Вчера в моя град Стара Загора се случи нещо ужасно.

  • 5 227
  • 39
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 680
Толкова е тъжно...
Незная дали тази майка ще има сили да продължи.

# 31
  • Мнения: 389
Статията от вестник Труд, 31 Май 2006, 40 стр.

Камион премаза пеленаче

Камион "Камаз" уби пеленаче в Стара Загора вчера. Трагедията се разигра към 16:30 часа на кръстовището на ул. "Ген. Столетов" и ул. "Майор Кавалджиев".

Камионът излезе от ул. "Майор Кавалджиев" и се опита да завие наляво, разказаха очевидци. В този момент обаче улицата пресичали две майки с колички. Едната, като видяла камиона, изтичала напред. "Втората жена изпусна количката и отскочи настрани" - казаха хората. Товарният автомобил връхлетял върху количката с бебето и я влачил няколко метра.

"Детенцето беше с размазана глава, мъничко пеленаче беше", обясни мъж, станал свидетел на кръвопролитието. Майката на бебето била откарана в болница. Тя нямала наранявания, но била в шок.

Според очевидци след катастрофата шофьорът припаднал, като видял какво е станало.

"Не караше бързо, но нямаше добра видимост" - коментираха пешеходци. Майките обаче са пресичали на забранено място. На 20 метра от катастрофата има светофар.

Последна редакция: сб, 10 юни 2006, 03:11 от [desi]

# 32
  • Линдау
  • Мнения: 72
 Cry
На мен също на няколко пъти да ми се случи нещо подобно и което е по-лошото и двата случая бяха на пешеходни пътеки с много добра видимост. Така и не можах да си обясня особено вторият път в Бургас  - вижда че пресичат две жени и огромна двойна количка, но въпреки всичко дава газ с колата, вместо леко да намали, при което естествено ние се налага да тичаме по улиците. Не ми се мисли какво би станало ако се бях препънала или както горката жена да изтърве количката.Просто шофьорите са ужасни. #2gunfire #2gunfire Аз също съм шофьор и без колата не мога обаче това което виждам по улиците всеки ден е ужасно.

# 33
  • София
  • Мнения: 498
Горкото бебенце... Cry мир на душата му!
Дано родителите да намерят сили да продължата напред!!! Много тъжно е наистина.... Sad
но по-повод горните писания аз също карам кола , а също съм и пешеходец.....ми то май никой ниищо не спазва клоите карат както им падне...., а пешеходците пък пресичат на абсурни места... цената обикновено е прекалено висока..... а никой няма да стигне кой знае каде за с 1-2 мин. ако изчака или кара по внимателно....
Дано да не се случват такива неща никому...

# 34
  • Мнения: 389
Жестоко е да се вини майката в този случай ... загубата на бебенцето е почернила достатъчно живота на семейството ... но като майка е трябвало да внимава повече според мен. Колкото и да е хаотично движението, все пак пресичането на подходящото място дава някаква сигурност, колкото и малка да е ...

Все пак тъжно ...
Абсурден начин да си отиде един мъничък животец ...

# 35
     ОЛЕ, ХОРА,
мили хора трагедията е наистина ужасна !Но не обвинявайте Господ за наще грехове, недейте така.Та нима Той не страдаше, когато единствения Му син умираше на кръста заради ...нас, грешните човеци?Нямаме право да Го обвиняваме, защото и Той е бил на мястото на много от вас.Лесно е да се приеме само доброто, но има толкова неща, които не разбираме, а и не се стараем да разберем.
  Лично на мен ,същия тоя Бог ми върна умиращото дете 2 пъти за една седмица преди точно 1 година.Но ние вярваме в него и сме Му я поверили да я пази и когато ни сполетя трагдията, Той беше верен на думите си.
   А както казах и по-преди в др. тема ,Той прибира преждевременно хора, които обича ,за да ги предпази от лошите времена ,които предстоят.Така пише в Библията.
    Едно е сигурно, те децата са при Него , ама ние да се замислим къде сме, че да не се разминем с тях някой ден.
    А сега се сещам ,че като пресичахме веднъж на светофара аз с количката и татко ми( на ЗЕЛЕНО)профуча една кола и щеше да ни отнесе, но най- напред беба,която беше на 5 мес. тогава.Понеже зеленото свети съвсем за кратко там всеки път се набирах и го вземах на бегом.Но тоя път не можах да се засиля, въпреки че опитах.За щастие една кола беше спряла на светофара та се скатахме пред нея докато другата профуча на сантиметри от количката, а отвътре дори нагло се обръщаха и се смееха.С това значи стават 3 пътите, когато Господ ми е запазил детето, а кой знае колко са още.
  Но ще се моля да стават все по-малко майките, които страдат за рожбите си.

# 36
П.П.
  Жалкото е ,че родителите после цял живот са преследвани от вина, а има и недобросъвестни хора да им я подклаждат, като че ли мъката им не е достатъчна.
   Вмятам го, защото аз самата съм жертва на една такава личност, която при това също е губила дете, а е толкова плиткоумна да съди другите без да е наясно със проблема им.
   Уви, за всичко си има хора...









 
   

# 37
  • Мнения: 1 849
Вчера тук в града на лепите се случи нещо ужасно.Камион уби бебе на 48 дена момиченце Божидара заченато ин витро.Искам да попитам има ли господ?и как е възможно да стават такива ужасни неща.Прекланям глава пред мъката на това семейство!

Има Господ и има и дявол.

Трагедията е голяма, но нека се замислим колко пъти пресичайки улица жената стои на тротоара а количката е на улицата. Аз съм шофьор и последния месец видях досата такива случаи, ако не беше мъжът ми да ме спре щях да сляза и да ги опухам!!!
Жал ми е, че толкова животи сега са белязани с вина!

# 38
  • Мнения: 3 166
Смятам, че е безкрайно некоректно да вменяваме вина на майката! Стига й случилото се! Пък и никой от нас не е бил там, за да може да каже как е било. Не мисля, че идеята на тази тема е да се търси виновен, а да се изрази съпричастност към една жестока трагедия!

# 39
  • София
  • Мнения: 1 941
Вчера тук в града на лепите се случи нещо ужасно.Камион уби бебе на 48 дена момиченце Божидара заченато ин витро.Искам да попитам има ли господ?и как е възможно да стават такива ужасни неща.Прекланям глава пред мъката на това семейство!

Има Господ и има и дявол.

Трагедията е голяма, но нека се замислим колко пъти пресичайки улица жената стои на тротоара а количката е на улицата. Аз съм шофьор и последния месец видях досата такива случаи, ако не беше мъжът ми да ме спре щях да сляза и да ги опухам!!!
Жал ми е, че толкова животи сега са белязани с вина!

Eееее, това вече е прекалено! Смятам, че изобщо не му е мястото на поста ти тук. Аз също съм шофьор, но нали като слезем от колите ставаме пешеходци. Колко пъти ми се е случвало на зебра да не спират дори дават газ. В повечето случаи пешеходците са предимство, а мислената линия свързваща два банкета се смята също за пешеходна пътека.

Общи условия

Активация на акаунт