Минават бързо седмици и дни, през НОЕМВРИ сбъдват се мечти

  • 14 038
  • 297
  •   1
Отговори
# 45
  • на странно място ......
  • Мнения: 493
Veselinka, Гимнастиката за бременни, на която ходя - то само 1 път още, е във фитнес центъра на ХМС - Младост 1, 5 лв. за 1 час, 2 пъти седмично от 18.00 до 19.00 ч. - вторник и четвъртък. Аз вчера бях сама, защото сега се формирала нова група  - пролетно-летните бъдещи мамчета били родили вече  Grinning Grinning Grinning
Но гимнастиката е мноого лека!
Къде се намира точно този фитнес център може да станем две Simple Smile)))

# 46
  • Мнения: 2 274
   Sbruny, на завоя като слизаш от Цариградско! Между два от високите блокове на ул. Ал Малинов.
     Виж тук: http://bgmaps.com/map.asp?sid=85b0def99b9923c648a96d5c56530205&a … mp;Map40_17.y=135
    и тук: http://www.fitnessmladost.com/
    Фитнес центъра е точно в бл 1Д! Ако ми разреши доки днес може и аз да се включа  Hug

Последна редакция: ср, 31 май 2006, 17:11 от benighted

# 47
  • на странно място ......
  • Мнения: 493
Момичета посъветвайте ме какво да правя, на една колежка детенцето и май е болно от варицела, дали има опасност за мен. Не съм я карала тази шарка и много ме е страх!!!!

# 48
И аз искам гимнастика за бременни, но Младост ми е много далече... Някой знае ли нещо по в центъра?
Утре съм на консултация и много ми се иска да ми кажат пола. Дали пък не е рано?

# 49
  • Мнения: 2 274
    Sbruny, ти пряк контакт с детето имала ли си? А колежката ти карала ли е варицела?
     Ако не си имала пряк контакт и ако колежката ти я е карала, мисля че няма от какво да се притесняваш! Доколкото знам само рубеолата е опасна за бременните! Все пак попитай лекаря си, за да си по спокойна! Все пак ние не сме мед. лица и не сме толкова компетентни!
        Peace

# 50
  • София
  • Мнения: 90
Момичета посъветвайте ме какво да правя, на една колежка детенцето и май е болно от варицела, дали има опасност за мен. Не съм я карала тази шарка и много ме е страх!!!!
Моя съвет е да потърсиш незабавно лекарско мнение. Тия шарки са много опасни и не е разумно да търсиш съвет тук мила....

# 51
  • Мнения: 167
Дрън,дрън - според този калкулатор трябва да имам момиченце,ама - не- момък ще е  HugЖиво-здраво,пък квото е....
Като чуя шарка и изтръпвам- всички съм ги минала,ама пак ме е страх-мой съвет-дистанцирай се,ако трябва болничен ,стой си в къщи докато се излекува детенце... Sick

# 52
  • Мнения: 255
Sbruny, всички шарки са опасни, особено в първи триместър... По-нататък, когато има плацента, тя пази плода и варицелата не е толкова опасна. Моя бременна колежка беше контактна с болен, и покрай нейните тревоги знам. За да се заразиш - трябва ти да си контактна с болното дете, не с майката. Все пак има карантинен период  14 -21 дни, след които е добре да отидеш на лекар, да прегледат внимателно на ехограф / фетална морфология.
Най-добре се чуй с гинеколога.. той ще ти каже най-добре.
Стискай палци и дано всичко е ОК.

# 53
  • Мнения: 815
e, то ясно, че калкулатора за пола ще покаже или момче или момиче и може да сгреши- има един такъв виц. Но, Точка, преди да се появи човека нищо не е сигурно, не се заричай Simple Smile важното е да е живо и здраво ... 

# 54
  • Мнения: 2 332
Хихи, и според този календар - According to the Chinese Gender Prediction Chart, you should have a Girl. . Значи при мен се получава - роднините - момче; календарите - момиче  Laughing.

Бимба, Честит Рожден Ден!!!
Пожелавам ти само най-хубави изненади и емоции!



Момичета, знам че е рано, но искам да ви попитам - доколкото зависи от вас как мислите да раждате? Първия път бях с уговорка, с упойка - спинална май, защото ми я поставиха еднократно, и много си мисля сега да се пробвам без уговорка... С интерес ще очаквам отговорите ви, макар от сега да знам че някои от вас ходят отсега на наблюдение при лекари към болници Simple Smile.

# 55
  • Мнения: 815
аз съм от тези, които не биха родили без уговорка- и причината е една- страх ме е от това, което може да се случи- живеем в такава държава, в която ежедневно трябва да експериментираме и рискуваме- за това избрах да рискувам с всичко друго, но не и със здравето на детето си- преди няколко години хич не мислех така, но сестра ми имаше много тежко раждане и въпреки,че беше в болница я оставиха да се мъчи с дни. накрая издърпаха бебето с вакуум и засегнаха нерви- резултата бебето не си движеше дясната ръка- сега след три години и половина малката ми сладка племеничка е доста по- добре, малко й остана до 100 процента възстановяване, но това стана много трудно, струваше безкрайно много тревоги и нерви и маса пари.

Миналия път родих с епидурална упойка при д-р Ненов от Шейново-страхотен специалист, имам му сляпа вяра- раждането мина леко  и безпроблемно, въпреки, че бебо се беше омотал с пъпната връв- само на врата нямаше и не искаше да слиза- сега пак съм си при него и съм сигурна, че няма да съжалявам- тук май е мястото да спомена, че ГОРЕЩО на всички препоръчвам епидуралната упойка - контракциите са безболезнени  - усещат се като свиване на мускул. Абе,голям рахат става!!! 

# 56
  • Мнения: X
То въпроса ти се отнася най-малко за мене, ама аз да си кажа....
Тоя път много ме е страх от раждането. Тук лекарите хич не ми вдъхват доверие, имат едно такова отношение....абе прекалено спокойно приемат всякакви оплаквания и проблеми. Малко са на принципа - ако оцелee бебето, оцелee. Иначе- голяма работа.
Първия път раждах във Виена, без уговорка с даден лекар. Нормално раждане с епидурална. Бях много спокойна, чувствах се в сигурни ръце.
Сега - пак съм избрала болницата, но няма да правя специална уговора с лекар. Ще се опитам само да уговоря предварително епидуралната, пък ще видим...


Обаче...ако раждах в Бг, щях да раждам с уговорка. Задължително. Просто...такова е положението в здравеопазването, че... Вероятно бих си избрала болница Вита, защото моята лекарка изражда там. Или Св. София с някой друг лекар.

# 57
  • Мнения: X
Цветина,
май сме имали почти еднакви раждания.Нормално, с епидурална, бебето с увита пъпна врuв... Само дето в болницата в която раждах имаха политика да слагат епидуралната на 6 см разкритие. А на мен ми отне 26 часа да стигна до тях. Надявам се тоя път да е по-бързичко.

# 58
  • Мнения: 302
Здравейте приятели!

Цветина, благодаря ти за допълнението в списъка!   bouquet

Поздрави!

# 59
  • Мнения: 393
Никой не отговори на моето въпросче.  Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт