Отслабване по време на бременност.

  • 2 560
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3
Здравейте мили дами,
Имам въпрос. В момента съм в 8ма г.с и не ям особено много, но корема ми постоянно се надува. Сватбата ми е на 14ти Юли и аз точно ще вляза в 4ти месец. Какво мога да направя, освен ограночение в храната, за да отслабна по време на бременност и ествено по никакъв начин да не застраша малчо? Благодаря предварително! 🤗

# 1
  • Мнения: 5 468
Отслабване по време на бременност не е желателно. Подходящо е единствено правилно хранене за да се избегне качването на много килограми. Храните, които не са необходими на бебето, а само трупат сланинки са тестени изделия, сладкиши, джънк храни и подсладени напитки. Можеш просто да ги ограничиш, но в никакъв случай не стой гладна, нито намалявай дневния си калориен прием. Сега по-важно е правилното развитие на бебето, а не външния ти вид.

# 2
  • Мнения: 46 405
Бременността не е време за диети и отслабване. Всяко ограничение може да доведе до проблеми.
Хранете се здравословно и балансирано и имайте малко повече самочувствие, ще бъдете красива на сватбата си Hands Plus1

# 3
  • Мнения: 3
Благодаря ви дами! Пустата ми суета 😓

# 4
  • Мнения: 1 174
До 24 г.с свалени 11 кг, с помощта ,на доц. Донка Байкова, която ми направи режима. Имах излишни кг, наложи се да мина на режим, заради опасност от гестационен диабет, не е имало лишения от храна, дори напротив 4-5 хранения, но с подбрана храна. Както вече са казали, ключът е към балансираното хранене.

# 5
  • Мнения: 2 223
Това е впечатляващо! Аз нямам за цел да отслабвам, но при мен също има опасност от гестационен диабет. Би ли споделила какво горе-долу включваше този режим? Или примерно меню за един ден?

# 6
  • Мнения: 46 405
Тези режими са индивидуални и се изготвят спрямо конкретния човек, неговото здравословно състояние и килограми. Ако е била с повече кг е съвсем нормално при здравословно хранене да смъкне. Ако обаче си си близо до здравословното тегло нещата стоят по съвсем различен начин, затова е опасно да спазваш чужд режим по време на бременност.
Колко си висока и колко тежиш?

# 7
  • София
  • Мнения: 6 010
В 4 месец на много жени не им личи даже, няма от какво да се притесняваш. Аз лично свалих 2.5 кг за първите 12 седмици, но нямам грам апетит. Според мен не се тормози и се наслаждавай на бременността си. А ако си имаш излишни килограми от преди бременността - консултирай се със специалист. Едно е да си застрашена здравословно, друго - естетически.

# 8
  • Мнения: 138
Здравейте мили дами,
Имам въпрос. В момента съм в 8ма г.с и не ям особено много, но корема ми постоянно се надува. Сватбата ми е на 14ти Юли и аз точно ще вляза в 4ти месец. Какво мога да направя, освен ограночение в храната, за да отслабна по време на бременност и ествено по никакъв начин да не застраша малчо? Благодаря предварително! 🤗

И моята сватба е на 14ти юли, тогава ще съм в 18та г.с. В началото и при мен суетата надделя, но после апетитът я пребори! Гледам да хапвам здравословно и наблягам на меси, плодове и зеленчуци. За сега съм на същите килограми, но преди седмица спрях спорта и едва ли ще успея да се запазя. Но пък с подходящата рокля... кой знае

# 9
  • Мнения: 3
Благодаря ви много момичета!🌸
То аз от това се притеснявам тъй като лекарката ми забрани спорт и трябва да разчитам само на моите ограничения 😁

А на JY пожрлавам прекрасна сватба 🤗

# 10
  • Мнения: 71
Както са ти писали, не е подходяща каквато и да е диета по време на бременност. В крайна сметка, сватба, булка... на първо място ти си бременна и отговаряш за здравето и правилното развитие на твоето дете.
Аз докато бях бременна се ограничавах от сладко и тестяно. Но не е да не съм кусвала. Гледах да не съм гладна, но и да не преяждам. Не знам в резултат на това ли, на гена ли, но качих само 8 кг.

Общи условия

Активация на акаунт