Габриела Медарова

  • 24 483
  • 153
  •   1
Отговори
# 105
  • Монреал
  • Мнения: 1 384
Средностатистически човек извън съответните среди, откъде да направи разлика между "употреба на марихуана" и  "шмъркане"
А?!? Невинна грешка викаш? Не била знаела? Въпреки, че преди страница ясно и обясних разликата.

И не ми пробутвай версията, че щом не продаваш, или употребяваш нещо, значи си нямаш едея какво е!

# 106
  • Варна
  • Мнения: 36 471
Вижте сега, каквото й да е употребила въпросната персона, направила го е доброволно. Точно толкова доброволно се е качила да шофира после. Не виждам какво да дискутираме повече. Виновна е.  И не, не смятам, че ще влезе в пътя. По принцип съм против боя, но тази е трябвало да бъде бита вече няколко пъти. Рано или късно ще попадне на грешния човек с пиянските си изцепки и ще го отнесе. Аз лично с удоволствие ще прочета такава "новина".

# 107
  • Монреал
  • Мнения: 1 384
Да, да седнеш да пиеш или да се друсаш, знаейки, че си с кола и после трябва да се качиш на нея, за мен е равно на нарочно действие. А вече конкретния резултат зависи от случайността, сега са били коли, можеха да са хора, ако някой е бил до автомобила си.
Стигаш твърде далеч с тази навързана логика.

Наскоро слушах едно канадско проучване, според което шофьорите изпили 3-5 питиета са много по безопасни от тези с 1-2 питиета (легалния лимит), защото осъзнават, че са пияни и карат много внимателно, макар и със неадекватни реакции.

Няма спор, че DUI е опасно, безотговорно и наказуемо, но да не преувеличаваме вината. Много хора карат безотговорно и катастрофират съвсем трезви.

# 108
  • Мнения: 5 885
Ами нека всички на 3-4-5-6-10 питиета да се хващат под ръчичка-и в Канада.
Да продължат да ги изследват канадските учени и за полезни изкопаеми.

# 109
  • Мнения: X
Наскоро слушах едно канадско проучване, според което шофьорите изпили 3-5 питиета са много по безопасни от тези с 1-2 питиета (легалния лимит), защото осъзнават, че са пияни и карат много внимателно, макар и със неадекватни реакции.
Не можеш да бъдеш внимателен с неадекватни реакции. По-голяма простотия скоро не бях чела.

# 110
  • Другата България
  • Мнения: 36 882
 Laughing Темата става все по-забавна.

# 111
  • Монреал
  • Мнения: 1 384
Наскоро слушах едно канадско проучване, според което шофьорите изпили 3-5 питиета са много по безопасни от тези с 1-2 питиета (легалния лимит), защото осъзнават, че са пияни и карат много внимателно, макар и със неадекватни реакции.
Не можеш да бъдеш внимателен с неадекватни реакции. По-голяма простотия скоро не бях чела.
Можеш и още как.
Съвсем друг е въпроса дали това ще компенсира достатъчно. Именно заради това законът не казва "Бъдете внимателни когато сте пияни!"

Най-лошото е пиян/напушен/дрогиран шофьор, който не осъзнава, че е неадекватен. Или калпав новак, който се опитва да докаже колко е печен.

# 112
  • Мнения: X
ГабитУ още е в ареста, днес също не са я пуснали, баща ѝ крещи в съда: "Безобразие"
https://www.24chasa.bg/novini/article/6971406

Щяла да съди държавата в Страсбург
https://www.24chasa.bg/novini/article/6968657

# 113
  • Варна
  • Мнения: 36 471
Искам да го попитам този баща какво безобразно намира във факта, че малката уличница е точно там, където заслужава.

# 114
  • Мнения: 28 874
Той ѝ е баща, нормално е да е пристрастен. Да обмисли обаче и как е възпитал чедото си!!!

# 115
  • Варна
  • Мнения: 36 471
Дано не ме застига, на негово място сигурно и аз ще съм зад дъщеря си, но поне ще си спестя лицемерието в изказванията, особено като знам какви ги е свършила.

# 116
  • Другата България
  • Мнения: 36 882
 Laughing Защо повдигаш темата, сега ще дойде защитникЪТ на онеправданите да набива канчета....

# 117
  • Мнения: 28 874
Laughing Защо повдигаш темата, сега ще дойде защитникЪТ на онеправданите да набива канчета....

...щото не е пострадал той....Виж, ако колата беше негова, друга песен щеше да запее!

# 118
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
Стигаш твърде далеч с тази навързана логика.

Наскоро слушах едно канадско проучване, според което шофьорите изпили 3-5 питиета са много по безопасни от тези с 1-2 питиета (легалния лимит), защото осъзнават, че са пияни и карат много внимателно, макар и със неадекватни реакции.

При всичкото старание, което може да вложи човек на 5 питиета, не може да контролира реакциите си, породени от въздействието на алкохола. Тези дни един таксиджия помете няколко коли, пак пиян. Едно е да си трезвен, друго - замаян от алкохол. Неслучайно употребата на алкохол и наркотици утежнява вината.
В Молдова са намерили интересен начин да се борят с пияните на пътя. Хванатият пиян или плаща глоба от хиляда и няколко евро, или му налагат общественополезен труд за немалко часове в гробища или морга.

# 119
  • Монреал
  • Мнения: 1 384
Стигаш твърде далеч с тази навързана логика.

Наскоро слушах едно канадско проучване, според което шофьорите изпили 3-5 питиета са много по безопасни от тези с 1-2 питиета (легалния лимит), защото осъзнават, че са пияни и карат много внимателно, макар и със неадекватни реакции.

При всичкото старание, което може да вложи човек на 5 питиета, не може да контролира реакциите си, породени от въздействието на алкохола.
Абсолютно съм съгласен и никой не твърди противното.

Прочети внимателно това, което си цитирала, преди да конфронтираш!

Общи условия

Активация на акаунт