Витамин В12 - тема 3

  • 84 052
  • 762
  •   1
Отговори
# 360
  • Мнения: 1 472
Завишените стойности на В12 опасни ли са

От какво са завишени? При първо изследване ли...вземана ли е добавка?

Април месец В12 ми беше 333,90 - установи се , че имам тромбофилия и не усвоявам за това започнах да приемам Метилкобаламин 1000mcg по 1т.дневно подезично и сега изведнъж след около няма и 3 месеца прием е скочил почти двойно от горната референтна стойност (около 1500,00 за референтни 184-878)

# 361
  • Мнения: 3 608
Завишените стойности на В12 опасни ли са

От какво са завишени? При първо изследване ли...вземана ли е добавка?

Април месец В12 ми беше 333,90 - установи се , че имам тромбофилия и не усвоявам за това започнах да приемам Метилкобаламин 1000mcg по 1т.дневно подезично и сега изведнъж след около няма и 3 месеца прием е скочил почти двойно от горната референтна стойност (около 1500,00 за референтни 184-878)
Пауза преди изследването направихте ли?

# 362
  • Мнения: 1 472
Не,защото ми казаха,че заедно с вит.Д ще си ги пия и при бременност...и просто трябва да се регулират дозите....
Може би ще трябва да го взимам през ден или по-рядко,но чак другия петък съм при док.

# 363
  • Мнения: 3 608
Не,защото ми казаха,че заедно с вит.Д ще си ги пия и при бременност...и просто трябва да се регулират дозите....
Може би ще трябва да го взимам през ден или по-рядко,но чак другия петък съм при док.
Лошо н1ма да си ми ги вземате но резултата няма да е реален  трябва минимум 2 3 седмици почивка преди изследвания.

# 364
  • Мнения: 11 822
Резултата не е реален в този случай, така че не се знае над норма ли е.

# 365
  • Мнения: 8 929
Здравейте, днес дадох кръв за изследвания и се оказа, че желязото е под нормата :
Желязо ( Fe )      4.64   mkmol/L   6.60 - 26.00

Ето и резултатите за вит Б12 и Вит.Д:
Витамин В12                                      472.40 pmol/L   145.00 - 569.00
Витамин D ( 25-Hydroxyvitamin D )      32.27   ng/mL   20.60 - 50.00

Трябва да пия вит Д и желязо по мое мнение, вие какво ще кажете?

B12 ти е супер. Вземала ли си добавка? Как се храниш?

# 366
  • Мнения: 6 697
Али, и миналата година Б12 ми беше горе долу толкова без да пия нищо.От ноември миналата година до преди 2 седмици пиех мултивитамини за жени на Biovea.Инак периодично се храня високомазнинно и нисковъглехидратно, като ми писне и скъсам синджира ям всичко, но се старая да огранича тестото.
При мен проблем от години е ниското желязо, а сега благодарение на теб си изследвах и вит.Д, като установих и неговите ниски нива.В темата на iherb Денис вече ми препоръча добавка с витД и К2, но не знам какъв препарат за желязото да си взема и как се пият-могат ли едновременно, след храна и т.н.

# 367
  • Мнения: 8 929
400 mcg б12 има в тези мултивитамини, та ако си ги пила редовно е съвсем нормално да поддържаш добри нива на б12.

Аз си купих желязо от ДМ, но ако поръчваш от Iherb, поръчай от там.
Желязото обикновено пада, когато б12 е по-високо, така че това в твоя случай ми се вижда нормално. Желязо приемай поне 8 часа след прием на препарат съдържаш б12, т.е. ако си пиеш витамините сутрин, желязото пий вечер. Витамин Д с к2, приемай с мазна храна.
Ще ми пуснеш ли кой препарат са ти препоръчали в темата за Iherb?

# 368
  • Мнения: 6 697
Али, да, точно тези мултивитамини на Биовеа пих.
Желязото от ДМ на много добра цена, но ти по колко на брой пи и колко време?

Ще ми пуснеш ли кой препарат са ти препоръчали в темата за Iherb?
За Fe ли става въпрос?

# 369
  • Мнения: 8 929
Али, да, точно тези мултивитамини на Биовеа пих.
Желязото от ДМ на много добра цена, но ти по колко на брой пи и колко време?

Ще ми пуснеш ли кой препарат са ти препоръчали в темата за Iherb?
За Fe ли става въпрос?

Пия по едно вечер.

В темата на iherb Денис вече ми препоръча добавка с витД и К2,

# 370
  • София
  • Мнения: 17 773
Здравейте,
тези дни си пусках изследвания и се оказа, че стойността на Б12 при мен е 150 pg/ml при референтни стойности от 190 до 900. На инжекции ли трябва да мина първоначално, за да компенсирам този тежък дефицит. Sad
Или не го усвоявам? Ям яйца и месо. Този спрей или капките за нос дали ще ми помогнат да наваксам? Сега ходя по др лекари, нямам възможност да отида на хематолог, по своя инициатива го пуснах и искам да го кача някак.

# 371
  • Мнения: 1 278
На мен при подобна стойност ми назначиха 7 инжекциии през 5 дни цианкобаламин. След това минах на подезични метилкобаламин х1/ден. Не съм много стриктна. Очаквам си контролните резултати, но по едно време бях стигнала стойност 550. Тук бяха писани схеми за запълване на дефицита с ударни дози таблетки в началото. Потърсете назад.

# 372
  • Мнения: 3 608
Здравейте,
тези дни си пусках изследвания и се оказа, че стойността на Б12 при мен е 150 pg/ml при референтни стойности от 190 до 900. На инжекции ли трябва да мина първоначално, за да компенсирам този тежък дефицит. Sad
Или не го усвоявам? Ям яйца и месо. Този спрей или капките за нос дали ще ми помогнат да наваксам? Сега ходя по др лекари, нямам възможност да отида на хематолог, по своя инициатива го пуснах и искам да го кача някак.
Назалния спрей всеки ден по 1капка в ноздра  стига някъде за към 1.5 2мес.После почиваш 2седмици  и пускаш наново изследвания. Може да пуснеш  за мутации за да разбереш дали се усвоява  добре или. Не

# 373
  • София
  • Мнения: 17 773
Благодаря, този от 60лв нали?
Видях и едни таблетки на Солгар, те май са по- слаби?

А инжекциите къде се бият и кой ги бие? Може ли например сестрата при личната лекарка да ми постави няколко?

# 374
  • Мнения: 3 608
Благодаря, този от 60лв нали?
Видях и едни таблетки на Солгар, те май са по- слаби?

А инжекциите къде се бият и кой ги бие? Може ли например сестрата при личната лекарка да ми постави няколко?
Може и у дома в дупето се слагат  не е нещо страшно.Да 60лв е спрея  и е ефикасен.

Общи условия

Активация на акаунт