Лежащи мами 41

  • 60 179
  • 767
  •   1
Отговори
# 750
  • София
  • Мнения: 595
Здравейте,

И аз се включвам в темичката. След един ранен спонтанен аборт преди повече от 10 години, дълги години безплодие, едно осиновено детенце и раздяла с бившия ми съпруг, в началото на годината загубих бременност в 5-ти месец. Беше след наложила се спешна лапароскопска операция за премахване на миома (голяма колкото юмрук, некрозирала, невидяна нито преди забременяването, нито при проследяване на бременността). Според лекарите причината е цервикална недостатъчност. Аз имам съвсем друга трактовка:

Скрит текст:
Защото усетих как околоплодния ми мехур руптурира, два дни по-късно започнаха да ми изтичат води и отивайки на преглед, установиха, че мехурът е пролабирал във влагалището. Според тях мехурът бил цял (как е пролабирал тогава през 1 см разкритие, за мен е мистерия, както и защо, ако имам цервикална недостатъчност, ми трябваха 24 часа с балон катетър, за да достигна 3 см разкритие )

Както и да е, факт е че съм бременна отново (14 г.с.) и в сряда, живот и здраве (и безпроблемна микробиология) влизам за превантивен серклаж.
От една страна ми се иска да се успокоя с това, че миналият път изходът беше такъв заради наслагването на много неща, интервенция и т.н., от друга страна успокояването хич не ми се получава. Така или иначе, след серклажът спирам да работя и си оставам у дома, но бях изненадана, че това, че няма да съм на легло не означавало, че мога да си взимам детето от детска градина (20 мин пеша +20 мин автобус), така че явно ще съм само у дома, предимно лежаща и седяща Simple Smile

# 751
  • София
  • Мнения: 56
Момичета, закъсах я с шиката...когато ходих на преглед ми я изкараха 18мм в 30г.с.+4, нямам контракции, вероятно от тежестта на бебето се скъсява, лежа плътно само до wc и банята ставам..Как мислите колко мога да изкарам с тази шийка...в допълнение на всичко нямам серклаж и бебето тежи около 2кг

# 752
  • Варна
  • Мнения: 2 740
Божа работа колко ще изкараш.
Определено ще трябва да си полежиш от тук насетне.
Успех Simple Smile

Миии, какво става с теб ? Май само заради теб още следя темата Simple Smile Виждам, че Долче е родила , да й е честито Simple Smile

# 753
  • Мнения: 311
Miiii си има момиченце Heart Eyes
Виж темата за д-р Христов, там е писала, живи и здрави да са!

Nickname, не е чак толкова зле шийката. Лекар ли те наплаши или някой друг?

# 754
  • Мнения: 100
Момичета, закъсах я с шиката...когато ходих на преглед ми я изкараха 18мм в 30г.с.+4, нямам контракции, вероятно от тежестта на бебето се скъсява, лежа плътно само до wc и банята ставам..Как мислите колко мога да изкарам с тази шийка...в допълнение на всичко нямам серклаж и бебето тежи около 2кг

Спокойно, моята в 28г.с. ми я изкараха 1,5см, вече съм 34г.с. и още не съм родила Wink Не се притеснявай, важното е да лежиш и да не се натоварваш физически

# 755
  • Мнения: 891
Здравейте,

И аз се включвам в темичката. След един ранен спонтанен аборт преди повече от 10 години, дълги години безплодие, едно осиновено детенце и раздяла с бившия ми съпруг, в началото на годината загубих бременност в 5-ти месец. Беше след наложила се спешна лапароскопска операция за премахване на миома (голяма колкото юмрук, некрозирала, невидяна нито преди забременяването, нито при проследяване на бременността). Според лекарите причината е цервикална недостатъчност. Аз имам съвсем друга трактовка:

Скрит текст:
Защото усетих как околоплодния ми мехур руптурира, два дни по-късно започнаха да ми изтичат води и отивайки на преглед, установиха, че мехурът е пролабирал във влагалището. Според тях мехурът бил цял (как е пролабирал тогава през 1 см разкритие, за мен е мистерия, както и защо, ако имам цервикална недостатъчност, ми трябваха 24 часа с балон катетър, за да достигна 3 см разкритие )

Както и да е, факт е че съм бременна отново (14 г.с.) и в сряда, живот и здраве (и безпроблемна микробиология) влизам за превантивен серклаж.
От една страна ми се иска да се успокоя с това, че миналият път изходът беше такъв заради наслагването на много неща, интервенция и т.н., от друга страна успокояването хич не ми се получава. Така или иначе, след серклажът спирам да работя и си оставам у дома, но бях изненадана, че това, че няма да съм на легло не означавало, че мога да си взимам детето от детска градина (20 мин пеша +20 мин автобус), така че явно ще съм само у дома, предимно лежаща и седяща Simple Smile


Успех Мелодия!Първо да те поздравя за осиновяването-много го мисля,откакто родих дъщеря ми(но това е друга тема).
 Смятам,че дори и 20 мин пеш и 20 мин в автобус са доста.Ще натовариш шийката.На твое място бих лежала и почивала и преди серклажа,ако има кой да ти помага с голямото детенце разбира се.И аз имам две неуспешни бременности в начален етап доста,няма общо с шийката.Но при третата -лежах доста,от страх,както се казва.Опитай се да почиваш-този път всичко ще е наред.Стискам ти палци :*

# 756
  • София
  • Мнения: 56
Silveto_i_Yasen комплексна е моята паника..докторите ми казаха, че е на ръба..предлагаха ми опция да вляза в болница, а аз след толкова вторачване в шийката- някой и "копче" да ми каже ще се разтревожа.

# 757
  • София
  • Мнения: 595
Cvetno_cvete, много ти благодаря !

Ако мога да съм ти полезна с информация за осиновяването, на разположение съм Flowers Bouquet

# 758
  • Мнения: 199
Възможно е и до края да си изкараш,няма категоричен отговор.
Това което те съветвам е да лежиш,много.
Ако ще ти е по-спокойни постъпи в болницата,но имай впредвид,че има само три пътеки по които да те приемат(от опит знам) и после е възможно и да те изпъдят,зависи от политиката на болницата.
Идеята ми е, че може и за по-нататък да го запазиш.
Но ако нямаш контракции,не знам какво ще правиш там,по-скоро ходи да ти мерят шийката само.
Успех!

Момичета, закъсах я с шиката...когато ходих на преглед ми я изкараха 18мм в 30г.с.+4, нямам контракции, вероятно от тежестта на бебето се скъсява, лежа плътно само до wc и банята ставам..Как мислите колко мога да изкарам с тази шийка...в допълнение на всичко нямам серклаж и бебето тежи около 2кг

# 759
  • Димитровград
  • Мнения: 692
Момичета лежах в болница. Сложиха ми стенд на бъбрека и катетър. След ден махнаха катетъра, но след 4 дни стенда се запуши и всичко наново. Когато ме приеха микробиологията ми беше чиста....имах и вливане на антибиотик за 7 дни(цефтриаксон). Сега пак пуснах микробиология и док се обади и каза че има стафилококи и още нещо, но били резистентни. Каза да слагам флуомизин две седмици и пак микробиология. Някоя сблъсквала ли се е с подобен проблем или наясно ли е какво е точно полужението. В 31г.с. съм и се страхувам да не стане нещо.....Отделно от една свещичка която ми сложиха в дупето(индометацин) вече 10 дена дрискам и дупето много ме боли за това ми каза само едно хапче имодиум да изпия. Днес го изпих, но все още си ходя до тоалетна. Направо не знам вече.....

# 760
  • София
  • Мнения: 3 713
По принцип пътеките са три, две петдневни и една тридневна, обаче могат да се ползват за месец. Тоест ако минеш по една пътека трябва да изчакаш после месец за да можеш да я използваш отново. Но въпреки това ако положението го налага докторите си имат начини пак да те приемат..както и да удължават пътеките, така че не ги мислете и тези работи.

# 761
  • София
  • Мнения: 56
Благодаря ви, момичета...не ми беше минавало през главата, че и с пътеките трябва да се занимавам..все си мисля, че като има нужда ще те вземат в болница, но явно не е точно така...идеята ми беше, че ако почнат контракции там по- лесно могат да ги хванат и да започнат вливане на някакви медикаменти, но засега ще се остана вкъщи и ще запазя пътеките за по- голям зор...хубави почивни дни

# 762
  • София
  • Мнения: 39 717
Моля пуснете нова тема.

# 763
  • Мнения: 73
Благодаря ви, момичета...не ми беше минавало през главата, че и с пътеките трябва да се занимавам..все си мисля, че като има нужда ще те вземат в болница, но явно не е точно така...идеята ми беше, че ако почнат контракции там по- лесно могат да ги хванат и да започнат вливане на някакви медикаменти, но засега ще се остана вкъщи и ще запазя пътеките за по- голям зор...хубави почивни дни
Няма такова нещо пътеките не те интересуват теб, лекарите си знаят как и къде могат да те пуснат, аз съм жив пример. От 13.08 съм в майчин дом, до момента. Въртят ме постоянно през различни пътеки и нямат намерение да ме изписват докато не родя, така че ако има нужда влизай и не мисли за пътеките. Аз още с влизането попитах доктора колко е максимума който може да се лежи и той ми отговори - няма максимум, има само минимум!Но с лежане в болница ще е по сигурно и спокойно че ще изкараш до края, аз съм със серклаж но от шийката почти нищо не е останало, няма и сантиметър и съм на стриктен постелем режим и се надявам да добутам така до 9 месец, остава ми още месец до тогава. Успех!

# 764
  • Мнения: 218
Момичета, знаете ли след проведено лечение след е.коли, колко време да се изчака за нова микробиология. 4 - 5 дни достатъчни ли са, при вас как е било?

Общи условия

Активация на акаунт