Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Отговори
  • Телиш / Плевен
С помощта на този калкулатор Вие може да определите очаквания термин за раждане, както и да проследите кога ще са основните моменти от развитието на Вашата бременност - период на висок риск, кога започват да се формират и кога вече са оформени органите на бебето, времето на приключване на всеки триместър, кога бебето вече е жизнеспособно.

Отчитането на бременността започва винаги от първия ден на последната редовна менструация (ПРМ).

Продължителността на бременността е 280 дни – 10 месеца по 28 дена или 40 седмици по 7 дена.

Седмицата по време на бременност се нарича гестационна седмица (г.с.). Няма разлика между гестационната и календарната седмица.

Архив предишни теми:
Скрит текст:
1*, 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 22*, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50

# 1
  • Някъде там
Да се запиша в новата темичка 💗
Имам 2 въпроса към момичетата раждали за 2 път секцио:
1/ Страх ли Ви беше от самата операция, тъй като вече знаете, какво Ви предстои?
2/ Коя упойка е по-добре епидурална или пълна? И защо?

# 2
Значи и аз се присъединявам към питането, ама в качеството на човек, на когото за първи път ще му се случи Smile

# 3
Мен в Токуда не са ме питали каква упойка искам Wink
Масово секциото се прави със спинална, рядко с пълна.

# 4
И аз се включвам.Второто ми дете е секцио и сега пак ме чака и за третото.Но ми го правиха с пълна упойка и имам лоши спомени.Нормалното беше доста по-леко.И ми е интересно възстановяването по бавно ли е?

# 5
Сега се връщам от преглед и за 2 седмици шийката ми от 3,5 см е станала 1,7см, дадох ми магнерот, утрогестан и cornifar, нямам втрърдявания, нито контракции. Болничен и само лежане, ако не дръпне шийката, серклаж Sad. В 18та седмица съм и 4 дена Sad някоя с такъв проблем?

# 6
Изчакай една седмица и прави серклажа. При 1,7 рядко става само с лекарства. Аз направих серклаж в 23та и ми надуваха как трябва да задържим поне една седмица, но сигурно ще тръгне раждане до 2-3 дена ... е вече мина повече от месец, така че отивай да те зашият, ако се налага, без изобщо да се притесняваш.

И спри алкохола и мотканията по празници.

# 7
Аз не пия алкохол, не знам дали е 1,7 май така ми се видя на екрана или пъл 2,5, но дано се оправи, но почти съм сигурна, че аз съм си я прецакала, носех едни дини и изкачвах едни баири Sad  сега ще лежа и вярвам, че ще се вдигне

# 8
  • София
Аз не пия алкохол, не знам дали е 1,7 май така ми се видя на екрана или пъл 2,5, но дано се оправи, но почти съм сигурна, че аз съм си я прецакала, носех едни дини и изкачвах едни баири Sad  сега ще лежа и вярвам, че ще се вдигне

Само с вяра не става, по-добре се застраховай. И кой ви бие по главата да се натоварвате в такива крехки моменти.

# 9
  • Blondeville
Под 2 см си е за серклаж. Ма и ти с тези дини...Пазете се малко повече, по-добре човек да се презастрахова, отколкото да рискува.

# 10
  • Димитровград
Момичета сега ми излязоха изследванията за токсоплазмоза и cmv вирус. Изпратих ги на док и той каза да ходя да пускам нещо си в няква лаборатория, но после се спря и каза ти коя седмица беше и като му казах че съм 10г.с. + 5 дни каза.....не не споко нищо недей да пускаш и да правиш всичко е наред. Какво мислите за изследванията?

# 11
Сега се връщам от преглед и за 2 седмици шийката ми от 3,5 см е станала 1,7см, дадох ми магнерот, утрогестан и cornifar, нямам втрърдявания, нито контракции. Болничен и само лежане, ако не дръпне шийката, серклаж Sad. В 18та седмица съм и 4 дена Sad някоя с такъв проблем?

Аз не бих рискувала без серклаж ✌
То ако се увеличаваше с лекарства.....

# 12
Момичета във втори месец съм миналия ден усетих някаква пронизваща болка ниско долу в ляво но не е яйчника а над него и днес отново я усетих преди малко нормално ли е

# 13
Искам да попитам днес си взех изследванията и pH ми е 7 а пък границите са 4.5 / 6.5 на лекар съм чак другата седмица имам ли повод за притеснения иначе всичко друго от урината е в норма

# 14
Здравейте, гледам си резултатите от ранния БХС и се чудя. За синдром на Търнар риска ми е 1: 350. Обаче пък от този синдром страдат само момичетата. Та чудя се щом е такъв резултата означава ли че бебчето ни ще е от женски пол ... Предполагам че на момчетата този синдром е със стойности 1:20 000 например, защото те не страдат от него.
Сигурно ми е много тъп въпроса, но наистина ме замисли.
Ще се радвам някой да сподели мнение или частен случай.
Благодаря Simple Smile

Редакция на ключовите думи на тема

Общи условия

Активация на акаунт