Kak родихте (само за майки родили в България)

  • 6 330
  • 201
  •   1
Отговори
  • Мнения: 11 309
Пускам тази анкета, тъй като има много нови попълнения на родили вече мамчета. Целта ми е да проследя как се изражда в България последните няколко години по молба на една университетска клиника тук.
Избрала съм различни опции, като под помощни средства имам предвид индуцирано раждане с вагинални таблетки или система с окситоцин.
Оставила съм възможност за 5 гласа, като майките на повече от едно дете могат да гласуват и за двете раждания.
Благодаря на всички включили се! Колкото сте повече, толкова ще е по-представителна анкетата.   bouquet

# 1
  • Мнения: 1 666
Е, хайде аз първа - родих нормално, без помощни средства, с уговорен лекар (то при нас си е така по принцип - при който ходиш на консултации - той те изражда).

# 2
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 370
Родих със секцио по медицински показания - проблеми с ретината на лявото око.
Операцията я извърши гинеколога, при който посещавах консултации през бременността.

# 3
  • Мнения: 5 577
Две - нормално, без никакви упойки и с уговорка

# 4
  • Мнения: 5 228
Секцио по спешност

# 5
  • Мнения: 11 309
Искам да помоля всички гласували с опция "Секцио по мед. показания" да пишат какви са били показанията. Благодаря!

# 6
  • Мнения: 5 255
Секцио по медицински показания - но според мен заради  Money
Писаха, че е едър плода - за спровка родих Лора 3,400 кг. и 50 см.

# 7
  • Мнения: 119
Родих със секцио по лекарски показания, защото имам много висок диоптър. Ходих на ЖК в Студентска поликлиника в София, но раждах в Габрово, като отидох на консултация при лекаря, който ме изражда само 1 път.

# 8
  • Бургас
  • Мнения: 605
Два пъти нормално, с помощни средства - окситоцин (вторият път и атропин), само за второто раждане имах уговорка.

Последна редакция: вт, 30 май 2006, 15:43 от raika

# 9
  • Мнения: 748
а какво се има предвид под "уговорка"? да си плащаш или да родиш при избран от теб лекар?
аз родих нормално, без помощни средства; при лекарката, при която ходих на консултации последните месеци, но не съм й плащала нещо за това.

# 10
  • Мнения: 5 577
а какво се има предвид под "уговорка"? да си плащаш или да родиш при избран от теб лекар?
аз родих нормално, без помощни средства; при лекарката, при която ходих на консултации последните месеци, но не съм й плащала нещо за това.

Уговорката ми беше да дойде с мен лекарката там и да изражда мен (тя беше отпуска, и го направи), а не аз да ходя когато е на смяна. Платих си - това го разбирам аз уговорка.

# 11
  • Мнения: 4 392
Нормално,без уговорка,с помощни средства

# 12
  • Мнения: 11 309
а какво се има предвид под "уговорка"? .
Под уговорка имам предвид, когато те изражда избран от теб лекар, при избрани от него условия и (или) на избрана от него или теб дата.

# 13
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
И двата пъти точно както исках - нормално, без помощни средства, без системи, без упойки - и без уговорки.

# 14
  • Мнения: 390
Родих нормално със система окситоцин, без обезболяващи, с уговорка с лекар

Общи условия

Активация на акаунт