Витамин В12 - тема 3

  • 84 211
  • 762
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 1 965
Аз съм много доволна от В12 спрея на Garden of life в iherb
Скоро ли го ползва? Чудя се дали качеството се е запазило след като ги купиха Нестле?

# 271
  • София
  • Мнения: 3 029
Да, много съм доволна. Много бързо усвоявам, а имам проблемен стомах и напр. този на хапчета не го усвоявам добре.

# 272
  • София-Младост
  • Мнения: 23 336
    Да, много съм доволна. Много бързо усвоявам, а имам проблемен стомах и напр. този на хапчета не го усвоявам добре.
    Може ли линк? И има ли някакъв вкус?

    # 273
    • София
    • Мнения: 3 029
      Да, много съм доволна. Много бързо усвоявам, а имам проблемен стомах и напр. този на хапчета не го усвоявам добре.
      Може ли линк? И има ли някакъв вкус?

      https://www.iherb.com/pr/Garden-of-Life-MyKind-Organics-B-12-Org … -2-oz-58-ml/58126

      Има вкус на малина, много е приятен. И децата много го харесват.

      # 274
      • София
      • Мнения: 1 272


      Lagertha ако може да си открие хидроксиколабомин ако не и цианколабомин ще свърши работа.
      Благодаря! Купил е това:

      Последна редакция: ср, 18 юли 2018, 14:51 от Lagertha

      # 275
      • Мнения: 11 828


      Lagertha ако може да си открие хидроксиколабомин ако не и цианколабомин ще свърши работа.
      Благодаря! Купил е това:


      Супер, дано бързо получи подобрение  Peace

      # 276
      • Мнения: 700
      Moмичета, благодаря за отговорите! Безценни сте! Без вас нямаше да изплувам!
      Можете ли да си представите желязо ПОД нормата и педката НЕ изписва желязо, а само нещо за апетит. Детето слабо, бледо и без апетит. Не ни праща и на хематолог.
      Заплатите са важни, не образованието. За В12 не е чувала.
      Това е лекарски позитивизъм! "Кат те гледам нищо ти няма. А и от резултати не разбирам."

      # 277
      • Мнения: 11 828
      Moмичета, благодаря за отговорите! Безценни сте! Без вас нямаше да изплувам!
      Можете ли да си представите желязо ПОД нормата и педката НЕ изписва желязо, а само нещо за апетит. Детето слабо, бледо и без апетит. Не ни праща и на хематолог.
      Заплатите са важни, не образованието. За В12 не е чувала.
      Това е лекарски позитивизъм! "Кат те гледам нищо ти няма. А и от резултати не разбирам."

      Мога да си представя...синът ми беше с желязо 5 (норма почваща от 7-), феритин 3,6 (норма почваща от 23) ...после като четох при този феритин е трябвало направо желязо да му преливат. Та ЛЛ изписа мултивитамини с желязо да ги пие 2-3 месеца и даже не ни викна на контролни изследвания примерно. Наложи се да се самообразовам за пореден път и да си му включа Малтофер на капки на моя глава  докато стигна до лекар. В12 му беше 136 (при норма почваща от 197) реакция беше - Да, може да попие малко за да влезе в норма.

      Затова съм бясна когато някое медицинско лице скочи и започне да размахва пръст, че много четем в нета и се самолекуваме...просто ни се налага  Rolling Eyes ooooh!

      # 278
      • Мнения: 5 215
      Затова съм бясна когато някое медицинско лице скочи и започне да размахва пръст, че много четем в нета и се самолекуваме...просто ни се налага  Rolling Eyes ooooh!
      За съжаление е точно така, а с годините се уверявам, че има доста истина в „Не питай старило, а патило”!
      Търсим консултация с медицинско лице, не защото ни е кеф, а защото имаме проблем и разчитаме на неговите познания за разрешаването му.

      Това е лекарски позитивизъм! "Кат те гледам нищо ти няма. А и от резултати не разбирам."
      Разкош!  ooooh!

      Лекар още не ми го е казвал, но:
      Скрит текст:
      Миналата година губя съзнание и влизам в болница. Хемоглобин някъде 60-70, желязо, феритин, вит.б зле. След няколко седмици хематологът ми ме изпраща да оставя едни документи на комисия за удължаване на болничен. Докторът ми каза да го изчакам за малко в кабинета и идва. Сядам аз, сестрата казва дайте документите, поглежда ги и със строг глас, гордо ми заявява "Е как болничен?! Аз с подобни показатели раждах!!! За анемия болничен никога не се е издавал!!!". ММ и отговори, че явно аз съм първата тогава. Влезе докторът (също хематолог между другото), сестрата отново обясни за геройството си и, че болничен няма как да се издаде и никога не са издавали, на което той и каза, че той е този, който преценя дали да се даде или не. Разгледа документите човекът, каза ми "Елате да го вземете другата сряда и бързо възстановяване" и това беше.

      # 279
      • Мнения: 3 608
      Е ква е тая сестра аз съм ползвал болнични заради анемия даже през комисия си го удължих ако на мен ми се падне такава сестра жална и майка.

      # 280
      • Мнения: 574
      Моми4ета , направих изследване за В12 , пуснали са ми В12Activ, 4иято стойност е над допустимата . Трябва ли да направя ново изследване и каква е разликата ?

      # 281
      • Мнения: 3 608
      Хемоглобин 60 70 се води нереален (несъвместим с живот)Даже не го отчитат като резултат.Поне при мен беше така докато лежах в болница.

      # 282
      • Мнения: 5 215
      Числото е тотално без значение, тъй като коментарът ми бе относно написаното от Mislq отношение към пациента.

      # 283
      • Пловдив
      • Мнения: 1 309
      Здравейте, докато бях бременна бях на долна граница на Вит Б 12, биха ми 10 инжекции и така и не го изследвах пак, защото родих. Сега пуснах на детето заедно с останалите изследвания и излезе 267.7 pmol/l (362.7pg/ml), което виждам, че в таблицата е начален дефицит. ЛЛ не ми обърна внимание и сега се чудя какво да предприема. Някакви насоки? Ще се свържа с детски хематолог, но ако имате опит, споделете моля.

      # 284
      • Мнения: 68 629
      Темата е пълна с мнения. Както и предната.
      На Алоха спрея например става за деца...

      Общи условия

      Активация на акаунт