Как обличате в жегите съвсем малките бебета

  • 1 996
  • 30
  •   1
Отговори
  • Торонто
  • Мнения: 837
Вие как  обличате бебета на 1 месец примерно сега като станаха големите жеги - извеждате ли навън по къс ръкав? Аз не смея и сме с тениска с къс ръкав и отгоре с памучна жилетка с дълъг. Голи крачета също не съм показала, по ританки е и с чорапи отгоре. Но гледам че се появи обрив може би от прегряване а и лекарката каза както аз съм облечена така и бебето. Но все още не смея, а вие?

# 1
  • Мнения: 51
Аз също не смея да го изкарам по къс ръкав.Бебо е на месец и половина и излизаме почти всеки ден след яденето в 3часа.Топличко е времето, но аз го изкарвам по тънка блузка с дълъг ръкав и по тънички ританки с чорапки. Така не се налага да използваме и слънцезащитни кремове, а и ми се струва мъничък да го събличам по къси гащи и ръкави.

# 2
  • Мнения: 14 133
Прави са ви докторите!!Както вие сте облечени, така и бебоците.Не може при 30°С на сянка вие да сте по къси ръкави, а те с дълги и с ританки.И на тях им е топло.

# 3
  • при палмите и алигаторите,FL
  • Мнения: 1 001
Вчера за прав път беба беше навън по къс ръкав.Облякох и боди потник, блузка с къс ръкав и панталонки, който трябваше да са с къс крачол, но и стигаха до петичките, и чорапки.В къщи е само по боди с къс ръкав като понякога слагам и чорапки, естествено като спи е завита с бархетна пелена.

# 4
  • Мнения: 801
аз моята радост я пуснах като почнаха жегите с късо ръкавче и къси панталонки без чорапки,нали в количката е завита с пеленка......а на 24 май,когато беше 36 градуса - с боди - потник само,т.е. по голи кълки..ми то не се издържаше тогава....днес питах педито по отношение на обличането в жегите и тя каза, както си свикнеш детето - така и по-добре да се калавя от рано,каза още....така,че не ги измъчвайте бебоците в тез жеги да ги пре-обличате.....

# 5
  • Мнения: 5 391
с късо ръкавче и боси крачета, но с чорапки

# 6
  • Мнения: 1 949
Прави са ви докторите!!Както вие сте облечени, така и бебоците.Не може при 30°С на сянка вие да сте по къси ръкави, а те с дълги и с ританки.И на тях им е топло.

Абсолютно вярно! Покривайте ги с някоя лека пеленка, ама отдолу да са си леко облечени. Обривът почти сигурно е от прегряване. Криси седи у нас само по боди с къс ръкав или боди-потник + чорапки и пак е с обрив по лицето. За разходките си има тънки гащеризончета с къс ръкав и къси панталони, под които е само по памперс. Вярно е, че е на почти 3 м., ама все пак...

# 7
  • Мнения: 967
В жегите и на бебетата им е горещо и само ги тормозите като ги навличате. Разбира се кожата намалките човечета е мнооого чувствителна и трябва много да се пази от слънцето. Единят вариант на обличане е къси ракавки и боси крачета, НО на сянка - да няма досег с пряка слънчева светлина или другия вариант, ако сте на слънце е да сложите дълъг ръкав и ританки, НО в никакъв случай когато навън е 30градуса не слагайте боди и отгоре блузка с дълъг ръкав и чорапи върху ританките - я си представете на вас някой да ви обуе два чифта чорапи вжегите  #Crazy Не мъчете децата, моля! Naughty Съвсем достатъчно за малките съкровища е боди/камизолкас дълго ръкавче облечена на голо и ританки (без допълнителни чорапи) - така хем кожата на бебето не е изложена на слънце, хем не е навлечено прекалено.

# 8
  • София
  • Мнения: 6 166
Прави са ви докторите!!Както вие сте облечени, така и бебоците.Не може при 30°С на сянка вие да сте по къси ръкави, а те с дълги и с ританки.И на тях им е топло.

И моят син беше на такава възраст миналото лято. Обличах го само по боди с къс ръкав или без ръкав и евентуално тънки къси чорапки. При спане го завивах с тънка памучна пелена. и разбира се го пазех от прякото слънце.

я си представете на вас някой да ви обуе два чифта чорапи вжегите  #Crazy Не мъчете децата, моля! Naughty

# 9
  • Мнения: 262
Много по вероятно е бебето да настине ако навлечено и изпотено, отколкото ако е тъничко облечено и сухо.
Нищо лично, но се ужасявам в тези горещини да видя бебета завити с одеялца, та дори и да са тънки. А повярвайте ми има и такива. И после се чудим защо децата са ни постоянно болни.

# 10
  • Мнения: 922
Смело съм обличала баткото (той се роди лятото) с късо ръкавче. Когато излизам навън, обаче, винаги имам пелена, с която да го завия, когато заспи
А и като цяло децата ги държа леко облечени - и през лятото, и през зимата Wink. Няма да стават изнежени и зиморничави като мен, я Joy
 Grinning

# 11
  • Мнения: 135
Обличала съм ги така както аз съм облечена.В големите жеги винаги са били по късо ръкавче и босички.

# 12
  • София
  • Мнения: 408
И мен много ме е страх да не изстине, но по съвети на други майки вече излизаме по блузка с къс ръкав и къси панталонки, а понякога сваляме и чорапчетата. В началото си мислех, че бебчо не може без боди и горкото дете колко ли му е било топло. Снощи беше такава жега и не можахме да свалим температурата в стаята повече от 26 градуса, резултата пъпчици от претопляне.

# 13
  • Мнения: 2 849
с късо ръкавче и боси крачета, но с чорапки
И аз така го обличам ,ако заспи мятам нещо отгоре .

# 14
  • София
  • Мнения: 3 064
Днес видях в градината дете на около година и половина с шапка и шал #2gunfire #2gunfire #2gunfire
А другите наоколо с качулки!
Абе, нормални ли са тези хора!!!

Общи условия

Активация на акаунт