Да си търсим или да не си търсим мъж - това е въпросът

  • 155 182
  • 3 074
  •   1
Отговори
# 1 515
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
Не мога да си представя връзка с колежка. Не защото имам против да е сме заедно постоянно, а защото ще я ревнувам от другите мъже около нея.
Чувството за собственост върху другия не е от полза за никого. Други мъже има навсякъде, не само в офиса. Какво ще направиш с тях? Ще ги избиеш ли, нея ли ще затвориш, какво?

# 1 516
  • Мнения: 138
Дълги и успешни връзки съм имала с мъже, които аз съм избрала. Никога обаче не съм била натрапчива, да се предлагаш сама е най-големият автогол, който може да си вкара една жена, особено когато наистина харесва конкретния мъж.
Търсене.... не знам какъв смисъл влагате в тази дума. Да си търсещ не означава нищо повече от това да си отворен за нов човек и за нова връзка. Това определено изисква известна активност - барове, работа, всякакви социални дейности, интернет, каквото и да било, колкото повече активности - толкова повече възможности. Innocent

# 1 517
  • Мнения: 456
Не мога да си представя връзка с колежка. Не защото имам против да е сме заедно постоянно, а защото ще я ревнувам от другите мъже около нея.
Чувството за собственост върху другия не е от полза за никого. Други мъже има навсякъде, не само в офиса. Какво ще направиш с тях? Ще ги избиеш ли, нея ли ще затвориш, какво?

Тя може да си общува с колкото си иска мъже, да се среща с тях, щом са приятели, но да не е пред очите ми. Ще излезе от стаята, а аз вместо да си пиша присъдата, ще се питам: "Бре дали мойта не е с Любо от съседната стая! Това говедо непрекъснато я заглежда. Ами Петьо от стаята до служебната кухня. Все се върти около микровълновата, уж да претопля манджа, а е там, за да заговаря пиячките на кафе, които се събират всяка сутрин да клюкат.  Уж се прави на перде, ама е скрита мастия. Сигурно ще заговори моята Геновева както го прави с Криси от 7-ми кабинет." И цял ден ще се яда отвътре какво прави моята любов - хем е пред очите ми, хем е и пред тези на други мъже. А като не сме на едно работно място винаги мога да си фантазирам, че бродира вкъщи и по цял ден се занимава с ръкоделието.

# 1 518
  • София
  • Мнения: 5 883
Кажи ми, че не си мъж, а ти е доскучало от бродиране и пускаш фишеци в бгмама.

# 1 519
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
Тя може да си общува с колкото си иска мъже, да се среща с тях, щом са приятели, но да не е пред очите ми. Ще излезе от стаята, а аз вместо да си пиша присъдата, ще се питам: "Бре дали мойта не е с Любо от съседната стая! Това говедо непрекъснато я заглежда. Ами Петьо от стаята до служебната кухня. Все се върти около микровълновата, уж да претопля манджа, а е там, за да заговаря пиячките на кафе, които се събират всяка сутрин да клюкат.  Уж се прави на перде, ама е скрита мастия. Сигурно ще заговори моята Геновева както го прави с Криси от 7-ми кабинет." И цял ден ще се яда отвътре какво прави моята любов - хем е пред очите ми, хем е и пред тези на други мъже. А като не сме на едно работно място винаги мога да си фантазирам, че бродира вкъщи и по цял ден се занимава с ръкоделието.
Да не дава Господ! Имаш сериозен проблем и вместо да работиш върху него, че да не тормозиш и себе си, и евентуална партньорка, ти сякаш се гордееш с него.

# 1 520
  • Мнения: 6 962
Каква евентуална партньорка? Grinning Въображаемата ще пострада малко, ама няма страшно, той ще й изфантазира една пералня и ще й мине.

# 1 521
  • София
  • Мнения: 1 434
Страх да те хване!!!!

# 1 522
  • Мнения: 61
За да спреш да ревнуваш е необходимо първо да осъзнаеш цената си. Когато започнеш да цениш и уважаваш себе си всичко си идва на място. Тогава няма да се страхуваш да не изгубиш половинката си, която би хукнала след някой друг. Ако това все пак се случи аз избирам да приема , че просто не сме били един за друг и ме очаква да ми се случи нещо по-хубаво за това ще и дам път и свобода. Основата на този анализ е как аз искам да се чувствам и не желая да си причинявам негативни емоции свързани с ревността и се опитвам да контролирам това чувство. Как точно се възпитават чувствата обаче. Освен ако не се възпитават в меркантилност. Хората бъркат в избора си. Действията си можеш да ръководиш но чувствата - не! Когато се свързваш с друг сваляш защитата , ставаш уязвим и зависиш от неговото отношение. Любовта се разбира не по начина по който си говорим а начина по който си мълчим

В тоя буламач от клишета нищо не става ясно.

Само че някои хора се оценяват нереално високо/ниско.

На теория - някои, на практика всички. Само високо, подценяващи се не познавам.

# 1 523
  • SHOOT ME 10 $
  • Мнения: 3 298
В тоя буламач от клишета нищо не става ясно.

Не ти е ясно...?. Въпрос на ресурс. Повече немога да ти помогна

# 1 524
  • Мнения: 15 619
В тоя буламач от клишета нищо не става ясно.

Не ти е ясно...?. Въпрос на ресурс. Повече немога да ти помогна
Миде, трябва им време да се "клишират". Grinning И да се заобичат.

# 1 525
  • Мнения: 61
Помощ не съм споменал да търся, но би било любопитно да разкажете вие какви ресурси ползвате при търсенето на мъж. Изключая празните клишетa от по-горе.
Ако сте от самообичащите се, последовател/ка на старозаветния герой Онан, тогава по-добре не, моля.

# 1 526
  • Мнения: 15 619
Помощ не съм споменал да търся, но би било любопитно да разкажете вие какви ресурси ползвате при търсенето на мъж. Изключая празните клишетa от по-горе.
Ако сте от самообичащите се, последовател/ка на старозаветния герой Онан, тогава по-добре не, моля.
С такива думи помощ трудно ще получиш. Не можеш да различиш женски от мъжки потребител дори, но за Онан си наясно.
Абсолютно клише си, ненамерило нищо. И повярвай, това е помощ, която трудно ще получиш, дано я осмислиш, защото само осмислена ще ти донесе полза.

Последна редакция: вт, 19 юни 2018, 21:28 от luna

# 1 527
  • SHOOT ME 10 $
  • Мнения: 3 298
Slartibartfast
Ако си чел...ама то става и с разбиране...щеше да разбереш по тона, че не търся, а обсъждам такива като теб.
Комплекс е да изпитваш нужда да  се доказваш във форум. И поради явната липса на успех да пробваш  да компенсираш съдържанието с брой  думи.Аз на твоето ниво няма да сляза , и ти на моето ...трудно. Игнорирам такива семпли автори.
В много случаи, някой, не особено интелигентен, смята нормално умствено развит човек за по-глупав от него,, просто, защото няма капацитет да го разбере.

# 1 528
  • Мнения: 61
Темата освен полезна за някои, е интересна за четене от други. Не e нужно да се превръща в чат. Поради което ще се задоволя единствено да те цитирам. Дано се препрочетеш. Наблегнѝ на абзаците за броенето и капацитетите. Първото е лесно, ще се справиш почти като с обсъждането, вярвам.



Slartibartfast
Ако си чел...ама то става и с разбиране...щеше да разбереш по тона, че не търся, а обсъждам такива като теб.
Комплекс е да изпитваш нужда да  се доказваш във форум. И поради явната липса на успех да пробваш  да компенсираш съдържанието с брой  думи.Аз на твоето ниво няма да сляза , и ти на моето ...трудно. Игнорирам такива семпли автори.
В много случаи, някой, не особено интелигентен, смята нормално умствено развит човек за по-глупав от него,, просто, защото няма капацитет да го разбере.

# 1 529
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Последното изречение от цитата е много вярно.
А най-интересното е, че реално малко хора си правят труда да потърсят смисъла в нещо извън тяхната гледна точка. Тези без особен ресурс веднага вадят етикетите и пъчат гърди. Някак по навик. Даже не опитват дали биха успели да разберат.

Общи условия

Активация на акаунт