Бързо и здравословно хранене

  • 16 804
  • 83
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 2 111

Чия с кисело мляко и ананас. Ананасът е достатъчно сладък и дори не подслаждам допълнително. Много е свежо в топлото време.
Как се приготвя това?

# 31
  • Мнения: 1 945
Единствения десерт който правя е
нарязвам ягоди ръся малко захар и слагам кисело млако ..и после в хладилника .
Правила съм го и със череши и мед и кисело мляко   -това обожава малкия
може  зимата да се използва  сладко от смокини .върху млякото..Здравословно и бързо

ще пробвам и с ананас

Последна редакция: ср, 30 май 2018, 20:39 от ***vasilena***

# 32
  • Мнения: 581

Чия с кисело мляко и ананас. Ананасът е достатъчно сладък и дори не подслаждам допълнително. Много е свежо в топлото време.
Смесвам 100гр.чия с 2 кофички кисело мляко. Чията буквално го "изпива", нарязвам на малки кубчета ананас и разбърквам. Съхранявам в хладилник.
По същия начин приготвям и с праскови, но още не им е дошъл сезона, а турските нямат сладост.

# 33
  • Sofia
  • Мнения: 9 709
Салати:
Розов домат с моцарела и песто
Бейби спанак с каквито други зелении имам (вместо оцет слагам лимонов сок)

Супи - всякакви варианти, главно зеленчукови

Ще съм благодарна да споделите рецепти за здравословни палачинки.

# 34
  • Няма такава държава!
  • Мнения: 1 308
Много харесвам тиквички и всякакви рецепти с тях са ми интересни и вкусни. Наскоро открих една рецепта за салата с тях, страхотна е. Суровите тиквички се измиват, може и да не ги белите, и после с белачката за зеленчуци ги нарязвате на тънки ивици, овкусяват се със смес от зехтин, сол и малко мед. Аз добавям и ситно нарязан копър, веднъж комбинирах и с краставици - вкусно се получи.

# 35
  • Мнения: 2 015
Прибави и моркови, репички, чушка, чесън, горчица, сусам или др. семки и става трепач  Heart Eyes
Може и не всичко наведнъж де.
Трицветен крем с кисело мляко- цвят според вкус и наличностите и плодове.
Любимият ни  таратор/краставицата минавам на блендер/

# 36
  • Мнения: X
Салати:
Розов домат с моцарела и песто
Бейби спанак с каквито други зелении имам (вместо оцет слагам лимонов сок)

Супи - всякакви варианти, главно зеленчукови

Ще съм благодарна да споделите рецепти за здравословни палачинки.
[/quote
 За палачинки:
-яйца, трици, вода. За 1 палачинка 1 яйце, 3 лъжици трици и вода на око. Да не е много рядко.
-банан, овесени ядки и прясно мляко

# 37
  • София
  • Мнения: 2 298
Ще съм благодарна да споделите рецепти за здравословни палачинки.

С пълнозърнесто брашно
 от лимец, пропорциите ми са: 2 яйца, 1 ч.чаша прясно мляко, 1 ч.чаша брашно от лимец. Стават 3-4 палачинки, зависи от размерите на тигана и дебелината на палачинките. Млякото частично или изцяло може да се замени с вода.
И са много по-вкусни от палачинките с бяло брашно.

# 38
  • Мнения: 3 710
Много полезна темичка, снощи пробвах салата със сурови тиквички - добавих краставици, моркови, сирене и накиснато кашу. Овкусих със зехтин, сол, оцет от нар и малко кленов сироп. Добре се получи.

Моята рецепта, когато искам нещо бързо, лесно и вкусно:
Намазвам си тавичката със зехтин, накъсвам спанак, натрошавам сирене, поръсвам с нарязан на ситни кубчета домат. Заливам с разбити яйца (подправките слагам в яйцата, за да овкуси добре и навсякъде) и пека 15-20 минути.

Случвало се е и да добавям всякакви зеленчуци - тънки шайбички чушки, гъби, тиквички, праз - и всякакви подправки - черен пипер, чесън, сминдух, та даже и куркума - всякак става вкусно.

Последна редакция: ср, 06 юни 2018, 10:54 от Дидичка

# 39
  • На морето!
  • Мнения: 5 747
Закуската ми е като коментираните нагоре храни. Аз накисвам в гореща вода /или кис. мляко/ 1 с.л. чия, 2-3 с.л. трици, 1 с.л. смляно ленено семе, 3 натрошени какаови зърна, щипка канела, малко сурови ядки. Тази смес престоява през нощта, а на сутринта добавям 1 сезонен плод и намачкан банан. Супер питателно, здравословно и бързо.

# 40
  • София
  • Мнения: 98
Много полезна темичка, снощи пробвах салата със сурови тиквички - добавих краставици, моркови, сирене и накиснато кашу. Овкусих със зехтин, сол, оцет от нар и малко кленов сироп. Добре се получи.

Моята рецепта, когато искам нещо бързо, лесно и вкусно:
Намазвам си тавичката със зехтин, накъсвам спанак, натрошавам сирене, поръсвам с нарязан на ситни кубчета домат. Заливам с разбити яйца (подправките слагам в яйцата, за да овкуси добре и навсякъде) и пека 15-20 минути.

Случвало се е и да добавям всякакви зеленчуци - тънки шайбички чушки, гъби, тиквички, праз - и всякакви подправки - черен пипер, чесън, сминдух, та даже и куркума - всякак става вкусно.

Сурови тиквички звучи много интересно! Досега не бях чувала за храна със сурови тиквички

# 41
  • Мнения: X
Много са вкусни суровите тиквички на салата. Особено тези с тъмнозелената кора.

# 42
  • Мнения: 14
Любимата ми бърза и здравословна закуска - фъстъчено масло (да не е допълнително подсладено) и банан.. Сладостта на банана много добре се съчетава с вкуса на фъстъци

# 43
  • Мнения: X
Аз току що похапнах ужасно вкусни шоколадови кексчета без захар и без брашно. 2 добре узрели банана се намачкват, добавят се две яйца, кафена чашка кисело мляко, 2-3- супени лъжици кокосово масло (може да се замени с краве масло или олио), 1 бакпулвер, 5 супени лъжици хубаво пълномаслено какао и 5-6 супени лъжици кокосово брашно. Всичко това се разбърква, разпределя в капсули за кексчета и се пече около 15 минути на 180 градуса. Стават грозни, но убийствено вкусни.

# 44
  • София
  • Мнения: 98
Аз току що похапнах ужасно вкусни шоколадови кексчета без захар и без брашно. 2 добре узрели банана се намачкват, добавят се две яйца, кафена чашка кисело мляко, 2-3- супени лъжици кокосово масло (може да се замени с краве масло или олио), 1 бакпулвер, 5 супени лъжици хубаво пълномаслено какао и 5-6 супени лъжици кокосово брашно. Всичко това се разбърква, разпределя в капсули за кексчета и се пече около 15 минути на 180 градуса. Стават грозни, но убийствено вкусни.

Благодаря за рецептата!

Общи условия

Активация на акаунт