На море - Равда 2018/19/20 - Мнения

  • 30 063
  • 94
  •   1
Отговори
# 30
  • Пловдив
  • Мнения: 1 879
Ние сме почивали в х-л Делфин .
На брега на морето е има и басейн .
Кеф ти на море ,кеф ти на басейн .
Хигиената е добра ,както и сайте са големи .
Има само закуска включена в цената .
Всички стай гледат към морето и е страхотно да се събудиш и да си пиеш кафето на  такава гледка .

# 31
  • Пловдив
  • Мнения: 556
Ние в момента сме на Южния плаж,който е най-близо до мястото,където сме отседнали. Плажната ивица е доста широка,пясъка е фин,в морето няма изобщо водорасли ,много е чисто.Харесва ми,но е доста пренаселено. Явно август си е така навсякъде.

# 32
  • Мнения: 1 175
В момента сме на плаж Олимпийски надежди. Някой може ли да даде информация къде се намира хубавия градски парк?

# 33
  • Мнения: 91
В момента сме в Равда, не отсядайте в Сън Сет . Сградата е сбор от апартаменти, собственост на англичани, чисто е, но отдалечено от плажовете, трябва да влезете с кола до централната улица и там да я оставите, ако намерите къде. Апартаментите са оборудвани с климатици, пералня, хладилник, печка и посуда. Няма телевизия, никаква, независимо какво пише в обявите. Ние сме тук, защото приемат и домашни любимци, но май само моите две котета са тук, в смисъл не видях кучета и не чух как. Басейнът е малък и е окупиран от собствениците целодневно. Иначе в градчето има много места с вкусна храна на нормални цени. Доста е пренаселено в момента, но все пак е сезон

# 34
  • Мнения: 522
Миналото лято ние бяхме в Равда  ето тука https://pochivka.bg/apartamenti-laguna-biych-georgievi-o18239
Макар ,че този хотел беше до самия централен плаж ,на нас не ни хареса ,беше препълнен с деца от домовете ,лагерници ,а и самия плаж е тесен и каменист .Затова ходихме с кола до плаж Олимпийски Надежди -между Равда и Несебър.Там е рай-ама след 9 часа и там почва да се препълва Иначе Равда много ни хареса-хубави кръчмички ,евтино ,няма паяци да вдигат коли ,няма платени паркинги .Пак бих повторила ,но на друг хотел  Peace
Разбира се,стига да няма деца от домовете! Много грозно звучи госпожо,не знам дали усещате!

# 35
  • София
  • Мнения: 1 214
Ние в момента сме на Южния плаж,който е най-близо до мястото,където сме отседнали. Плажната ивица е доста широка,пясъка е фин,в морето няма изобщо водорасли ,много е чисто.Харесва ми,но е доста пренаселено. Явно август си е така навсякъде.

Има ли някаква свободна зона на този плаж, чадър и шезлонг на какви цени са?
Хубавия парк за разходки е някъде около южния плаж, предполагам ?
Бихте ли споделили хотела или къщата, където сте отседнали и дали сте доволни, Благодаря!

# 36
  • Пловдив
  • Мнения: 1 219
Равда вече го чувствам като родно село. От 2010-та ходим там. Само миналата година бяхме в Обзор, но ми беше студено и северния плаж не ми хареса. А и ние търсим бюджетна почивка, запазваме още зимата от 01.09. Така се избягва големия калабалък и в селото и по плажа. А и преди няколко години морето „изяде“ половината централен плаж. Тогава ходехме в един хотел буквално над плажа и разликата се виждаше, а и си говорихме с персонала. Според тях скоро няма да се оправи този плаж. Но септември е спокойно, повечето руснаци, каквито има много, си тръгват заради началото на учебната година. Няма тълпи, няма лагерници - чак спокойно може и да не е, но поносимо да кажем.

# 37
  • Мнения: 4 808
Тъй като съм от района, ако мога да бъда полезна... Да уточня, че не съм отсядала в хотелите, но съм работила с много от тях и имам наблюдения. С две ръце мога да препоръчам хотелите "Макао", "Копакабана" и "Марина". Първият е в самото село, но много близо до плажа, "Копакабана" е между Равда и Несебър, на крачка от "Олимпийски надежди", "Марина" е преди Несебър, преди хотелите ма Милен Велчев, на първа линия и мисля, че плажът е хубав. Не отсядайте в "Германа бийч" - най-мръсния хотел, който съм виждала, също и в отсрещния - "Стойчев и синове". За храна - най-много хвалят "Братя Сърбови", но там винаги има опашки. Приятелки ходят вечер в механа "Македония", има и жива музика, но аз не съм я посещавала, само съм чувала добри отзиви от тях. Сини зони и паяци в Равда няма, само дето местните слагат бутилки да си запазват места.

# 38
  • Мнения: 1 659
Някой скоро ходил в Равда да даде отзиви?Ние мислим за море послената седмица на август или първата на септември.Особенното е че сме с една кака на 6 и две бебета на 9 месеца и ще гледаме нещо близко до плаж и парк за разходка.

# 39
  • Мнения: 4 611
Аз бях миналата година, доста приятно място е за семейна почивка. Плажът Олимпийски надежди е сравнително чист, аз лично за втора година бях там и бих потретила.

# 40
  • Мнения: 4 808
В Равда паркове в традиционния смисъл на думата няма. Сещам се май само за една детска площадка. Край плажа "Олимпийски надежди" има дълга крайбрежна алея със заведения, но това е по-скоро между Равда и Несебър. В самата Равда крайбрежната алея е много къса. Харесвам Равда, но като се замисля, май всичко е само хотели, заведения и магазини. Няма изцяло пешеходна улица за разходки, каквито има в Несебър, Влас и Поморие.

# 41
  • Мнения: 1 423
И ние отсядаме в Равда вече 10 години, а плажуваме в Несебър, май се казва плаж Несебър там където ходим ние. Страхотен плаж, фин пясък, плитко море, има платена и голяма свободна зона, както и широка плажна ивица. Но си трябва кола- ние ходим сутрин, на обяд се прибираме, после пак.  Хамалогия си е, и ние сме с малко дете, затова тази година мислим да отседнем в хотел на плажа в Несебър. Равда ни харесва иначе откъм ресторанти, има къде да хапнем на някакви не високи цени, дори и в пик сезон се намират места .  Само веднъж преди години отидохме на плаж в Равда, не знам точно на кой плаж, но не ни хареса- имаше водорасли, тясна и мокра плажна ивица.

# 42
  • Мнения: 270
Някой завърнал се скоро от там да сподели цените по заведенията как са? Плажа също пренаселен ли. Е,има ли много чужденци?

# 43
  • Мнения: 2 250
Върнахме се преди няколко дни,хора си има,но са по-малко от предни години. Направи ми впечатление, че доста магазинчета и заведения не работят ,нясои са в ремонт,но това никога не е било така в разгара на сезона. Ходихме на плаж на Олимпийски надежди и беше сравнително спокойно, комплект 2 бр шезлонг+чадър се плаща 12.50. Цените по заведенията са си същите,поне там където сядаме ние,защото си имаме любими местенца за обяд и вечеря

# 44
  • София
  • Мнения: 1 214
Моля, някой запознат да даде информация, на южния плаж има ли свободна зона, на която двама души да си опънат кърпите и да си боднат чадъра без да са трън в очите на накого? Ако няма, има ли друг плаж, където това може да се случи? Не сме били в курорта 11 г и не знаем как се развива Равда за тези години. Тогава този плаж като че беше по-спокоен и приличен, в сравнение с централния. Но ако са се променили нещата, дайте препоръките си накъде да се ориентираме.

Общи условия

Активация на акаунт