление от магазин,пак са скъпи,но вече 5-та зима ги носи и са като нови.

# 738
  • Мнения: 1 081
Аз от мания пазарувам само за дребчо. Все пак детските има и запазени. Аз основно ги вземам за у нас, сменям като се нацапа, после директно на болука като ги израстне. Тази зима от там му купих и космонавт на зареждане, но явно уцелих. Иначе нито за себе си, нито за мъжа си откривам, това е от месеци наред. Едни такива парцалаци с дупки, топчета, без копчета, развалени ципове. Ако има нещо с етикет то поне е мода от преди 15 години, абе отврат. Преди като бях бременна само от там пазарувах. Аман от печалбари. Така бизнес не се прави. Сега основно пазарувам от кварталния магазин и до нас има и магазин импулс, както и сезони около нас. Имам доста добри попадения. Поне не продават заносени дрехи, имат леки следи от употреба или никакви.

# 739
  • Мнения: 2
Здравейте на всички! Да кажа на бързо, че съм нов потребител, така че съжалявам, ако неволно наруша някое правило. Sad От Варна съм и от няколко години до нас отвориха "Секънд Хенд Хипермаркет". В началото имаше страхотни неща, но напоследък дори на новите им зареждания, пробутват дрехи останали от преди и потресаващи... Sad Някой може ли да даде съвет за добри подобни магазини във Варна?

# 740
  • София
  • Мнения: 133
В Дрехата повечето дрехи са толкова износени, а и като цяло цените са много високи. Изненадвам се, че успяват да се задържат още на пазара, защото това значи, че хората пазаруват от тях.

Вие тук всички заради ниските цени ли пазарувате единствено? Виждам, че пишете, че като цената доближава ново на намаление предпочитате новото. При мен част от голямото ми влечение към втората употреба е това, че е природосъобразно пазаруване.

Що се отнася до обувките - скоро мерих едни Geox апрески в Мания при love находките, които бяха почти като нови и излизаха около 70-80лв, което е супер, защото на тази марка са по 200+ и са много качествени. А и качествени апрески под 100лв няма. Няколко дни преди това си бях купила други, иначе веднага щях да ги грабна

# 741
  • Мнения: 29 319
Аз лично пазарувам от там, защото има много качествени дрехи и хубави модели. Не бих дала много пари за ВУ, ако е нещо супер марково, ново и ми хареса - до 40 лв. макс. Избягвам да купувам износени, дори и да са маркови.
В Дрехата наистина е много износена стоката им, а цените - високи.

# 742
  • Мнения: 14 617
По пътя ми няма маг.Дрехата,но когато се случи да мина покрай такъв виждам само възрастни жени да пазаруват.Манията наистина са мн.зле.Да не говорим,че в халите нямат обувки от края на лятото.Не,че толкова ми е важно,но обичам да си разглеждам.Мин.зима си купих тимбърленд за 16лв..Бях сложила снимка тук.Един път в годината на купя нещо добро (обувки),пак е ок.Дори дрехите от лова са им нищо особено.

# 743
  • Мнения: 35 109
Ами, за мен цената също е определяща. Ако мога да купя дънки ВУ за 20 лв бих предпочела да ида в редовен магазин и да взема за 25 , примерно.
Но аз отдавна пазарувам основно от ВУ, тъй като дрехите са по- удобно, разнообразни и ми харесват моделите

# 744
  • Мнения: 1 147
Рядко ходя в Дрехата, но вчера ми беше на път и влязох. Имаха якета с фиксирана  цена. Хареса ми едно видимо ново за 40 лева и бях склонна да ги дам, понеже ми пасна на кройка. Но като се завъртях пред огледалото и забелязах, че има съдрано на гърба. Е ми извинете! 40 лева за скъсано яке, което дори няма как да се зашие...
Иначе в М пулс на бул. Гео Милев има богат избор на ски екипи, ако някой се интересува. Не съм ги гледала подробно, понеже не ми трябва, така че не мога да кажа колко са запазени, но сгънати на закачалките на пръв поглед бяха читави.

# 745
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 275
Здравейте на всички! Да кажа на бързо, че съм нов потребител, така че съжалявам, ако неволно наруша някое правило. Sad От Варна съм и от няколко години до нас отвориха "Секънд Хенд Хипермаркет". В началото имаше страхотни неща, но напоследък дори на новите им зареждания, пробутват дрехи останали от преди и потресаващи... Sad Някой може ли да даде съвет за добри подобни магазини във Варна?

Чанти ,детски дрехи ,спално бельо,пердета,покривки-Бултекс
Чанти,обувки-Мъпет маг -до пазара

Най-доволна съм от Хумана-много качествени дрехи-и дамски,и мъжки и детски.
Падащи цени,вадят нова стока всеки ден.
Можеш да купиш маркови дрехи на добри цени-2,3,4,5лв.до 10лв.






# 746
  • Мнения: 5 013
Вие тук всички заради ниските цени ли пазарувате единствено?
Не, ни най-малко. Част от причината е, че се чувствам по-малко виновна при пазаруване, потребявам нещо, което иначе би било изхвърлено. Отчасти и заради "лова" - да намериш нещо много хубаво на прилична цена. Но нямам таван на това колко бих дала за дреха от ВУ.

Винаги ми е бил странен паралелът между ново - ВУ. Очевидно всеки е свободен да си харчи парите както му е приятно, но аз съвсем искрено не разбирам логиката на това да оценяваш един предмет според това от къде го купуваш, а не според неговата обективна себестойност.

Давам пример: много хора, включително и в тази тема, казват, че във ВУ няма начин да дадат повече от 20 лв за (например) риза, щом в мола при намаление могат да купят нова за същата сума. Обаче за 20 лв новата ще да е от ХМ/Бершка и подобни магазини, от най-долнопробен полиестер, с криви шевове и лоша кройка, ще изкара компромисно един сезон. А във ВУ за 20 лв спокойно може да се намери риза, която е нова или без следи от употреба, на добра марка и от добра материя - защото да, никой не робува на марки, но има разлика в кройката и качеството на дреха, купена от Бершка и от Масимо Дутти (нарочно давам пример за high street марки, които са под една "шапка", но продават на различни цени), и тази разлика си личи от километри. Излиза, че за повечето потребители мястото на покупка е по-важно от това какво си купуваш и то в по-голяма степен определя това колко са склонни да похарчат. Може би е заради неприятната обстановка в магазини ВУ, това, че трябва да се рови, преглежда, неприятната миризма? Или е психологическа бариерата, т.е. човек влиза с нагласата, че във ВУ нещата са само евтини, а в масовите магазини и на фона на масовите цени 20 лв с 70% намаление изглежда изгодно? Не знам, аз лично нямам обяснение.

И аз не харесвам ровенето и обстановката в масовите ВУ магазини, пазарувам онлайн - Ремикс, Ebay, влязох по препоръка на момичетата от темата в Хумана и ми допадна, нещата бяха подредени и подбрани. В Мания не ми харесва и нищо не съм успяла да си харесам, нито пък магазинът ме привлича да ровичкам и разглеждам.

Та за твоя пример, с удоволствие бих си купила качествена обувка за 70 лв от магазин ВУ. Не очаквам, че ВУ ще си продават качествените неща на безценица, нормално е хубавите неща да са по-скъпи, а не на килограм. Вехториите и разните парцали, излезли от мода преди 20 години, е ясно, че най-добре да са на кило, за да се изкупят.

# 747
  • Мнения: 47 973
]Аз съм давала пример  абсолютно еднакви маратонки в мола в оригиналният магазин и в ремикс. Цената в ремикс беше по висока, което не ме устройва.
Във ВУ напоследък се продава главно нисък клас дрехи, но големият проблем е, че са захабени и скъсани, което за мен е недопустимо.

# 748
  • гр. София
  • Мнения: 4 769
В последно време и аз забелязвам падане на качеството в магазини ВУ. Обувки не съм си купувала, няма и да си купя от ВУ, в Амазон има достатъчно оферти за всякакъв вид обувки, стига да се следи. Купувам предимно дрехи, но вече рядко нещо ми хваща окото, което да е и на добра цена.

# 749
  • Мнения: 24 317
Хумана днес ще имат ново зареждане!

Общи условия

Активация на акаунт