Една торта от мен - "Морско дъно" + снимки

  • 9 308
  • 24
  •   1
Отговори
  • все тук
  • Мнения: 1 714
Копнах я от един руски сайт и я правих през почивните дни - страхотна вкусотия е.
Блат:
100 гр. шоколад, 100 гр. краве масло, 1 ч.ч. пудра захар, 1 ч.ч. брашно, 6 яйца, 2 с.л. бренди. Разтопяват се шоколадът и маслото, прибавя се брендито. Оставя се да изстине и в това време се разбиват яйцата с пудрата захар, прибавя се брашното и шоколадовата смес. Пече се във форма с диаметър 26 см около 40 мин. при температура 220 градуса.
Приготвя се крокант - 1 ч.ч. захар и 1 ч.ч. орехи се карамелизират и се начукват. Осигурете си и 200 грама целувки /иначе може да опечете блат от 3 белтъка с 9 с.л. захар/.
Крем: 3 желтъка се разбиват с половин чаша захар и се прибавят към 200 мл течна сметана на котлона, бърка се до готовност, прибавят се 100 грама торчив шоколад, 100 гр. краве масло и 2 с.л. бренди. 
Глазура /ганаш/ - на котлона се разтопяват 30 гр. масло, 100 грама шоколад и 150 -200 мл течна сметана.
Сироп - 1/2 ч.ч. захар, 1 ч.ч. вода и 3 с.л. бренди.
Сглобка:
Блатът се разрязва на две, в тортената форма се слага едната половина, напоява се с половината сироп, маже се с половината крем, слагат се натрошените целувки, крокантът, добавя се останалия крем, половината блат, напоява се с останалия сироп и се залива с глазурата. Престоява една нощ в хладилник.
Повярвайте, става страхотна торта и изобщо не е трудна /аз си падам по лесните неща/. По-късно ще кача снимки.

Последна редакция: ср, 07 юни 2006, 09:58 от doraan

# 1
  • Sofia
  • Мнения: 21 581
Чакам с нетърпение снимките, че тия рашан мадами какви чудесии приготвят.....  Crazy
а рецептата звучи доста сладко  Simple Smile
и аз съм си копнала значително количество техни произведения и кога ли ще ги изпробвам всичките  Thinking  newsm78

# 2
  • все тук
  • Мнения: 1 714
Ще ги кача в неделя, мъжът ми тогава ще се прибере. Аз, за голям срам, не мога да се оправям с тези неща.
А наистина се получава голяма вкусотия...

# 3
  • Мнения: 5 183
А защо "Морско дъно"?  newsm78 И аз 4акам снимките.

# 4
  • Мнения: 5 475
 Wink да не я изядохте вече,та снимките ги няма!  newsm78

# 5
  • все тук
  • Мнения: 1 714
А защо "Морско дъно"?  newsm78 И аз 4акам снимките.
Не знам защо така се казва - заглавието е на дама от www.kuking.net.
А снимки ще кача в неделя.

# 6
  • Мнения: 2 040
Как ми се доядеее  Laughing
Изглежда много вкусно, но имам чувството че са милион продуктите и е доста трудоемка ..

# 7
  • Мнения: 22 867

doraan, ще ме умориш от любопитство! Embarassed Каква неделя, как да дочака човек? Изтрепах се да търся в тоя кукинг.нет и накрая открих това:

http://kuking.net/my/viewtopic.php?t=23007&postdays=0&po … r=asc&start=0

Трудно е за гледане!  Heart Eyes А като си помисля пък за хапване какво еееееее! Ще чакам с нетърпение и твоите снимки и дано дочакам до събота, за да опитам да си я направя!

# 8
  • Мнения: 2 040
Малеее, като видях снимките от сайта дето  labrex е посочила, ще взема да се престраша да я направя .. едва ли ще прилича на тази от снимката, но поне на вкус да я докарам .. Почвам да си вадя продуктите  Grinning

# 9
  • Мнения: 472
Мали с това морско дъно ми идва да изям монитора , а както обичам шоколад и челувки  bowuu , май ще има готвене тези дни !  chef bowuu

# 10
  • все тук
  • Мнения: 1 714
Е, аз изобщо не съм я украсявала така, както Соня от форума, но вкусът наистина е невероятен. И не е толковатрудна, повярвайте.
Ако забелязвате в оригинала има и мармалад от кайсии, но аз го пропуснах, за да не стане много сладка.
И вместо блата от белтъци направо сложих целувки.
Идва неделя, чакайте.
И успех на тези, които ще я правят. Hug

# 11
  • Мнения: 2 214
Свалих рецептата от руски Форум ако се престраша и намеря време ще я направя и ще се похвалям:)

# 12
  • Мнения: 5 873
А аз си помислих,че става дума за тази торта- newsm78  http://kuking.net/my/viewalbum.php?a=147&start=0  Мисля в най -скоро време да я направя.  chef

# 13
  • Варна
  • Мнения: 10 782
А аз си помислих,че става дума за тази торта- newsm78  http://kuking.net/my/viewalbum.php?a=147&start=0  Мисля в най -скоро време да я направя.  chef

Ти пък! Нито името, нито рецептата са същите!  Laughing

# 14
  • Мнения: 5 873
А аз си помислих,че става дума за тази торта- newsm78  http://kuking.net/my/viewalbum.php?a=147&start=0  Мисля в най -скоро време да я направя.  chef

Ти пък! Нито името, нито рецептата са същите!  Laughing
Киса!!!Аз какво написах? Crazy"А аз си помислих,че..."В първият момент това това ми мина през ума, newsm78после видях, ooooh!че не е същата... TiredАбе,подробности... Rolling EyesТорти,торти,торти-тези рускини наистина са големи майсторки Crazy

Общи условия

Активация на акаунт