Erkan Petekkaya&Ayça Varlıer&Özcan Deniz&Hatice Şendil~Истанбулска Невеста~189

  • 69 241
  • 739
  •   1
Отговори
# 240
  • Плевен / София
  • Мнения: 17 801
Здравейте момичета
Прибрах се...не съм гледала превода....сега съм на друга вълна...да мине утрешният ден и ще го видя....
Ани от това което видях в петък....този път Сюрея му каза "говори...или разказвай"....изслуша го и отиде да види какво иска Гюзде, защото не повярва, че иска само работа....и аз не вярвам....Вярно е...не повярва на Фарук за Адем....но в един момент и самият Фарук повярва в Адем и го прие в семейството и дома си....Ако не се беше намесил мафиота може би Адем щеше наистина да се откаже от отмъщението....Много ми е интересно какво щяха да разтягат в трети сезон СЦ...Без да съм гледала превода....обаче Фарук си е виновен отвсякъде за мен...Изневерил ли е..."да"...скрил ли е от Сюрея..."скри".....мълча ли си....мълча....кого пазеше сега....Сюрея се върна...не беше бременна....Той за това ли се тревожеше "среща ли се с някой" в Прага....гузен ...негонен бяга...

# 241
# 242
  • Мнения: 36 744
Гости явно, че утре ще бъде вашият ден - желая на абитуриента здраве, сили, кураж  и късмет да постига  мечтите си....Успешен старт в живота  newsm10
Много по-възрастна съм от вас и може би затова се разминаваме в разсъжденията за живота. Не искам да прозвучи като натрапване на мнение или съвет, но от моята камбанария виждам нещата по друг начин. Знаеш, че бях така да се каже влюбена в Сюрея....Но с постъпките си в последните епизоди, Сюрея  ми отстина. Дори преди малко си мислех, когато Есма с цялата си душа прие Сюрея като своя дъщеря, сякаш тя излезе от моето сърце и влезе в сърцето на Есма.....
Спирам до тук. Не искам да предизвиквам буря, но за мен Сюрея на този етап не е това, което беше. Преди няколко епизода писах, че Сюрея трябва много да се потруди, за да си върна доверието в нея...За сега това не се получава.....
За разлика от теб, за мен Фарук не е виновен от никъде.....Дано Сюрея сама да го проумее, да не се налага да се намесва Есма. Защото за мен семейните отношения се решават само между двамата партньори. В противен случай Сюрея ще заприлича на Ипек......
Още малко ми остава да доизгледам 49 епизод. С прекъсвания и размисли изгледах разговора между Есма и Адем...Много интересен момент....

online:) благодаря за снимката с бебчето на Ози  Hug



# 243
  • Варна
  • Мнения: 2 973
Гости,
Скрит текст:
утре и в сряда съм квестор на зрелостните изпити. Мислено ще съм със синчето ти. Дано им се падне нещо, което няма да ги затрудни много. Praynig

Ани,
и аз не виждам вина във Фарук. Още повече сега, когато уточниха, че Акиф насила го е извлякъл и го е замъкнал в бара за да се опита поне за малко да го разсее от мрачните мисли. Безпаметно пиян, цяла вечер той говори за Сю и това, че Гьозде го е замъкнала в дома си не го прави виновен. Ако изобщо е имало изневяра, а дори и да не е имало, той се е мразел до дъното на душата си. Не виждам защо да споделя със Сю за това, за някаква мимолетна грешна стъпка. Да тя се върна при него, но знаем през какво преминаха. Дали трябваше още оправили-неоправили отношенията си и той да ѝ заяви - "Ама ти знаеш ли, докато те търсих, аз стъпих накриво с една, дето преди съм я срещал в Истанбул по времето, когато се славех като най-известният плейбой" Да не говорим, че от безбройните проблеми, които го връхлетяха, едва ли изобщо се е сетил, че му се е случила такава случка. Ще кажете - ами сега, когато дойде в болницата защо не ѝ каза? Naughty Според мен, защото смтна, че едва ли повече ще се срещнат. Вярно, тя каза, че работят в един и същи сектор, но той знае, че тя е в Истанбул и вероятно реши, че ще отблъсне всеки нейн опит да общува с него. Едва ли му мина през акъла, че точно Фикрет ще е проводник на общуването с нея. Пък и знае колко е ревнива Сю- та тя изяде с парцалите мацката по организацията на презентацията на "Боран джет"- какво да ѝ обяснява. И от трета страна - ами като ѝ обясни какво направи Сю? ooooh! Нима го разбра, нима го оневини, развика се, побесня, хукна в неизвестна посока и още повече го притесни - както за нея самата, така и за бебето, което носи.

# 244
  • Мнения: 36 744
Бризче напълон съм съгласна с твоите размисли за Гюзде и случилото се преди това с нея и Фарук. На практика Гюзде се появи, защото Адем я потърси. И за нея времето в бара и ако се е случило нещо след това също е било мимолетно. Но Адем нали е психопат, за него щастието в живота е да прави гадости.....Забележи, не жали пари за да направи някоя мизерия, вместо да направи с тези пари нещо позитивно....Когато говореха с Дилара в 49 епизод за Есма, Адем каза, че Боранови сигурно ще направят курбан....Не виждам нищо лошо, че Есма ще направи курбан и ще раздаде храна на бедните....Но Адем влага пари не за курбан или да подпомогне нуждаещите се, а за да прави гадости, което е много долно поне според моите разбирания.....
От това, което разбрах в 50 епизод, който още не съм гледала с превод, Гюзде каза, че и за нея това е борба за живот...., че става въпрос за пари.....Много по-хубаво би било, ако Адем я беше подпомогнал благотворително....а не да плаща на траншове, за да стъжни живота на Фарук, респективно на Сюрея....Да се надяваме, че Бог няма да забрави и ще поиска Адем да си плати за всичко, което причини и причинява на Фарук......
За Сюрея ще  кажа само, че продължава да ме разочарова....

# 245
  • Мнения: 7 044
Нап  съгласна с вас, момичета.
И аз като вас - Ани, Злати, Бризчето напълно съм  съгласна и  така разсъждавам.
Какво значи да обичаш  един  човек ?  Това значи  ВСИЧКО !!!!

Любовта, която усещаш в  душата си  е целият свят за теб. Любовта те поема като  торнадо  на  всички енергии  на   вселената.  Всичко от което се нуждаеш се нарича  любов. Любовта те  лекува, или лекува душата и  сърцето ти и отново те връща  към   живота, а и всички  положителни емоции и мисли  лекуват  
душата и тялото ти.

Влюбените  когато впият  погледите си   тогава сливат  душите си в  едно.
Влюбените  се възхищават от  докосванията, в  погледите,  в  мълчанието. Сърцата бият в  интимен  резонанс доказвайки на себе си, че  любовта им е неустоима, сърцераздирателна, вечна.
Е И СЛЕД  РАЗДЯЛАТА  ДУШИТЕ  НА ВЛЮБЕНИТЕ НИКОГА НЕ СЕ РАЗДЕЛЯТ, ТЕ ЖИВЕЯТ  ВЕЧНО  С  НЕЯ.

Гневът е  много  лош  съдник,  той е като  замъглени очила, изкривява  виждането  за реалността.
Това е истината.

Какво правят режисьорите  и  писателите - сценаристи. Правят  глупости.
В  едната серия двойката е пословично  влюбена, в следващата серия измислят някаква мнима причина и започват  кавги, скандали,  крясъци, ревове и веднага  следва  раздяла. Единия взема куфара и си тръгва. Ама.....сега рейтинга спадна, значи следващата серия  пак  ще ги   съберем пак да се галят и  милват, за да качим  рейтинга и  да  вземем колкото си  може  все  повече и  повече  пари. Това е  жаждата за пари.
Няма нито един  сериал в  който  влюбената двойка да не се кара, събира,   разделя, мъкнат  куфари, после тичат  по  болниците,  забременяват, раждат, изневеряват си и   правят  всичко  само и само  да има  повече  епизоди.
Това не е любов.
И тук в  този  сериал ИН  е  същото, не съм ли  права ????
За това......никакви ядове,  никакви  тормози,  никакви  сълзи и прочее  да не чувам за тези сапунени  
измислени  приказки.
Да си снимат каквото си искат. Още кога преди десетина  години  Кралева  как ни  писа - тези сериали ги  снимат  за  тяхните домакини със  забрадките и   бурките.
Скрит текст:

Сега ще ви напиша какво видях в  Кушадасъ.  Разхождаме се по една  крайбрежна  улица и гледаме плажа и морето. Срещу нас - една  млада, ама  млада  черничка  жена  с  двете си ръце държи и води  2 малки деца - едното на около 2 години, другото около 1 година. Отпред  корема и толкова  много издут, кой  ден да роди и трето дете.  Понеже има само 2  ръце  на  гърба си има  раница, от  която се вижда бутилка с  вода.  Явно има и храна и дрехи  за децата. Цялата е  забрадена с почти  черна  кърпа, облечена с  една  манта, също  черна  дълга, че да й покрива глезените на  краката. Тая  манта й се  пярка  пред  краката и е трудно  да  върви.   Преди  нея  на  около 3  метра  върви  един  черен турчин
с голям  корем,  сложил си   ръцете отзад  на  задника  си и  пляска. Той е на около 55 години.
Като видях  тази  картина, екскурзоводката  Севджан е до мен и аз  направо я   накарах да я  спрем.
Попита я  на колко години е -  на 15 години. Омъжила се за този  турчин, когато е била на 12 години.
Това  значи,  че  тя  непрекъснато е  бременна, роди едното  бебе, минат се месец, два, турчина на кръв се  изпразва в  нея и  тя  пак е  бременна. Мъжът й  има още 3  жени, по-възрастни от  нея. Те са  родили 36  деца.  Значи  този  турчин  е  богат.
Сетих се за думите на Кралева - това е  зрителската аудитория  на  турските  домакини,  които не  работят. Тяхното  задължение е  да са бременни, да  раждат, да  готвят и  гледа  деца.  Кога да учат ????
Не  знам.  Ние  гледаме  само Истанбул и  милионните градове на Турция, ама по  селата какво е - не  знаем. В какви бордеи  живеят - също.

Последна редакция: нд, 20 май 2018, 23:55 от sisi55

# 246
  • Мнения: 4 642



             Добро утро на Св. Константин и Елена!


     
             



             Сиси:
Цитат
Да си снимат каквото си искат. Още кога преди десетина  години  Кралева  как ни  писа - тези сериали ги  снимат  за  тяхните домакини със  забрадките и   бурките.


              Това е илюстрация на моя израз - "анадолска публика"! А случката, която си описала от Кушадасъ е ужасната им действителност. Няма любов, няма човешки взаимоотношения. Има култ към бройката на създадените човешки същества - деца! Институция-фабрика за деца! Жената не е човек и личност. А инструмент!!!! Не ми се и коментира. Противно е!

              Ани, Сюрея реагира емоционално, да. Освен, че е артистична натура, тя не е аристократка. Не подиска емоциите си. Оприличаваш я на Ипек. Но при Ипек имаше подчертано театрО. Да злепостави Фикрет, Есра. При нея водещата причина е само една - конака и бъдещият и султанат там. Страх да не го изтърве. И битката й за това. Но да Сценариите се движат в тази плоскост, описана по-горе. За съжаление и Невестата се спусна по този улей!!!

             Хубава седмица!


             

# 247
  • Плевен / София
  • Мнения: 17 801
Здравейте момичета
Ани,Бризче, благодаря ви за пожеланията....излишно е да казвам, че сърцето ми се е свило и от 6 часа съм на кафета......
Не знам в коя серия ще е сватбата...но това го видях във ФБ...

# 248
  • Мнения: 41 644
Добро утро! Hug Hug Hug



Много сте коментирали вчера! Wink Наминах да ви изчета!Тук спрях да се нервя,че имам нова тръпка-ЗЯ! Wink

Ани HugБризче HugСиси HugГости Hug,благодаря ви за коментарите и стоп-кадрите! bouquet

Гости Hug,успех на сина днес! Praynig Да сбъдне мечтите си за напред! Flowers Four Leaf Clover

Сиси Hug,специални благодарности за поста със скрития текст в пост 237!За другото си го знаем как е в Турция от сериалите! Peace

Криси Hug,благодаря за кафенцето,пожеланията и споделеното мнение! bouquet

Еркан най-после да се приведе в приемлив вид! Laughing





Щастлив ден и успешна седмица! Flowers Four Leaf Clover Flowers Sunflower Flowers Rose





ПП Гости Hug,е наминала докато търся нови снимки... Laughing




Последна редакция: пн, 21 май 2018, 10:00 от Zlatina3

# 249
  • Мнения: 36 744
Добро утро и от мен  Hug
Честит празник Св. Константин и Елена - честито на именниците  bouquet с пожелание за здраве и щастие  Flowers Sunflower Flowers Four Leaf Clover
Успех на зрелостниците които днес са на матура - ако днес е на матура и нашия зрелостник - сина на Гости му пожелавам успех, късмет и стискам палци  newsm10
Хубав, ползотворен и слънчев ден да си пожелаем и успешна нова седмица  Hug
Сиси благодаря за споделените мисли за любовта и описаната случка в скрити  Hug Ще се въздържа от коментар...защото това е чужда страна с различен бит, култура и традиции....
Криси - когато казвам, че Сюрея ще заприлича на Ипек, нямам предвид целите на Ипек, а начина да решаваш семейните си проблеми на всеослушание.
За мен Сюрея винаги е била по-интелигентна и умна жена от Ипек. И  това, че вече за втори път прави панаир в конака.....на всеослушание на мен не ми харесва. Това всички обитатели на една къща да стават свидетели на разправиите ти с партньора за мен е неуважение първо към себе си, след това към половинката ти...и на края към брака ти.....Брака е велико тайнство, не само за интимните отношения, но брака събира двама души и ги прави едно цяло.
Няма как да се кълнеш, че не можеш да живееш без половинката си....и при първото препятствие да му кажеш махни се от стаята ми...мразя те....ненавиждам те.....
И преди, когато получи видеото със срещата на Фарук с мафиота и сега Сюрея се държа по един и същи начин. Трас-прас и панаира е готов.....Ами ако Адем реши да им направи "услуга"  и  Фарук научи тайната на Сюрея за Джан.....и тогава той  не пожелае да я изслуша и й каже махни се от тук.....
Снощи си мислих, че много скоро под влияние на "приятелите си" Сюрея ще доведе брака си до задънена улица.....Проблемите, които Адем поставя пред Фарук и неразбирането от страна на Сюрея ще направят Фарук такъв какъвто казваха, че е описан в книгата.....На Сюрея ще й светне лампичката, но ще бъде късно......и може би ще се случи това, за което говорят в книгата.....Дано това да не се случи  Praynig

Докато пиша са се появили Гости и Злати - благодаря за снимките от следващите епизоди - може би сватбата ще бъде във финалния епизод за сезона.....Ще видим.....

# 250
  • Мнения: 41 644
Ани Hug

Седмичният рейтинг....

1.   Sen Anlat Karadeniz   ATV   % 12,88   % 30,46   10,41 Milyon
2.   Diriliş Ertuğrul   TRT 1   % 10,77   % 25,50   8,70 Milyon
3.   Kadın   FOX TV   % 10,08   % 26,75   8,15 Milyon
4.   Survivor 2018: All Star-Gönüllüler   TV8   % 6,97   % 18,81   5,63 Milyon
5.   Söz   STAR TV   % 6,92   % 17,12   5,59 Milyon
6.   Çukur   SHOW TV   % 6,82   % 16,89   5,51 Milyon
7.   Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz   ATV   % 6,65   % 17,50   5,37 Milyon
8.   Arka Sokaklar   KANAL D   % 6,50   % 16,99   5,25 Milyon
9.   Bizim Hikaye   FOX TV   % 6,28   % 16,50   5,07 Milyon
10.   Yasak Elma   ATV   % 6,00   % 14,92   4,85 Milyon
11.   Savaşçı   FOX TV   % 5,92   % 15,98   4,78 Milyon
12.   Avlu   STAR TV   % 5,56   % 14,56   4,49 Milyon
13.   Yeni Gelin   SHOW TV   % 5,24   % 14,74   4,23 Milyon
14.   İstanbullu Gelin   STAR TV   % 5,05   % 13,21   4,08 Milyon
15.   Aşk ve Mavi   ATV   % 4,69   % 12,26   3,79 Milyon
16.   Ufak Tefek Cinayetler   STAR TV   % 4,63   % 12,38   3,74 Milyon
17.   Nihat Hatipoğlu ile İftar   ATV   % 3,95   % 11,43   3,19 Milyon
18.   Çocuklar Duymasın   KANAL D   % 3,57   % 9,64   2,88 Milyon
19.   Mehmetçik Kut'ül Amare   TRT 1   % 3,30   % 8,49   2,67 Milyon
20.   Fazilet Hanım ve Kızları   STAR TV   % 3,26   % 9,15   2,63 Milyon





# 251
  • Мнения: 36 744
Злати мерси за седмичния рейтинг  Hug
Невестата се върна на обичайното си място...миналата седмица 10-тото място е било грешка....
Гости - имаш ли новини....
Скрит текст:
Доволен ли е  от това което им се е паднало....

# 252
  • Мнения: 36 744
Тази снимка ми е малко странна, но пък е нова....



Имам чувството, че Ози ходи на снимките по домашному.... Thinking Thinking

# 253
  • Плевен / София
  • Мнения: 17 801
Тази снимка ми е малко странна, но пък е нова....



Имам чувството, че Ози ходи на снимките по домашному.... Thinking Thinking
той нали е в болничен.....не му трябва да е в костюм...
Ани
Скрит текст:
третият модул е бил за Вапцаров... есе върху "Вяра" казва, че е писал....за първите два модула нямам притеснения, но третия...по мое време не сме писали есета...така, че ще видим резултатите на 13.06...на него му е по важна матурата по биология, защото с нея ще кандидатства....Каквото сабя покаже....Най важното е завършвайки средното си образование да излезе отговорен човек и да прави сам своите избори и да носи последиците от тях...Аз като родител мога да му пожелая само късмет и вяра в способностите му...

# 254
  • Мнения: 41 644
Наминавам да видя има ли фрагман,но все още няма....

Ани Hug,за снимките! Hug

Гости Hug,есетата са си трудни! Wink Помагах на дъщерята,когато беше ученичка! LaughingАз за това и сега не ми се пише много по сериалите,че ми беше омръзнало да разсъждавам на времето! Laughing




Цитат
-Ах женщина. Ах спутница моей души.Можешь ещё одну жизнь обжигать меня. Я не буду жаловаться. Только не бросай меня в огонь несправедливо. Тебе теперь запрещено сбегать и молчать. Я не могу без тебя. Не делай так. Не будь жестокой. Сколько ещё раз Гарип должен доказать, что его сердце без тебя не бьется.
💖💖💖

Общи условия

Активация на акаунт