Бисерчета 2

  • 11 632
  • 141
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 366
Мъка = мляко.

Майка ми често използва израва "Боже-боже". Една вечер съм я сложила да си легне и докато и подам шишето с адаптирано мляко, от кревата се чу: "Mъка, мъка, Боже - боже!". За малко да изпусна шишето - такъв смях ме напуши.

# 46
  • Мнения: 1 581
Братовчедка ми се учи да чете (преди доста време). И навсякъде по улиците като има надпис и го прочита. И на един гараж чете: ВУЛКАНИ  ЗА  ТОР

# 47
  • Мнения: 811
Щерката по празниците ме изненада с нова дума:

сурвакарница  Laughing

# 48
  • София
  • Мнения: 2 300
След поредното повишаване на глас от моя страна, кратък размисъл и сбърчени вежди от страна на сина /3г и 4м./, се чува:
"Мамо, като само ми се караш, защо имаш дете?"  341uu

# 49
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Цитат на: Elfi
След поредното повишаване на глас от моя страна, кратък размисъл и сбърчени вежди от страна на сина /3г и 4м./, се чува:
"Мамо, като само ми се караш, защо имаш дете?"  341uu



хахаааа:)))
аз пък получавам реплики "ти си лоша!"...защото не и давам да легне върху сестра си примерно...

# 50
  • Мнения: 1 770
Цитат на: vassbil
Мъка = мляко.

Майка ми често използва израва "Боже-боже". Една вечер съм я сложила да си легне и докато и подам шишето с адаптирано мляко, от кревата се чу: "Mъка, мъка, Боже - боже!". За малко да изпусна шишето - такъв смях ме напуши.


 rotfImbo  newsm62

Невероятно! Смях се до сълзи!

# 51
  • Мнения: 1 680
Цитат на: Elfi
След поредното повишаване на глас от моя страна, кратък размисъл и сбърчени вежди от страна на сина /3г и 4м./, се чува:
"Мамо, като само ми се караш, защо имаш дете?"  341uu



А лесно ли ти е било да отговориш?
Майка ми и до ден днешен казва:Аз л.....а съм ви бърсала а я вижте сега какъв тон ми държите, ще имате деца и ще видите лесно ли е?

# 52
  • Мнения: 5 877
Напоследък ни говори с "важни фрази":
Сутрин, едва отлепила очи (и още неизмъкнала се изпод завивката) я виждам да влиза в спалнята с чаша в ръка. Питам втрещено:
- Какво пиеш?
- Чай. (кратка пауза): Нещо потив?

Време за сън.
- Не искам няни!
Баща й все пак я облича.
- Нещастна съм!

Баща й я е хванал и я върти.
- Пусни ме, господине!

Някой й е показал панталонче, останало от баща й. Тя умува:
- И тати като беше мъничък, ми обличаше дешките (дрешките). И папалона!

Кума Лиса била майката на Косето-Босето.

Обяви война на умалителните:
Голямата възглавница е възглавна, покривката е покрива, гъсеницата - гъсена, а тя самата била 'ате'а - след много умуване и попълване на непроизносимите за нея букви се сетих, че е "катера" - тоест голяма катеричка!

Снощи ходи и си търси барабанчето.
- Къде е барабана ми? къде е барабана ми? - и добавя съкрушено: - Няма надежда!

Гледа новата си кукла с големи бродирани сини очи с малки звездички в тях.
- Кой живее там? - и си отговаря самичка: - Едно кученце.

Гледа през прозореца:
- Мамо, виж! 'ацнала луната!
Поглеждам - счупена лампа, от глобуса действително е останал само един светещ полумесец...

# 53
Цитат на: Anda
Обяви война на умалителните:


Когато този момент беше завладял щерка ми някои думи звучаха така:
ябъла - ябълка
пуда - пеперуда/ка


Относно "важните фрази" последните дни непрекъснато повтаря "Не мога да повяльвам, че това се случва"
Обажда се на баба и, че ще ходи при нея и казва:
"Бабо аз идвам след малко и не мога да повяльвам, че това се случва"
Смях и ние и баба и.

# 54
  • Варна
  • Мнения: 5 529
Моята по едно време викаше "кажи нещо"
Спирам телевизора и тя врясва "мамо що спря дизора, кажи нещо"
Сега на дневен ред е израза "пет минути"
"искам вземи пет минути"

# 55
Значи това става в автобуса.Качват се момченце с татко си и детето започва да рисува с пръсти по прозореца таткото му се скарва няколко пъти ама то все нечува.Накрая му казва абе ти най после ще ме чуеш ли,а детето се обръща и най невъзмутимо отговаря "И мама Всеки път ти казва дане пикаеш в мивката ама ти все не я чуваш."
При което Автобуса се заля със смях,а таткото изкочи на следващата спирка.

# 56
Този път е за племениците ми.Веднъж със сестра ми ги чуваме да се нагрубяват.Каката беше на около 5 а малкия на 3.Та малкия и вика курва,а тя на него педераст.Сестра ми се ядоса и ги привика и ги пита ,а вие като използвате тези думички знаетели какво значат.А те самодоволно отговарят знаем.
-Е добре тогава кажете ми какво значат.
-Ами педераст е чичото дето засича пътя на тати като кара колата той така му вика.А курва е една леля дето върви по улиците и пуши
Тогава сестра ми тръгна да им обяснява че педерас е когато мъж спи с мъж.А за другото непомня какво им каза.
На следващия ден отиваме да вземем племенника от детска градина,а наоколо още много други деца и родители.И нашия калпазан изхвърчава да посрешне майка си и да и съобщи новината и вика отдалече.
-Мамо пък да знаеш Пешо е педераст защото спа с Гошко на едно легло.
Ами потънахме си в земята от срам

# 57
Сетих се за още една случка и тя отразява влиянието на Тж Върху децата.Значи докато племенника беше малък бяха хашумели разни скандали със издевателства в казармата и той сигурно е слушал нещо>та един ден като го взимахме от градина ,нашия върви имълчи нещо непресъщо за него Как така няма да бърбори И го питаме.
-Митко какво ти има
А той след известно мълчане отговори
-Ами мамо не ми се живее
-Защо така бе Митко
-Ами като порасна ще трябва да ходя в казармата и там да ме командват.По добре в затвора да ида там само ще ям и ще спя и никой няма да ме закача.
А ние го успокоявахме че има много години до тогава,че всички момченца отиват и т.н
А той отговаря
-Да бе има много време ,ей сега да видиш колко бързо ще мине

# 58
Ето една от каката.Седим в колата и тя ми гледа и гали корема(тогава още бях бременна).И поедно време каза:
"Мамо твоето коремче е голямо защото ще родиш бебе,А дядо Панчо какво ще роди като има голям корем

# 59
  • София
  • Мнения: 39 755
vesi333 разсмя ни с мъж ми, хилихме се с глас Wink

Общи условия

Активация на акаунт