Ако можете да ми дадете Вашето мнение

  • 550
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 42
Имам позната която в момента е бременна,но е имала контакт с дете болно от Варицела,смятате ли че има някакъв риск за плода.Като се има в предвид че тя не е заразена(като дете тя е карала Варицела).Ще ви бъда благодарна ако ми кажете своето мнение по въпроса.Предварително благоодаря.

# 1
  • Мнения: 666
 Мисля , че няма проблем , ако е карала варицела, но и дори да не беше пак няма да има проблем, тъй като тази шарка не е от опасните за плода

# 2
  • Мнения: 234
Аз се интересувах от същото, когато бях бременнна, че баткото в градината беше контактен. Обясниха ми, че дори и да се заразя, най-много бебето да се роди с някоя и друга пъпчица, но всичко протича леко и без проблеми. Дано наистина да е така. Simple Smile

# 3
  • Бургас
  • Мнения: 527
до трети месец на бремеността няма проблем за плода,а след това е опасно ако пъпките на майката избият 5 дни преди да роди или един ден след това,тогава могат да се получат усложнения при бебо.

# 4
  • Мнения: 5 790
Мисля че няма проблем, особено след като е карала варицела. Опасна е само рубеолата при бременност.

# 5
  • Мнения: 271
онзи ден гледах предаването ''биберон'' по ТВ Скат и говореха точно за шарките през бременността.доколкото знам се излъчват и повторения,но не знам кога.ако можеш да разбереш и кажи да гледа.темата беше доста изчерпателна

# 6
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Една приятелка се зарази с варицела в 5-ия месец. Нямаше никакъв проблем с детето (момиченцето от сайта на Слон-балон).

# 7
  • Мнения: 8 917
Мисля , че няма проблем , ако е карала варицела, но и дори да не беше пак няма да има проблем, тъй като тази шарка не е от опасните за плода
Peace

# 8
  • Бургас
  • Мнения: 1 470
Не се притеснявай,щом е карала веднъж има имунитет,при мен специално, синът ми беше се заразил с варицела а аз бях бремена в 5 месец и нямах никакви проблеми

Общи условия

Активация на акаунт