Сълзят му очичките ! Дали е алергия ?

  • 959
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 668
Здравейте ! Моля помагайте , ако някой се е сблъсквал с подобен проблем - на моят син от една седмица като излезе навън му сълзят очичките . Имам чувството , че е от слънцето . Ходихме при педиатъра и той съответно веднага ни консултира с детски офталмолог , та тя каза че няма нищо обезпокоително . Точно тогава нещо го беше ухапало до клепача и каза , че от чесане си е замърсил оченцето и т.н. Да обаче ухапаното изчезна , а сега видях че и другото оченце му сълзи ! Слагаме му капки - Офталмо септонекс , но не помагат . В сряда сме при детски алерголог , но моля ако някой знае нещо - да се включи !
Между другото и аз и баща му сме много алергични  Sad
Помагайте !!! Rolling Eyes

# 1
  • Бургас
  • Мнения: 1 470
На моето момче така му сълзят очичките още от малък,каквото и да  правим не минава,вече се примирих и не слагам нищо.При нас не е от алергия поне така казват и аз не знам вече от какво е.

# 2
  • Мнения: 1 113
А като сте в къщи сълзят ли му очичките?

# 3
  • Мнения: 4 668
Не , в къщи не му сълзят  Rolling Eyes. Един или два пъти се е случвало след като го изкъпем, но той много беснее и се мокри и сигурно е от водата . 

# 4
  • Мнения: 1 427
Имахме точно същия проблем преди около десет дни.Педи каза, че е по-чувствителна към слънцето.Слагахме същите капки.Сега е добре, въпреки , че не съм я пазила повече от друг път от слънцето.Сериозно се замислям дали не е било алергична проява newsm78

# 5
  • Мнения: 1 942
Ами като гледам сниимките сте синеоки,а светлооките хора имат по-чуствителни очи. Може да е реакция на слънцето или на цъфтежа сега. не се тревожи няй-вероятно това няма да е винаги така.   

# 6
  • Мнения: 6 390
и на моята дъщеря зимата и сълзяха оченцата,всеки ден навън от студеня вятър,
и педито каза че е по чуствителна, и от слънцето можело да ни се получи, но от както се вдигнаха Т. няма проблеми

# 7
  • Мнения: 4 668
Ох , не знам !  Sad Специално днес го наблюдавахме с баща му - щом се показа на слънце и се започна ! Капките май не му помагат  Weary

# 8
  • Мнения: 1 113
Ох , не знам !  Sad Специално днес го наблюдавахме с баща му - щом се показа на слънце и се започна ! Капките май не му помагат  Weary
Ако е алергия тези няма да помогнат, защото не са противоалергични. Избягвайте да го извеждате когато е много силно слънцето, излизайте след 17 часа и се консултирайте с алерголог, защото може да го дразни не самото слънце, а полените дето хвърчат сега из въздуха. Не знам дали детенце ще държи слънчеви очила на главата си, виждам, че е още малко, но може да пробваш.

# 9
  • Мнения: 4 668
Купих му очила ! Веднага ги изхвърля , шапки също не търпи на главата си ! А иначе наистина го извеждаме само сутрин по - рано и след обед , след 17 ч.
Утре сме на алерголог - ще видим какво ще каже !  smile3506
Много моля за още мнения !

# 10
Пипинка, слънчевата алергия е наистина по-честа при момченцата, особено при тези които проявяват и други признаци на повишена имунна реактивност като търкане на нослето, епизоди на спастичен бронхит. Не хабете Офталмосептонекса, той не е противоалергичен препарат. Добра работа свършва Оpatanol очни капки. Шапка с козирка, която пази сянка е по добре от очилата.  Но капките само овладяват моментната ситуация,  ако има алергичен проблем детския алерголог е вашия човек, добре сте се насочили. Успех!:) 

# 11
  • Мнения: 4 668
Тези капки Opatanol ми ги изписаха и на мен , защото и аз съм ужасно алергична , но обиколих всички аптеки около нас и в центъра и не мога да ги намеря  smile3511

# 12
  • Мнения: 1 113
Аз съм ползвала за Лили Кусикром 4 %, но мисля че трябва първо да се консултираш с алерголог или поне с педито ви, преди да сложиш на детенце.

Общи условия

Активация на акаунт