кърмене и козметика

  • 2 209
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 631
Влияе ли според вас по някакъв начин използваната от майката козметика на кърмата и детето? newsm78

По-специално питам за кремовете и лосионите за тяло. Искам да си мажа гърдите с крем, досещате се за съображенията ми, но се притеснявам, че детето е в непосредствен допир с тях при кърмене, макар че зърната естествено ще ги измивам най-щателно...

Ако ви хрумва нещо друго за друга козметика - споделете моля!
Благодаря предварително!  bouquet

# 1
  • Мнения: 5 026
 Аз ползвам кремове и лосиони за тяло, но далече от гърдите. Не смея. В началото на кърмаческия ми период ползвах Lansinoh за рагадите, които ми се появиха. Мажех се след кърмене и като ревнеше бебо, че е гладен - тичам до банята, мия се...Имаше случай, когато забравих да се измия, оставям го, тичам да се мия, той реве...Според мен изчакай с третирането на тази област. Време има.

# 2
  • Мнения: 1 559
   Бебчето ти е още много мъничко, аз не бих си мазала гърдите с нищо. Възможно е ароматът от козметиката ти да му е неприятен.
Освен това някои от козметичните препарати съдържат кофеин например, към който някои бебета проявяват чувствителност и стават нервни. И понеже не знам още що за химии може да съдържа козметиката, както казах, не бих си мазала гърдите с нищо.
    Атракция, Лансинох е пречистен ланолин специално за кърмачки. Едно от съществените му предимства е,че няма нужда да се отмива преди кърмене Wink Надявам се, вече нямаш проблеми с рагади.

# 3
  • Мнения: 35 891
гърдите не бих ги мазала
а и не е препоръчително да миеш често зърната

# 4
  • Мнения: 1 735
Гърдите си мажа единствено с Лансинох(нищо ,че нямам рагади)! Както вече са ти обяснили преди мен,няма нужда от измиване преди кърмене. Много добре ми се отразява на кожата ,по-добре от най-скъпите кремове! (не че Лансинох е евтин де...  ooooh!)

# 5
  • Мнения: 1 735
Влияе ли според вас по някакъв начин използваната от майката козметика на кърмата и детето? newsm78

По-специално питам за кремовете и лосионите за тяло. Искам да си мажа гърдите с крем, досещате се за съображенията ми, но се притеснявам, че детето е в непосредствен допир с тях при кърмене, макар че зърната естествено ще ги измивам най-щателно...

Ако ви хрумва нещо друго за друга козметика - споделете моля!
Благодаря предварително!  bouquet
Не е хубаво да се мият често и щателно зърната. Peace

Прочети тези статии.Има много ценна информация в тях:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=101995.0
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=24950.0
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=24949.0

# 6
  • Мнения: 3 205
Аз се мажа със същото, с което мажа и бебето след баня - бебешко мляко на Бюбхен.

# 7
  • Мнения: 2 631
Благодаря на всички!  bouquet
Юлче, не се бях сетила, да ползвам от козметиката на беба - щом като толкова имам мерак, да се плескам! Ние също сме с Бюбхен, но с олиото.

# 8
  • Мнения: 670
От както родих, не съм си мазала гърдите с нищо. Използвам мляко за тяло и стик. Много често използвам и козметиката на беба.

# 9
  • Мнения: 1 735
От както родих, не съм си мазала гърдите с нищо. Използвам мляко за тяло и стик. Много често използвам и козметиката на беба.
Оу,да! Аз също. Mr. Green Забравих да го упомена в предния си пост. Сапуните ни също са само бебешки вече! Wink

Общи условия

Активация на акаунт