Лежащи мами 41

  • 60 352
  • 767
  •   1
Отговори
# 195
  • Мнения: 21
Така е и при мен първия път след аборта в 20 седмица нищо не ми казаха,втория път след серклаж в 24 седмица с пролабирал мехур, ми потвърдиха ИЦН,но след това преносих и ми предизвикаха раждане. Сега ми казват след 10 г че не съм за серклаж. И аз не знам какво да мисля???

# 196
  • Мнения: 1 238
Не го мисли просто!!!! Всичко ще ни бъде наред на всички в тази тема и не само.

Така е и при мен първия път след аборта в 20 седмица нищо не ми казаха,втория път след серклаж в 24 седмица с пролабирал мехур, ми потвърдиха ИЦН,но след това преносих и ми предизвикаха раждане. Сега ми казват след 10 г че не съм за серклаж. И аз не знам какво да мисля???

# 197
  • Мнения: 9 196
Честно казано имам два късни аборта и никой не се изправи пред мен да ми каже каква точно е причината за тях.Имаше  само предположения едни казваха цервикална недостатъчност други инфекция.Но както казах само предположения.

Странно, защото и двете подлежат на изследване и са безспорни общо взето ...

# 198
  • Мнения: 683
На първият ми аборт направиха хистологично изследване на плацентата и плода дори и до днес като ги показвам явно няма нищо нередно.През вторият ми аборт въобще не ми направиха хистологично но пък точно преди аборта ги накарах да ми вземат МБ беше с голямо количество е.коли тогава една акушерка ми каза че най вероятно това е причината но като отидох в Плевен при доц.Конова ръководителката на лабораторията им каза че това не било причина за аборта.Та и до ден днешен като ме пита някой каква е била причината за тях аз реално незнам какво да отговоря.

# 199
  • Мнения: 9 196
На първият ми аборт направиха хистологично изследване на плацентата и плода дори и до днес като ги показвам явно няма нищо нередно.През вторият ми аборт въобще не ми направиха хистологично но пък точно преди аборта ги накарах да ми вземат МБ беше с голямо количество е.коли тогава една акушерка ми каза че най вероятно това е причината но като отидох в Плевен при доц.Конова ръководителката на лабораторията им каза че това не било причина за аборта.Та и до ден днешен като ме пита някой каква е била причината за тях аз реално незнам какво да отговоря.

Чакай, чакай, тук говорим за съвсем различни неща ... Хистологията на плода и микробиологията нямат общо. Изследването за ЦНедостатъчност е друго, а инфекцията най-често е от общ характер - бъбреци, пикочен мехур и подобни. Дори и обикновен цистит, или камъче в бъбрека, може да доведе до аборт или преждевременно раждане.

# 200
  • Мнения: 683
Извинявай не съм разбрала за какви изследвания си писала.
"Странно, защото и двете подлежат на изследване и са безспорни общо взето ..."
Та затова написах какви изследвания са ми правени като цяло може би поради липсата на изследване за ИЦН не знам дали това е причината.Както и да е написах какво ми беше направено като изследване в крайна сметка както казах никой не установи причината което е жалко ето сега разбирам че има безспорни изследвания с които съм можела да разбера.
Всъщност няма смисъл да се връщам към миналото защото знам че са допуснати страшно много грешки но бъдещето все още е във мен дай Боже да стигнем до края и не само аз а всички лежащи и нележащи момичета.

# 201
  • Мнения: 9 196
Е, щом знаеш, че имаш проблем и си внимателна, няма причина да не стигнеш до края. Но все пак не е лошо, по една обикновена урина поне да се изследва от време на време, а не така любимите на лекарите в България микробиологии и цитонамазки, които няма нужда да са толкова чести.

# 202
  • Мнения: 3
Здравейте и от мен, след дълго четене реших и аз да се включа. Имам един спонтанен аборт в 22г.с, сега съм бременна вече в 29г.с.,със серклаж съм от 14ста и лежане от 20ста след откриване на вклиняване на мехура 3/4. Пожелавам успех на всички мами
😘

# 203
  • Мнения: 683
Точно днес си пуснах стерилна урина.Но за МБ аз лично предпочитам проверка по често въпреки че съм с Етко и опасност инфекции да навлязат до плода няма.

# 204
  • Варна
  • Мнения: 2 744
Кога Ви казаха, че ще Ви махнат серклажния конец ?
При мен ще го направят при плановото секцио, което се очертава в края на 38гс, нооо до тогава как ще издържа не се знае. Нали все пак шийката ще започне да се скъсява рано или късно в 9ти месец и ще достигне конеца и ще има кървене.?

# 205
  • Мнения: 75
Здравейте Simple Smile
Вече месец ви чета и реших да се включа.
В 23 г.с ,но с проблеми от първия ден ,в който видяхме положителния тест за бременност. Броя дните с надежда Sad
Първоначално докторите се съмняваха за извънматочна бременност, след това преминахме през отлепяне на плодното сакче и кратко кървене в 9 г.с , чувствителна матка и ранни контракции.
Излишно е да коментирам колко се страхувам...
Притесняват ме непрекъснатите болки и тежест ниско долу ,които изпитвам всекидневно . Консултирах се с трима различни доктори и нито един от тях не посочва причина за неразположението ми. Пия магнезий ,доскоро 3×2но шпа, включвахме папаверин и бусколизин ,като ефектът е почти нулев
Шийката на матката ми варира при измерване и при тримата лекари от 3.2 до 2.6 см Simple Smile в 21 г.с ,преглеждаха ме за разкритие ,но все още нямах
Сама съм си наложила да пазя леглото и почти от самото начало прекарвам дните лежейки

# 206
  • Мнения: 9 196
Здравейте Simple Smile
Вече месец ви чета и реших да се включа.
В 23 г.с ,но с проблеми от първия ден ,в който видяхме положителния тест за бременност. Броя дните с надежда Sad
Първоначално докторите се съмняваха за извънматочна бременност, след това преминахме през отлепяне на плодното сакче и кратко кървене в 9 г.с , чувствителна матка и ранни контракции.
Излишно е да коментирам колко се страхувам...
Притесняват ме непрекъснатите болки и тежест ниско долу ,които изпитвам всекидневно . Консултирах се с трима различни доктори и нито един от тях не посочва причина за неразположението ми. Пия магнезий ,доскоро 3×2но шпа, включвахме папаверин и бусколизин ,като ефектът е почти нулев

Попитай ги за прогестерон. И си провери шийката.

# 207
  • Варна
  • Мнения: 2 704
Следете шийката и проверете за инфекции.  Изследвана ли си за Тромбофилия,  ако не си те съветвам да го направиш?  Аз бях със силни болезнено контракции от началото,  докато родих,  не се плаши. Вярвай,  че ще успеете ти и бебчето! 

# 208
  • Мнения: 75
Пускам изследвания непрекъснато ,включително и микробиология и досега всичко е чисто...Всяка седмица следя урината,изледвам редовно ТСХ и дори куп излишни според лекарите показатели ...Попитах за прогестеронов препарат или друг медикамент ,с който да повлияем на болките ,но не желаят да включат ,тъй като шийката била все още твърда
Имах нужда да споделя с други МАМИ  и да почерпя опит от вас
Страхувам се ,че може да изпусна точния момент,в който да бягам към АГ ВАРНА ,защото съм с непрекъснати болки и не зная какво да очаквам

# 209
  • Варна
  • Мнения: 2 744
Пускам изследвания непрекъснато ,включително и микробиология и досега всичко е чисто...Всяка седмица следя урината,изледвам редовно ТСХ и дори куп излишни според лекарите показатели ...Попитах за прогестеронов препарат или друг медикамент ,с който да повлияем на болките ,но не желаят да включат ,тъй като шийката била все още твърда
Имах нужда да споделя с други МАМИ  и да почерпя опит от вас
Страхувам се ,че може да изпусна точния момент,в който да бягам към АГ ВАРНА ,защото съм с непрекъснати болки и не зная какво да очаквам


Кои са лекарите във Варна , с които си се консултирала ?

Общи условия

Активация на акаунт