Познай коя е книгата - 16

  • 48 299
  • 918
  •   1
Отговори
# 45
  • София, България
  • Мнения: 2 222
чакаме новата загадка ...

# 46
  • Canada
  • Мнения: 3 358
На следващия ден следобед изведох Ледар на разходка. Обиколихме различни части на града и аз я наблюдавах как се заглежда в елегантно облечените италианки, които забързано се прибираха по тесните улички. От малък бутик излезе една жена и тръгна право към нас, така че трябваше да отстъпя зад Ледар, за да й направя път да мине.

Ледар спря и очите им се срещнаха, огледа тоалета й, напетата й походка, красивите крака, естествената грациозност, всичко. Дори подуши парфюма й.

— Ще свикнеш с всичко това — казах.

— Съмнявам се — отвърна Ледар. — Красива е.

— Има нещо загадъчно у италианките.

— Изглеждаше като изваяна от чисто злато. Ако бях мъж, щях да тръгна след нея и да не я изпускам от погледа си — продължи Ледар.

# 47
  • Мнения: 1 663
Пат Конрой - Блус в лятна нощ ?

# 48
  • Мнения: 5 352
Темата е много интересна. Записвам се да следя Simple Smile

# 49
  • На Марс
  • Мнения: 8 709
si segnor Simple Smile

# 50
  • Мнения: 908
Аз нещо се обърках. Да не би да има нови правила?

# 51
  • Мнения: 5 352
Доколкото разбрах, Sunshine_00 позна от коя книга е цитата и сега тя трябва да пусне един. Или съответно да отстъпи правото на някой друг Simple Smile

# 52
  • Мнения: 908
А не трябваше ли mimimibg да пусне предната загадка, а не Polar bear?

# 53
  • Мнения: 5 352
Ами сега като се замисля майче да Simple Smile И аз малко се пообърках.

# 54
  • Canada
  • Мнения: 3 358
Пат Конрой - Блус в лятна нощ ?

Да! Simple Smile  Hug

Съжалявам, не знаех, че има правила. Ще си чакам реда, оттук нататък  Peace

# 55
  • Мнения: 4 275
И аз за първи път влизам в темата и то, защото я имаше промотирана на заглавната страница. Прочетох първия пост и разбрах за какво става въпрос - той е и кратичък, не е като в някои други теми събирана информация с години, та да няма изчитане. И искам да попитам (наистина не се заяждам, но просто ми е изключително любопитно), не прочетохте ли за какво става въпрос? Smiley Не е насочено към Polar bear Simple Smile

# 56
  • Пловдив
  • Мнения: 586

"Стойко се промъкна край хамбара, наведе се уж да вземе нещо, стигна крадешком до пътната врата, притвори я леко и защапа с широки крачки из дълбоката пепел по глухата улица. Селото спеше, съсипано от работа и жега. Само като рязко и късо бълнуване изскърцваше някъде закъсняла кола и всичко пак се спотайваше. Той кривеше зад остърганите ъгли на старите зидове и по ударите на сърцето си знаеше колко му остава до плетената вратня край реката. Той е сигурен — тя го чака, развълнувана като него, сгушена, както винаги, зад високата тръст до кладенеца"

# 57
  • Мнения: 4 275
Тъй като са минали 24 часа от последната загадка и няма познал, пускам нова:

 
Цитат
В средата на езерото се мъдреше лодка. В лодката се мъдреше господин Кармоди. В ръката му се мъдреше въдица.

Гледката не би се понравила на естета, тъй като господарят на Ръдж Хол носеше розова риза и широкопола шапка, която отдавна е трябвало да подари на някой просяк, но Соупи изпадна във възторг. Не си падаше по риболова, но познаваше привичките на любителите на този динамичен спорт. Дори в непосредствена близост до тях да стават земетресения, династии да падат от трона и смъртоносни епидемии да опустошават страната, те преспокойно ще продължат любимото си занимание. Докато рибата кълвеше, Лестър Кармоди беше глух и сляп за света, все едно бе изпил цяло шишенце от приспивателното.

Въодушевлението подейства ободрително на Соупи.

— Кълве ли? — извика.

Лестър Кармоди само измърмори нещо.

— Браво! Продължавай в същия дух.

Окуражително махна на риболовеца и побърза да се върне в къщата. Работата, която допреди малко изглеждаше неизпълнима, сега му се струваше толкова лесна, че би могло да я свърши и дете, стига, разбира се, да умее да си служи с брадва и да притежава достатъчно сили да разбие врата на килер.

# 58
  • Пловдив
  • Мнения: 586
"Скрито-покрито" , П. Г. Удхаус

# 59

Общи условия

Активация на акаунт