Витамин В12 - тема 3

  • 84 201
  • 762
  •   1
Отговори
# 660
  • Пловдив
  • Мнения: 1 309
Къде работи тази д-р Кирова?

http://www.sv-georgi.com/свети-георги/д-р-василка-кирова

# 661
  • Мнения: 1 588
Да,защото Рамус изпращат кръвта в София

# 662
  • Мнения: 54 391
Къде работи тази д-р Кирова?

http://www.sv-georgi.com/свети-георги/д-р-василка-кирова

Благодаря! bouquet

П.П.
Днес си пуснах контрола, защото вчера ходих при една лекарка в ДКЦ 5, Димитрова.
Като цяло беше против терапията с вит.В12, ако нямам анемия.
Днешния резултат ми е 433,8 pg/ml.
Възможно ли е от 5-6 таблетки да скочи 3 пъти?! Rolling Eyes
Или е било грешка първия път?

Последна редакция: вт, 23 окт 2018, 17:53 от DeVa®

# 663
  • Мнения: 700
DeVa, според мен първия р-т е грешен, защото нямаш симптоми за дефицит, което е супер . Късметлийка си! Simple Smile
И моля кажи къде прави първото изследване, да не си даваме пари на вятъра.! Макар, че грешки стават и в най добрите лаборатории. А В12 поезични наистина вдигат бързо нивото, но чак 3пъти от 5х1000 мкг! !

За д-р Кирова, ВМИ +1 глас

# 664
  • Мнения: 11 828
.........
Днешния резултат ми е 433,8 pg/ml.
Възможно ли е от 5-6 таблетки да скочи 3 пъти?! Rolling Eyes
Или е било грешка първия път?

За мен този резултат не е реален след прием на добавка тук са отразени нивата от приетия В12, а не тези истинските на организма Peace. Не случайно се прави спиране преди изследване и навсякъде по лабораториите го казват минимума е 10 дни в които не е приемана добавката (било витамин, било желязо... или каквото там ще се изследва). А за В12 има препоръки и за 4 седмици даже.

# 665
  • Мнения: 19 294
Изследвахме б12 при баща ми и излезе 306 pg/ml.
Препоръчайте каква марка вит.б12 да му взема?
Води се латентен дефицит по  написаното от лабораторията.

# 666
  • Мнения: 54 391
DeVa, според мен първия р-т е грешен, защото нямаш симптоми за дефицит, което е супер . Късметлийка си! Simple Smile
И моля кажи къде прави първото изследване, да не си даваме пари на вятъра.! Макар, че грешки стават и в най добрите лаборатории. А В12 поезични наистина вдигат бързо нивото, но чак 3пъти от 5х1000 мкг! !

За д-р Кирова, ВМИ +1 глас


И двете са в Германо-Българска лаборатория.

mibobo, възможно е да е така.
Но това беше по съвет на хематоложката.

# 667
  • Мнения: 60
Здравейте, днес си взех изследванията вит.В12ми е 300 след 13бр. инжекции по1000мг. преди беше 140.Но вит.Д след прием на капки вигантол по 5к.всеки ден от 37 ми е паднал на 30.Хомоцестеина ми е 12,42, някъде по средата според референтните стойности на лабораторията. Ако може някой да ми даде съвет как да процедирам нататък.Забравих да споделя,че съм с диабет тип2 и съм на метфогама и глимегама.Благодаря предварително.

# 668
  • София
  • Мнения: 964
За Б12 според мен трябва да продължаваш приема и  при достигане на добри нива да вземаш профилактично, защото Метфогамата намалява усвояването на Б12. За вит Д тези 5 капки са твърде малко - равняват се на 2500 единици, което е поддържаща доза за бебета. Аз лично по препоръка от лекар вземах по 20к дневно за 20 дни и после намалих на 10к за 2-3 месеца. Така от 19 за няколко месеца достигнах до 40 единици. Трябва все пак да се правят контроли, защото при всеки различно се усвоява, а и зависи от какви нива стартираш.

# 669
  • Мнения: 6
Искам да споделя и моя опит, бих го нарекла ходене по мъките.С Хашимото съм, с желязодефицит и като капак и много ниски стойности на В12. Имах много от симптомите на В12, но не знаех да пусна и хомцистеин за да се потвърди дефицита.Започнах прием на желязо и на В12 инжекционно след 3 месеца пиене на Малтофер фол и около 15 инж.от 1000гами В12, желязото го вдигнах на 20 а хемоглобин 140, но мисля че В12 още е ниско, не мога да спра приеме му защото се страхувам пак да не се върнат симптомите които бяха ужасни.В момента съм на таблетките на Солгар от 1000 микрограма.Искам вашето мнение, възможно ли е след толкова инжекции и табл за смучене още да не се чувствам добре, имам някои дни замаяност, трудна концентрация, замъглен поглед.Колко време може да пия табл.за смучене и къде се губи този витамин Б12. Не съм ходила на хематолог, напишете някои които наистина разбира от тези неща и Ви е помогнал.И приема на метилкобаламин опасен ли е за дълго време, защото мисля че тези табл.на Солгар са добри.Не ми се влиза в подробности лекарите как ме гледат като им кажа моята история, казват ми че съм в депресия и ми изписват антидепресанти, не мисля че е така ноооо.Затова споделям с Вас ако може малко да ми помогнете.Зная че трябва да се изследвам, но не ми се спира приема на В12.

# 670
  • София
  • Мнения: 17 775
Щом си с Хашимото, твърде вероятно да имаш проблем с червата. А който има проблеми, трудно усвоява всички храни и добавки. Нищо, че метилкобаламинът е по- усвояемата форма. Някои хора по - лесно наваксват дефицитите от други.
Колкот ти е Б12 след приема на добавките?

# 671
  • Мнения: 700
Здравейте, днес си взех изследванията вит.В12ми е 300 след 13бр. инжекции по1000мг. преди беше 140.Но вит.Д след прием на капки вигантол по 5к.всеки ден от 37 ми е паднал на 30.Хомоцестеина ми е 12,42, някъде по средата според референтните стойности на лабораторията. Ако може някой да ми даде съвет как да процедирам нататък.Забравих да споделя,че съм с диабет тип2 и съм на метфогама и глимегама.Благодаря предварително.
Здравей! Това е обезпокоително, особено ако си направила най Важното: Спряла си глутен, захар, кафе и др храни с висок гликем индекс!
Елиминирането на 2 те вредни /токсични вещества в тестените е много по-наложително от добавките...
https://m.youtube.com/watch?v=uKLDnIN2848
Този лекторка ми спести дни от четене на книги. Тя ги е причела и обобщава за нас без пари. Мерси, Барбара!
Пропускливи черва /автоимунните и СРЧ, / се лекува и със спиране на зърнени -Кето диета. Тежко е! Протокола за лечение на пропускливи черва респ. Автоимунни е сложен. Чета и следвам книгите които чета. Кои зелемчуци, семена, олио Да, кои Не. Колко време....Нужна е консултация с натуропат...Практикувам го / само някои дни по малко захар си позволявам/  но овладявам положението, за да не отида в автоимунните заболявания.

Последна редакция: чт, 25 окт 2018, 19:31 от Mislq

# 672
  • Мнения: 11 828
Здравейте, днес си взех изследванията вит.В12ми е 300 след 13бр. инжекции по1000мг. преди беше 140.Но вит.Д след прием на капки вигантол по 5к.всеки ден от 37 ми е паднал на 30.Хомоцестеина ми е 12,42, някъде по средата според референтните стойности на лабораторията. Ако може някой да ми даде съвет как да процедирам нататък.Забравих да споделя,че съм с диабет тип2 и съм на метфогама и глимегама.Благодаря предварително.
Здравей! Това е обезпокоително, особено ако си направила най Важното: Спряла си глутен, захар, кафе и др храни с висок гликем индекс!
Елиминирането на 2 те вредни /токсични вещества в тестените е много по-наложително от добавките...
https://m.youtube.com/watch?v=uKLDnIN2848
Този лекторка ми спести дни от четене на книги. Тя ги е причела и обобщава за нас без пари. Мерси, Барбара!
Пропускливи черва /автоимунните и СРЧ, / се лекува и със спиране на зърнени -Кето диета. Тежко е! Протокола за лечение на пропускливи черва респ. Автоимунни е сложен. Чета и следвам книгите които чета. Кои зелемчуци, семена, олио Да, кои Не. Колко време....Нужна е консултация с натуропат...Практикувам го / само някои дни по малко захар си позволявам/  но овладявам положението, за да не отида в автоимунните заболявания.

Абсолютно подкрепям  Peace . Аз също съм Хашимото. Трябва сериозен хранителен режим и оздравяване на червата.

# 673
  • Мнения: 8 460
В12  - 1162 как ви се струва?
Вземала съм подезични таблетки, но преди 3 седмици за последно. Май е доста височко, което също не е добре.

# 674
  • Мнения: 68 629
Да не плува в кръвта и да не се усвоява...
Имаше друго изследване, което показваше нивата на усноения б12..не му помня името обаче.

Общи условия

Активация на акаунт