За стерилната урина - на нов глас

  • 914
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 541
Из4етох вси4ко що пишеше за взимането на стерилна урина, но не видях някой да е практикувал следното:
ставаме, правим тоалета и се изпишкваме в стерилизирано буркан4е например (стерилизатора си ми е още тук, а и мога да го изваря) и след това пресипвам в стерилно шишенце, за да се избегне замърсяването в колектора. Дали резузлтата ще е правдоподобен в този слу4ай ?

# 1
  • Мнения: 1 409
Не няма да е.Вземи си от аптеката стерилно контейнерче за урина.След тоалет пишкай направо в него,като използваш средната струя ,което ще рече пишкаш малко на вън и след това в контейнерчето.Така със сигурност ще имаш правдоподобен резултат.
Успех

# 2
  • Мнения: 1 541
става въпрос за бебо, а той  на 1 годинка и затова се 4удя как да я взема, ако беше за мен....
разбрах как трябва да е в идеалния слу4ай, но не знам дали ще успея, затова исках да се подсигуря с нещо по - хитро

# 3
  • София
  • Мнения: 7 097
Що да не става?! Даже няма нужда да пресипваш в друго шишенце - к,во ти пречи да дадеш за изследване направо това, в което се е изпишкал бебо?! Колекторът, дето й взимам на Калина да не би да е по-стерилен?!

# 4
  • Мнения: 1 409
Не знаех,че става въпрос за бебо,в такъв случай най-добре си купи колектор за стерилна урина.Те са с лепенка ще го залепиш на бебчо и след това направо го носиш в лабораторията,няма нужда да го пресипваш

# 5
  • Мнения: 14 133
Не знаех,че става въпрос за бебо,в такъв случай най-добре си купи колектор за стерилна урина.Те са с лепенка ще го залепиш на бебчо и след това направо го носиш в лабораторията,няма нужда да го пресипваш
Абсолютно вярно!!!

# 6
  • Мнения: 210
Само да допълня че тоалета се прави без сапун и се почиства с реванол.

# 7
  • Варна
  • Мнения: 80
Не няма да е.Вземи си от аптеката стерилно контейнерче за урина.След тоалет пишкай направо в него,като използваш средната струя ,което ще рече пишкаш малко на вън и след това в контейнерчето.Така със сигурност ще имаш правдоподобен резултат.
Успех
Точно така се прави newsm10

# 8
  • София
  • Мнения: 7 097
Ще ви напиша доц. Анадолийска, която е детски нефролог как ме посъветва да взимам урината. Вечерта, преди взимането киснеш бебето в отвара от смрадлика. На сутринта преваряваш вода и с нея обливаш хубаво, без сапуни и каквито и да било други средства. После слагаш колектора. Кофтито е, че ставаш към 5-6, за да извършиш всички тези манипулации преди бебето да се е събудило, защото ти трябва първа урина  Wink

Общи условия

Активация на акаунт