Финансовата част на джентълментството

  • 46 084
  • 868
  •   1
Отговори
# 15
  • Nice
  • Мнения: 946
Истинският джентълмен дори няма да бъде усетен кога е уредил сметката Satisfied   Най-често може да се възползва от отсъствието на жената (отишла например да се освежи в 00).
За мен е задължително мъж да плати поне на първа среща, още повече ако е поканил той и още повече ако е избрал мястото.

Иначе ако има многократни срещи съм ''за'' в повечето случаи сметката да се дели.

Сметкаджийството винаги ми прави лошо вяечатление, без значение дали идва от мъж или от жена.

# 16
  • София
  • Мнения: 28 441
Ако мъжът кани – да, той би трябвало да плати. Както и когато жената кани.

# 17
  • Мнения: 31 541
Аз пък обратно - ако е поканил, ми задължително е да почерпи. Ако не го направи - няма да ме види повече.



На мен ми се случвало. Покани ме, но така нагласи нещата, че да си плати само своята сметка + киното  Laughing Дори имаше наглостта като се прибираме да ме покани в дома си. Смешник. Отказах. А също и отказах след няколко дни пак като ми се обади да излизаме.

# 18
  • Мнения: 225
При мен жена никога не е плащала смтка независимо от отношенията ни.
Абсурдно е жена в компанията на мъж освен ако не е и дете да плати каквото и да е.
Изключение може да бъде единствено някакъв повод на жената.

# 19
  • София
  • Мнения: 24 839

Какво означава ,, подчинена позиция,, ?
Защо пък да я поставя в подчинение ?
Ако тя се чувства така ок, но не виждам кой друг освен самата тя би могъл да определи как да се чувства.
Ако жената не смята за редно,че мъжът плаща - тогава вероятно ще се чувства подчинена.
Не го разбирам това с подчинената позиция.
Никога не ми е хрумвало да се чувствам така откакто бях на 16.

Абсолютно права си, но за съжаление, сред днешните жени битува чувството за малоценност, което избиват единствено ако се уеднаквят с мъжете.

# 20
  • Мнения: 2 332
Аз пък обратно - ако е поканил, ми задължително е да почерпи. Ако не го направи - няма да ме види повече.



На мен ми се случвало. Покани ме, но така нагласи нещата, че да си плати само своята сметка + киното  Laughing Дори имаше наглостта като се прибираме да ме покани в дома си. Смешник. Отказах. А също и отказах след няколко дни пак като ми се обади да излизаме.

Чиста проба любопитство от моя страна, за което се извинявам, но как успя да покрие само своята част от сметката?

# 21
  • Мнения: 630
Ами как ... сметката е 100 лв - ти вадиш 50лв, той ги прибира и готово Astonished

# 22
  • София
  • Мнения: 24 839
Има и по- нагли юнаци- поръчва за себе си като за световно, дамата рупа една салата, а накрая той вади половината от парите и гледа разсеяно встрани, докато тя се окопити.
После навън, след като тя отказва да пият по кафе у него, много решително спира такси, отваря ѝ вратата и се сбогува, като казва че ще чака да му се обади като пристигне...... Mr. Green

# 23
  • Мнения: 2 332
Вай, вай, вай...

# 24
  • Мнения: 2 332
Ами как ... сметката е 100 лв - ти вадиш 50лв, той ги прибира и готово Astonished
Мислех за нещо по - елегантно, а то...

# 25
  • Мнения: 18 872
Е, спрял ѝ е такси, отворил ѝ е вратата на таксуто, джентлемен си е, дума да няма.

# 26
  • Мнения: 630
А може и да се качи с нея в таксито и да заяви първо своя адрес ...

# 27
  • Мнения: 18 872
Можеше да изчака дамата да го покани на среща, да ѝ позволи да плати цялата сметка , да чака дамата да му поръча таксито, да му отвори врата , давайки 10-15 лева на бакшиша, за да откара мъжлето у дома му.

# 28
  • София
  • Мнения: 17 591

Предполагам, говорим за първа, втора, ... пета, ... среща м/у необвързани - при това не за среща със [стар] приятел или обяд с колега.

При всяко положение ще "маркирам" посягане към чантата... Ако мъжът приеме, независимо коя подред е била срещата, ще е последна.

Последна редакция: пт, 11 май 2018, 23:20 от katiABV

# 29
  • out of space
  • Мнения: 8 572
Ако аз каня- аз плащам. Ако мъжът кани- той плаща.
Всеки си е направил сметката.
Да си делим сметката? Доста затормозяващо.
Имам приятели мъже, рядко се е случвало да платя нещо. Скоро ще се ръся за сина си, за да плаща на гаджетата, всичко се връща Grinning

Общи условия

Активация на акаунт