Лежащи мами 41

  • 60 401
  • 767
  •   1
Отговори
# 615
  • Мнения: X
А какви адекватни действия да предприема?

# 616
  • Мнения: 906
Защо не се подложиш на серклаж, аз пътувах всеки месец 250км легнала?

# 617
  • Мнения: 683
Преди месец .... За 1 месец може да се случат много неща. МБ пуснаха ли ти, като видяха колко е къса шийката? Понякога заради инфекции се скъсява, трябва да се провери всичко, не е задължително да имаш симптоми даже.
miiiii, как си? Още ли си в " Надежда "?
Здравейте прибрах се от София и веднага влязах в МД Варна получих страшно много стягания вливаха ми гинипрал минах на лекарства пак имам стягания но гледам да не мисля за тях.Появи ми се и лека болка във влагалището или шийката незнам.Шийката ми я мериха 25мм Страхувам се и се моля на Бог да издържа до 03.09 тогава пътувам до София и оставам там стискайте ми палци да издържа.В 33+3 съм.

# 618
  • София
  • Мнения: 3 715
Стискаме палци, ще успееш ей го къде е! Лежи и почивай Hug Heart

# 619
  • Варна
  • Мнения: 2 704
miiiii,  успокой се,  момичеее!  В страхотна седмица си вече,  няма за какво да се тревожиш,  наистина Simple Smile  Ще издържиш и ще гушкаш прекрасно,  здраво бебе! Герой си ти,  още малко остава!

# 620
  • Мнения: 199
Здравей и от мен.
Аз до скоро бях от лежащите майки.
Моята шийка в 28 г.с. беше 2,5 и на сутринта влязох за задържане.
В 34 г.с. при 2 и малко др.Велев (име в гинекологията) настоя за кортикостероидна терапия.
Мисълта ми е, че 1,8 в тази седмица е наистина притеснително.
Дори и да е къса по принцип, това не променя ситуацията.
Личното ми мнение е, че със сигурност ти трябва повече утрогестан и вливания на магнезий и ... наистина помисли сериозно за серклаж.
Всички сме на линия,ако има нужда от координати някакви или друго Simple Smile
Успех  и не се безпокой, при взети навреме мерки всичко ще е наред.
Здравейте, мили смели и лежащи мами!
Пиша ви със сълзи на очите...
Ще ви разкажа моята история.
Бременна съм в 21г.с. Първа и много желана бременност. Забременях без проблеми. В началото имах леки зацапвания и бях на Утрогестан 3×2 (вагинално) и Но шпа 3×2. След 12г.с. започнах да намалям Утрогестана и пак получих зацапване. Така и не се разбра от къде и защо. Започнах отново с Утрогестана 3×2. И така от 18г.с. до 20г.с. го намалях с цел да го спра.
След прегледа на ФМ и измервсне на шийката се оказва, че имам скъсена шийка (18мм). Доктора ми препоръча Утрогестан вечер ×2. Пия и Магнерот 3×2. Спомена ми за серклаж и веднага попитах дали вече не е късно. Обясни ми, че и по-късно се прави. Другото, което ми каза е, че едно от хубавите неща е че плацентата ми е висока и задна. Сега лежа, чакам прегледа след седмица и половина за проследяване на дължината на шийката.
Чета, че има много мами със скъсени шийки и с лежане стигат до 9ти месец, но аз колкото и да се опитвам да мисля положително, страха е по-голям.

# 621
  • Мнения: 1 134
Миии, не се тревожи! Вижда се вече щастливият финал, каквото и да стане. С теб сме! 😚😚😚😚😚

# 622
  • Мнения: 683
Благодаря ви!но много ме притесняват стяганията доста са и дали ще остискам докато замина!?

# 623
  • Варна
  • Мнения: 2 704
Системите,  нали ти повлияха?  На каква терапия си сега?
Аз въпреки постоянните системи имах по много контракции на ден и все болезнени,  но имаше разлика в болката,  като бях на Кормагнезин ми олекваше.  Твърдо ли си решила да пътуваш до СФ за раждането?  Бъди спокойна и да тръгне раждане,  всичко ще е наред!  Шийката от серклажа ли те боли?  Дължината е супер иначе!

# 624
  • Мнения: 9 196
Преди месец .... За 1 месец може да се случат много неща. МБ пуснаха ли ти, като видяха колко е къса шийката? Понякога заради инфекции се скъсява, трябва да се провери всичко, не е задължително да имаш симптоми даже.
miiiii, как си? Още ли си в " Надежда "?
Здравейте прибрах се от София и веднага влязах в МД Варна получих страшно много стягания вливаха ми гинипрал минах на лекарства пак имам стягания но гледам да не мисля за тях.Появи ми се и лека болка във влагалището или шийката незнам.Шийката ми я мериха 25мм Страхувам се и се моля на Бог да издържа до 03.09 тогава пътувам до София и оставам там стискайте ми палци да издържа.В 33+3 съм.

Нищо страшно няма, аз в 33+2 родих, живи и здрави са си, не са били на система, кислороди, кувьози и каквото и да е. Проплакаха, крещяха и ритаха, като се родиха Simple Smile

А с 25 мм можеш още дъълго да изкараш. За стяганията в тия седмици, по-добре влияе прогестерона в комбинация с магнезий, попитай лекаря си, да ти го увеличи, или назначи ако не приемаш. И една бърза урина, докато чакаш микробиология, ако има бактерии направо да ти назначи един лек антибиотик.

# 625
  • Мнения: 683
Във момента пия коринфар 3*1,диаспорал2*1,утрогестан3*2 и но шпа3*2.от системите се влиая добре но искам много да остана на хапчета за да мога да пътувам за последно.Очаквам да се наслоят и да подействат но 3 дни минаха сутрин съм добре и после се почва.Стават на 15,20,10 Мин.Различно .Една седмичка ми трябва само дали ще издържа?.мб ми е чиста.

# 626
  • Мнения: 9 196
Щом сутрин си добре, значи нощната почивка ти влияе положително и после с умората от деня, започват проблемите. Пробвай повече спане, стоене на пуснати щори и така. Но все пак, аз мисля, че ще изкараш доста повече от седмица.

# 627
  • София
  • Мнения: 3 715
Дали има някаква разлика от приемане на прогестерон през устата и вагинално поставяне? Аз бях доста време на утрогестан 3х2 през устата и нямах контракции по цял ден, най-много 1-2, от три дни минах на Кринон гел вечер влагалищно и сега корема ми се стяга почти по 10 пъти на ден, неболезнено. Вторник ще питам гинеколожката да ви върна утрогестана през устата май, ама дали има нещо вярно в това? Или просто влиянието на Кормагнезина е отминало и след 20 дни отново си започват обичайните контракции?

# 628
  • Мнения: 75
Дали има някаква разлика от приемане на прогестерон през устата и вагинално поставяне? Аз бях доста време на утрогестан 3х2 през устата и нямах контракции по цял ден, най-много 1-2, от три дни минах на Кринон гел вечер влагалищно и сега корема ми се стяга почти по 10 пъти на ден, неболезнено. Вторник ще питам гинеколожката да ви върна утрогестана през устата май, ама дали има нещо вярно в това? Или просто влиянието на Кормагнезина е отминало и след 20 дни отново си започват обичайните контракции?
Провери си нивото на магнезия в кръвта и ако е под референтната или близо до нея ,то пробвай да ти влеят кормагнезин щом ти повлиява добре
Аз лично не изпитах подобрение от системите ,а и получих всички странични реакции на 3тата система

# 629
  • София
  • Мнения: 3 715
Мерси, аз си взимам магнезий от 4 месец, така че няма как да направя тест. Въпроса ми беше конкретно за утрогестана, магнезия ми е ясен как ми влияе. Ако почнат много контракции ще вляза пак, за сега са рядко.

Общи условия

Активация на акаунт