ТОРТИКОЛИС при бебе на 8м

  • 2 420
  • 7
  •   1
Отговори
  • Пловдив
  • Мнения: 689
Здравейте,
Вече съм притеснена за моето бебе на 8м. Той се роди с тортиколис. На 3м като беше ходихме на рехабилитация, изправи главичката. След месец пак се изкриви целия. Вкъщи му правих упражнения и масажи и отново се оправи. След известно време се изкриви и пак бяхме на 10 дневна терапия. Сега пак е с крива главичка, черепа му се деформира. Вече ми се плаче. От както се е родил постоянно правим масажи, стречинг упражнения и ходим по болници.... не знам дали е сяързано с тортиколиса, но не се обръща, не седи седнал, не се изправя, не пълзи. Просто си лежи и това е. Може иначе да се обръща. Дайте някакъв съвет! Къде да го водим? Войта добра идея ли е? Много ме е страх да не остане така, страх ме е заради този врат да не закъса още повече от към двигателно развитие. Моля мамите минали през това да си кажат мнението!

# 1
  • Мнения: 210
Здравейте!
Ходили ли сте на Войта? При нея се извършват стимулации за обръщане, пълзене според възрастта на детето.
Синът ми е на 3м и го водя на Войта заради наклонена глава. Днес ортопед каза, че е тортиколис и препоръча кинезитерапия. Съвсем се обърках и не знам как да продължим лечението му.
На каква терапия го водите?

# 2
  • София
  • Мнения: 7
Здравейте! Дъщеря ми също се роди с тортиколис и ходим на физиотерапия от три месеца вече. В момента е на 5 месецс и има огромен напредък. Правят и също войта, гимнастика, масаж и осцилатор. Доста е по-напред от наборчетата си по развитие заради всички неща които правят. Много сме доволни и казаха, че с времето ще се оправи напълно.

# 3
  • Мнения: 2
Здравейте!
Дъщеричсата ми, която е на 10 месеца е с тортиколис, все още не може да лази, обръща се по коремче също така я поставям да седи. Правят и масаж на Войта и нищо друго... няма почти никакъв ефект. Затова искам да ви попитам  къде правите рахабилатацията и всички тези процедури. Ние сме от София.
Благодаря Ви!

# 4
  • Мнения: 2
Здравейте! Дъщеря ми също се роди с тортиколис и ходим на физиотерапия от три месеца вече. В момента е на 5 месецс и има огромен напредък. Правят и също войта, гимнастика, масаж и осцилатор. Доста е по-напред от наборчетата си по развитие заради всички неща които правят. Много сме доволни и казаха, че с времето ще се оправи напълно.

# 5
  • Пловдив
  • Мнения: 689
Идете на невролог. При нас се оказа, че не е тортиколис след много месеци рехабилитация.

# 6
  • Мнения: 399
Здравейте,
Моето дете е със същия проблем. Вече е на 1 година. Почнахме масажи от както беше на 2 месеца.
Бихте ли дали някакви съвети къде да го водим и какво да направим. Вече се чувстваме безсилни.
От София сме.

# 7
  • Пловдив
  • Мнения: 689
Посетете д-р Литвиненко

Общи условия

Активация на акаунт