Cheat day

  • 1 902
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3
Здравейте, от месец и половина съм на режим - хранителен и спорт. 8 кг. надолу, предполагам повечето е вода не мазнини. Но в събота имахме повод и се отпуснах, доста алкохол на следващия ден нездравословни храни. Днес като се претеглих кантара показа +2,5 кг. от събота до днес. Стреснах се много, въпреки че предполагам че е задържана вода от алкохола и джънк-а от вчера. Днес си правя детокс с вода и лимони. Какво мислите? Възможно ли е да се качат толкова килограми, от вода ли е, ще изчезне ли и колко бързо?

# 1
  • Мнения: X
Ами, елементраната логика говори, че както никой не е отслабнал от един ден гладуване, така и никой не е надебелял от един ден прегрешения. Спокойно, вода е, разбира се.

# 2
  • Мнения: 19
Здравейте, от месец и половина съм на режим - хранителен и спорт. 8 кг. надолу, предполагам повечето е вода не мазнини. Но в събота имахме повод и се отпуснах, доста алкохол на следващия ден нездравословни храни. Днес като се претеглих кантара показа +2,5 кг. от събота до днес. Стреснах се много, въпреки че предполагам че е задържана вода от алкохола и джънк-а от вчера. Днес си правя детокс с вода и лимони. Какво мислите? Възможно ли е да се качат толкова килограми, от вода ли е, ще изчезне ли и колко бързо?
аз мисля че е повече вода и че е нормално но не е желателно да се отпускаш до такава степен предполагам че за 2/3/4дни мах ще ги свалиш стига да не прекаляваш много. ☺

# 3
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 763
Така наречения Cheat day, не е ден в който да се освини човек, а е ден в който човек да си позволи да си хапне нещо, което обича. Например един сладолед, не цял ден да яде сладолед.

# 4
  • Мнения: 3
Мерси за пояснението. Наясно съм какво е чийт дей, не съм му фенка по принцип, не го правя. Може би неправилно съм озаглавила темата, просто имах въпрос за конкретна ситуация.

# 5
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 763
Ами да, заглавието ти е подвеждащо, и като се види поста се подразбира че не знаеш какво е, за това поясних.
Чийт дей е нужен, точно за това, за да не се стига до това, което си направила. Човек трябва да се награди за усърдната работа, един път в седмицата едно сладоледче не е вредно, вредно да се лишаваш и изведнъж да се натъпчеш.

# 6
  • Мнения: X
Чийт дей е нужен, точно за това, за да не се стига до това, което си направила.
И по още една причина е нужен- да не привикне организмът към ограниченията и да не мине в режим "пестене на ресурси", което ще забави метаболизма.

# 7
  • Мнения: 9
Според мен, ако имаш добре балансиран режим, който не те лишава от никаква група храни, няма да имаш нужда от такъв ден. Или поне няма да е нужно да го правиш всяка седмица, а просто когато много ти се дояде конкретно нещо.

# 8
  • Мнения: 1 283
Според мен, ако имаш добре балансиран режим, който не те лишава от никаква група храни, няма да имаш нужда от такъв ден. Или поне няма да е нужно да го правиш всяка седмица, а просто когато много ти се дояде конкретно нещо.
Да, обаче най-вкусните неща са и най-вредните. Няма балансиран режим, който да позволява сладко и пържено, но пък сме хора, така че... Heart Eyes

# 9
  • Мнения: X
Скрит текст:
Според мен, ако имаш добре балансиран режим, който не те лишава от никаква група храни, няма да имаш нужда от такъв ден. Или поне няма да е нужно да го правиш всяка седмица, а просто когато много ти се дояде конкретно нещо.
Да, обаче най-вкусните неща са и най-вредните.
Няма балансиран режим, който да позволява сладко и пържено....
Всъщност, има.
Аз съм на такъв.Ям си пържено месце и слабея....
Ето, днес имам повод (лош), та се "наградих" с един шоколадов десерт, от най-боклучавите и вредните.....
Е, и?Нито ще умра  от това, нито утре ще се събудя с 10 кг отгоре.
Всичко е в баланса.   

А ако имаш предвид да ядеш ВСЕКИ ден и сладко, и пържено (т.е. боклучава храна), то това вече НЕ Е балансиран режим.Нали?  Smile


Общи условия

Активация на акаунт