Лежащи мами 41

  • 60 441
  • 767
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 262
Здравейте. Сега намерих темата. Аз съм от утре в 20та седмица и темата ме стрсна много. Тъкмо вече се бях успокоила. Аз лежа от 15та седмица къде в болница, къде вкъщи. От 14та имам контракции, после имах разкритие 1см и фунизация, серклаж в 15та, но не ми спряха контракциите и ме изписаха с тях. След още една седмица с по 40контракции на ден пак влязох в болницата за 10 дни. При мен беше голям проблем, че контракциите се виждат на видеозон и аз ги усещам, но корема ми не се втвърдяваше и който и доктор да ме пипне казва, че съм добре докато аз имам контракции. Беше голяма борба с докторите. Стандартните спазмалгони и такива системи не и помогнаха и накрая ме пуснаха на Гинепрал за 4/5 дена и той ме оправи. Сега съм си вкъщи от девет дена и бях много добре, не усещах нищо, но отидох до банката и серклажа пак започна да ме боли. Иначе аз си сядам на масата почти винаги и поседявам по 10минути на терасата, когато овтикясам съвсем.
Уплаши ме това с вклинения пикочен мехур! Аз усещам там долу, че много ми тежи и е много неприятно, но на мен ми казаха, че имам много ниска плацента - на 1см от шийката, а тя е с дължина 25мм. Тази тежест дали може да е от такъв мехур и никой да не го е видял???
Днес отивам на лекар за болнични, но след като той не обърна внимание на контракциите и разкритието преди, вече не му вярвам.

# 226
  • Мнения: 683
Здравей дай!Добре дошла в отбора.
Как така вклинен пикочен мехур предполагам че си имала предвид вклинен околоплоден мехур?Почивай си повече.В коя болница се следиш?

# 227
  • Мнения: 262
Да, сигурно е това. Гледам много да не се зачитам, че ми става гадно.
Иначе, аз съм от Русе и бях в родилното.

# 228
  • Варна
  • Мнения: 2 747
На мен и двете бременности ми махнаха конеца непосредственно преди операцията.

Emeka, и двете са били планови секциота? Коя седмица си била ?
Моята следяща, като чу , че ще го махат непосредствено преди секциото и каза "ужас!", защото до тогава скъсяването на шийката може да докара преярзване от конеца, абе като цяло не се знае дали ще докарам до 38гс ... ?!?
На всичкото отгоре уж ми казаха да почвам да се раздвижвам след 34 гс, а аз вече я приключвам , но отказвам да се движа при положение, че още повече ще предизвикам скъсяването на шийката от тежестта. Предпочитам да си лежа май, че датата за секцио ми е далече ..

# 229
  • Мнения: 262
Здравейте!
Тъкмо се връщам от доктор. Каза ми, че шийката е 35мм, а плацентата няма как да е на 1см от шийката, защото всъщност е висока и стига над пъпа. Направо се изумих. Един вид според него всичко е супер и няма никаква опасност.
От друга страна като ми мереха плода в болницата преди една седмица си го изкараха много леко изоставащо от седмиците, а той твърди че изостава с две седмици. И ме вика на фетална след три седмици, когато според видеозона трябва да съм в двайста, а всъщност аз сега съм в двайста.
Както и да е, иамм час за фетална сега в събота при Тончева и ще отида да видя какво ще каже тя.
Знам, че сигурно пиша много объркано всичко.

# 230
  • Мнения: 906
Първото беше планирано секцио в 36+6 дни, а второто спешно секцио в 37 седмица точно. При второто абсолютно всичко се държеше на двата серклажа, толкова беше зле положението и съм била с 3см разкритие.

# 231
  • Варна
  • Мнения: 2 747
Първото беше планирано секцио в 36+6 дни, а второто спешно секцио в 37 седмица точно. При второто абсолютно всичко се държеше на двата серклажа, толкова беше зле положението и съм била с 3см разкритие.

Доста по- раничко от моето предвидено 10 дена преди термин !
А ти движеше ли се последните седмици , за да се стигне до това тежко положение при второто секцио ?

# 232
  • Мнения: 9 196
Day - изключително са ти объркани постовете и нищо не се разбира, не знам как очакваш някой да те посъветва нещо. Шийка 35 мм, също може да има фуниевидно разширение отвътре и вклинен околоплоден мехур, който ти наричаш пикочен.
Освен това няма как да имаш 3 седмици разминаване с ехографа, ако е така - това е твърде сериозно изоставане на плода. Не може ти да си мислиш, че си в 20та, а ехографа да изчислява 17та.

Обърни по-сериозно внимание на нещата и слушай, какво ти говорят, а най-добре да ти го напишат. И всичко, което ти напишат трябва да е подкрепено със снимка и размери от видеозона, за да може да се предприемат мерки.

# 233
  • Мнения: 75
Днес бях на консултация и докато чаках да бъда приета в кабинета ,то припаднах  Sad
Казаха ми ,че няколко минути съм била загубила съзнание ,но докторита така й не разбраха причината за припадъка ми
Полежах поне час и ме изпратиха вкъщи .
Случвало ли ви се е да губите съзнание по време на бременност? Трябва ли да следя за нещо притеснително?

# 234
  • Мнения: 262
Salsisha, ето, ти нищо не си разбрала, а пак даваш съвет Simple Smile
Да очаквам съвет от форума е много несериозно, това че има хора, които си мислят, че могат да предлагат такъв навсякъде, също.

# 235
  • Мнения: 9 196
Salsisha, ето, ти нищо не си разбрала, а пак даваш съвет Simple Smile
Да очаквам съвет от форума е много несериозно, това че има хора, които си мислят, че могат да предлагат такъв навсякъде, също.

Не ти давам съвет, защото не мисля, че си наясно, какво се случва и за това не може да обясниш, съответно някой да разбере и посъветва - вклинен ли е мехура, не е ли, изостава ли бебето? Ако смяташ, че е несериозно да коментираш във форум, защо пишеш тогава?

# 236
  • Мнения: 906
Първото беше планирано секцио в 36+6 дни, а второто спешно секцио в 37 седмица точно. При второто абсолютно всичко се държеше на двата серклажа, толкова беше зле положението и съм била с 3см разкритие.

Доста по- раничко от моето предвидено 10 дена преди термин !
А ти движеше ли се последните седмици , за да се стигне до това тежко положение при второто секцио ?
Изобщо не съм се движила, легнах след теста за бременност, защото предположих какво ме чака. В 14-та седмица ми направиха серклаж , в 16-та втори и от тогава и доктора ми каза да си лежа до края, но аз имах и множество контракции на ден.

# 237
  • Мнения: 1 238
Можете ли да ми опишете какво точно представлява контракцията? И коремът от къде докъде се втвърдява и колко твърд става? Защото ако жената е слаба попринцип и коремът седи по-твърд като цяло, а ако има сланинки как ще стане, ще се стегне ли?

# 238
  • Мнения: 262
dolca.callejo, Моят изобщо не се втвърдява, а съм 52кг. Колкото е голяма матката, толкова е втвърдяването, но ти ще си го усетиш най-добре отвътре. Ако се втвъдява само отдясно, примерно или само отгоре и т.н. значи напрежението е заради бебето. За да е конракция, трябва да е еднакво по цялата матка. Също, стягането по-често е безболезнено и времетраенето му варира от няколко секунди до 2/3 минути. Чувала съм за жени, при които продължавало доста по дълго без отпускане, но не ми се е случвало. Времето между самите контракции не е на равни интервали, а на различни. Ако имаш контракции, а времето между тях се скъсява постоянно, трябва да отидеш бързо на лекар. Аз така получих разкритие отначало.

# 239
  • Варна
  • Мнения: 2 747
Можете ли да ми опишете какво точно представлява контракцията? И коремът от къде докъде се втвърдява и колко твърд става? Защото ако жената е слаба попринцип и коремът седи по-твърд като цяло, а ако има сланинки как ще стане, ще се стегне ли?

Аз съм слаба със стегната мускулатура и корема ми е адски опънат от както почнах да имам корем! И все пак различавам контракциите, защото дори и без болка корема ми -матката става твърда и като пипна леко пръстта ми не потъва !
Когато започна да ми се разширява корема към 6 месец ходих леко приведена, защото просто в изправената поза корема ми сякаш щеше да се пръсне или пропука кожата.

Общи условия

Активация на акаунт