Ситни пъпчици пълни с вода по ръцете ми

  • 84 811
  • 28
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 47 974
на мен такива ми стават от белина и всички препарати с белина-циф,роли и други,също от прах за пране ,преди да разбера от какво са,ги мажех с тридерм-след 1-2 намазвания се махаха,сега просто не ползвам такива препарати,много рядко,само с ръкавици(всъшност само за тоалетната и печката,другото-с препарати за прозорци,те са на спиртна или друга основа,не са с белина)

# 16
  • Мнения: 430
Martisun, това което описваш е точно каквото имах преди има няма 25/6 години. Влачили са ме при какви ли не доФтори... Никой не е казал със сигурност какво е и защо се получава. Екзема някаква си и толкоз. Спомените ми са много бледи от това време, само помня ужасния сърбеж и още по-ужасното притеснение от грозните рани по ръцете ми (била съм 5-6 годишна). В крайна сметка ме видяла случайно на плажа някаква чехкиня, дерматоложка. Драснала на листче OXYCORT и казала на майка ми да ме пръскат с него. След около седмица ръцете ми били тип-топ! Надали това лекарство съществува още, но предвид името, може би е кортизонов препарат. Сега има доста модификации. Въпреки, че определено ги недолюбвам, има случаи, в които са просто безценни.

# 17
  • Мнения: 4 392
Мисля,че говорите за две различни неща.На мен тези пъпчици ми излизат само лятото и аз го свързвам с това,че никога не съм си мазала ръцете,когато ги излагам на слънце,а кожата ми е чувствителна и веднага прави реакция.
Контактна екзема също имам.Даже са ми правили алергологични изследвания,защото ръцете ми направо кървяха,толкова бяха зле.Съдове мия само с дебели гумени ръкавици.Ако трябва да изпера нещо на ръка-пак с ръкавиците и така..Иначе кожата ми се изсушава от водата и препаратите,цепи се и почва да кърви Sad
Само в банята не влизам с ръкавици Joy Joy
Но едното няма нищо общо с другото.

# 18
  • Мнения: 4 195
Аз понеже ходя от ученичка по лекари са ми казвали и авитаминоза и какво ли не още. мазала съм се и със 6-7 вида спирт (не знаех че има толкова) и с какви ли не кремове. И на мен ми казваха че като родя ще се оправя, но не уточниха след кое раждане. След две още не съм се оправила.

Вяра, аз трудно си "живея" живота с тези обриви защото освен че адски сърбят и се пукат - мога по цял ден да си чеша ръцете като крастава, но ми стават и рани.  А домакинска работа с рани вместо с длани не  се върши. Така че ще търся правилното лекарство и няма да се откажа лесно.
знаеш ли понеже и аз ги имам и понеже и на мен сто доктора сто диагнози ми посатвиха - краста, екзема - абе кво ли не , появаяват ми се само началото на лятото - мазах ги с един лосион на др. Тайс - след него се появяват пак но в много по лека форма, провери за него по аптеките - малко е скъп но не е лекарство а лосион, защото знам колко неприятни могат да са понякога тези пъпчици Sick

# 19
  • Мнения: 3 447
На мен ми излизат ситни пъпчици отгоре по дланите всяка пролет, но не ме сърбят. След това, като сложа за сефте къс ръкав, ми излизат обриви по лактите. И за капак, няколко дни по-късно се обзавеждам със слънчева алергия Sick

# 20
  • Мнения: 8 917
Ами според мен е някакъв вид екзема, на алергична основа.По-добре не ги стискай, ами върви на дерматолог.
Peace

# 21
  • София
  • Мнения: 626
На моя мъж му излизат такива през лятото. Лекарката каза, че е от изсушаване на кожата. Дадоха му някакъв кортикостероид да се маже една седмица. Каза му да се мие с бебешки сапун, да се маже с хидратантен крем и ако мие чинии и пипа препарати-само с ръкавици.

# 22
  • Varna
  • Мнения: 321
Аз понеже ходя от ученичка по лекари са ми казвали и авитаминоза и какво ли не още. мазала съм се и със 6-7 вида спирт (не знаех че има толкова) и с какви ли не кремове. И на мен ми казваха че като родя ще се оправя, но не уточниха след кое раждане. След две още не съм се оправила.

Вяра, аз трудно си "живея" живота с тези обриви защото освен че адски сърбят и се пукат - мога по цял ден да си чеша ръцете като крастава, но ми стават и рани.  А домакинска работа с рани вместо с длани не  се върши. Така че ще търся правилното лекарство и няма да се откажа лесно.

И при мен е точно така Twisted Evil Всъщност след раждането стана много по-зле, а имам вече и по ходилата  Sad
 На мен лък кожната лекарка за всеки проблем ми казва, че е от нерви Wink Чудя се самостятелна почивка до някой остров ще ме излекува ли  Laughing Laughing Само си мечтая Wink- ако някой открие вълшебния лек- да споделя  newsm78

# 23
  • Мнения: 574
Писах по-горе ,но не много подробно. Аз имах такъв обрив и той се разрастна много. Появи се върху стари белези, та пръстите на краката ,ръцете, лакти ,глезени и колена(бая белези има там). Отидох на лекар и като казах какво ми има, тя несмейки да се приближи до мен сякъш съм прокажена , ми изписа л-во ,което струваше 1/3 от заплатата ми. След като намазах и пощурях. Ръцете ми пламнаха и се надуха. Пак отидох и лекарището ми вика-А!!! newsm62 smile3501 То се получило алергична реакция Joy hahaha, сега ще изпишем друго. smile3508 И то струваше 1/3 заплата. Та мажа аз ама вече и сърцето ми чак взе да прескача от ужаса. Ноктите ми се скриха в оттока. Съвсем като прокажена се чувствах.
Накрая се грабнах и при един познат биоенерго-терапевт. Той ми даде билки и ми каза да пазя много строга диета. Всеки ден си киснех ръцете и мажех другите обриви с урина по два пъти на ден и ако се наложеше ,вместо крем използвах премита мас със лук и натриев бензоат. Още на първият ден се родих.
Неговата диагноза беше ,че имам липса на калций ,запушена надбъбречна жлеза и повишена захар. От това ми бил паднал имунитета и са ме напитиле бактерии,кс които иначе организма се справя много лесно.
Лека му пръст начовека ама ме спаси за нула време от мъките ми.  bouquet  bouquet  bouquet

# 24
  • Пловдив
  • Мнения: 709
Леле мале!!! ooooh!
Аз си мислех, че не е толкова сериозно и упорито това нещо. Вярно е, че ми се появи от преди 7-8 години и наистина се появява само в пролетно-летните месеци, но... тъй като за кратко време минават и не са ми оставали белези или подобни неща, затова не им обръщам внимание. Сега вече се хванах за главата и да ви кажа честно обърках се повече.  #Crazy
А мъжът ми (който не е лекар по оброзование) много обича да поставя диагнози и в този случай заяви, че това било псориазис.  Sick Да си призная, дори нямям идея какво представлява тази болест и дали е прав? Вие как мислите?  newsm78

# 25
  • София
  • Мнения: 6 796
И аз и мъжа ми го имаме това, всяка пролет края на май,началото на юни се появяват, ходихме при двама ожни лекари, диагнозата беше нещо си...хидроза... newsm78 Laughing Някакво заболяване на потните жлези. С мазане и без мазане минава за 10тина дни. Безобидно е, но пък е неприятно.

# 26
  • Мнения: 3 447
А мъжът ми (който не е лекар по оброзование) много обича да поставя диагнози и в този случай заяви, че това било псориазис.  Sick Да си призная, дори нямям идея какво представлява тази болест и дали е прав? Вие как мислите?  newsm78
Не е псориазис Simple Smile Псориазиса е много сериозна работа, кожата става на едни бели люспи, отдолу е червено... абе гадно, то си е екзема Sick
http://www.medea-bg.com/img/ba_1.jpg
Твойто не е такова, нали?

# 27
  • Пловдив
  • Мнения: 709
.......Твойто не е такова, нали?

Пази Боже  Praynig
Наистина не е такова. Благодаря все пак

# 28
  • Варна, а по празниците в Ямбол
  • Мнения: 5 022
Леле мале!!! ooooh!
Аз си мислех, че не е толкова сериозно и упорито това нещо. Вярно е, че ми се появи от преди 7-8 години и наистина се появява само в пролетно-летните месеци, но... тъй като за кратко време минават и не са ми оставали белези или подобни неща, затова не им обръщам внимание. Сега вече се хванах за главата и да ви кажа честно обърках се повече.  #Crazy
А мъжът ми (който не е лекар по оброзование) много обича да поставя диагнози и в този случай заяви, че това било псориазис.  Sick Да си призная, дори нямям идея какво представлява тази болест и дали е прав? Вие как мислите?  newsm78

Според мен единственото ни успокоение е че много хора го имаме това нещо. Мен ен ми пречи особено, така че мисля да си карам с него, като изключа сърбежа.

Общи условия

Активация на акаунт