Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 22 май 2018, 13:45 ч.

тревожност или друг проблем ?_? помощ !

• 2 150
  • 14
  •   1
Отговори
добър ден. имам нужда от помощ/мнение. ако може някой да ми помогне моля. ще систематизирам в няколко реда проблемите си за по-лесно.

- здравословен проблем които не се изчиства половин година /обиколих много специалисти по различни неща но едва сега напипахме /може би!/ правилната формула/

- безработица по моя вина /напуснах работа без да съм си намерил нова. просто ме потискаше много и се наложи. имах пари за голям срок от време но вече започва да се затяга примката/

- изнервен съм от почти всичко: нетипично за мен съм избухлив и всякакви дребнотемия ме изнервят. ядосвам се много лесно а по принцип не съм такъв типаж. още нещо което е напълно странно за мен е че плача.  насълзяват ми се очите пак от някакви дребни неща. дори и да са положителни.

- семейството - почти отсъства а това което имаше от такова ми прееба живота така да се каже. или по-скоро аз се оставих да го направят. това е също едно от нещата които не понасям. не понасям да съм слаб/слабак и да не контролирам положението. та семейството ми оказа лошо влияние па макар и несъзнателно на приятелския ми кръг и на погледа ми върху любовта. затова сега нямам приятелско рамо така да се каже въпреки че не искам да занимавам приятелите си с проблемите ми.

- страх !! - плаша се от ирационални неща като падане на самолет върху мен. падане на дърво климатик и балкони.

знам си че мога да се справя и да преборя всичко просто в момента съм много слаб психически че дори и физически отслабнах с почти десет килограма. единствената светлинка в живота ми с която мога да се 'похваля' е приятелката ми която е страхотен човек но също така и много чувствителна и искам всячески да не и мрънкам за проблемите си. не искам да бъда слабака в който се превърнах.

# 1
Един съвет от мен .Отиди на психолог и почни да градиш всичко на ново.Каквото е минало е минало , мисли за бъдещето.

# 2
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
изследвай си хормоните, особено на щитовидната жлеза: TSH, FT3, FT4...
успех!

# 3
  • София
Изследвай витамин В12, около 15 лв. струва. Той е много отговорен за състоянието на нервната система.

# 4
вчера бях на психолог и може да се каже че се почувствах по-добре. каза ми нещата които съм си мислил но с друг поглед така да се каже. предполагам това е целта да ходиш на психолог ? един от лекарите при които ходих ми направи ехограф и ми каза че съм чист. това относно щитовидната жлеза и изследвания. а относно б12 съм чел някъде че алкохола заличавал някои от б-тата а аз доста си пийвах преди време. може ли да оказва влияние ? и къде и как се изследва б12 : )

# 5
  • София
Във всяка лаборатория, взима се кръв.
Става за един ден.
Организма губи способността да го абсорбира, а месото е все по-некачествено.

# 6
един от лекарите при които ходих ми направи ехограф и ми каза че съм чист. това относно щитовидната жлеза и изследвания.

какво значи чист?
хормони се изследват в серумна кръв, не с ехограф  Whistling

# 7
Може би са необходими повече изследвания, но лекар трябва да прецени. Това отслабване с 10кг умишлено ли беше?

Търсете добър невролог или психиатър. За съжаление са твърде малко......Не вярвам психолог да ви помогне сериозно. По-скоро ще загубите време и пари.......

Депресия или невроза или даже двете накуп? Как един психолог ще се справи? Това са мои предположения, но търсете свестен лекар. Питайте приятели, познати.

Последна редакция: чт, 24 май 2018, 23:56 от vl

# 8
добрем. благодаря. а относно физическия ми проблем какво ще кажете. малко над ключицата имам подуто като лимфен възел но не е лимфен възел. не е счупено също така. мислех че е възпаление и пих антибиотик и може да се каже че си въобразявам че леко е спаднало. ако некой има някаква идея какво е или къде да опитам да ме прегледат ще съм много признателен.

# 9
  • Варна
Нещо случило ли се е, за да изпаднете в такава дупка? Обмислете къде е корена на проблема. Според мен изобщо не е здравословен. Пожелавам ви успех в намирането на решение!

# 10
ами случиха се доста събития в живота ми за последните години които отделно едно от друго ги понесох но явно са дали отражение в цялостната картинка

# 11
малко над ключицата имам подуто като лимфен възел но не е лимфен възел. не е счупено също така. мислех че е възпаление и пих антибиотик и може да се каже че си въобразявам че леко е спаднало. ако некой има някаква идея какво е или къде да опитам да ме прегледат ще съм много признателен.

нямам идея, но ако не ти създава проблеми, то според мен не се задълбочавай. Peace
ако ти създава дискомфорт, то трябва лекар да прецени. Peace

# 12
А какъв начин на живот водиш? Харесва ли ти? Имаш ли интереси, хобита? Нещо, в което влагаш себе си и правиш с желание и любов? Излизаш ли сред природата или седиш между 4 стени? Според мен проблема няма нищо общо със здравето, а с начина ти на мислене.

# 13
  • София
Случайно да се казваш Никола??
Все едно него слушам(един познат).

# 14
А какъв начин на живот водиш? Харесва ли ти? Имаш ли интереси, хобита? Нещо, в което влагаш себе си и правиш с желание и любов? Излизаш ли сред природата или седиш между 4 стени? Според мен проблема няма нищо общо със здравето, а с начина ти на мислене.

водя доста скучен начин на живот заради болежки и страх от неизвестността. обичам да се контролирам и нещата които ми се случват ме изнервят страшно много. съответно ми влияят и на забавните моменти. тия дни смятам да отида да ми направят едни кръвни. за хормоните и б12 също. да отметна че нещо фрапантно ми има и да действам с воля да си подредя нещата. начина ми на мислене пострада много от времето в което бях 'болен'. преди примерно имах скачания нощем като загуба на дъх /поемах си дъх тежко изведнъж и ми беше много тегаво/. казаха че уж е на нервна почва. ето тази вечер се получи същото. не беше се случвало може би месец и много се изплаших защото не бях подготвен а бях спокоен целия ден и вечер. всичко което ми се случва различно от нормалното ме изнервя. не че съм някъв избухлив навън или към хората. нито блъскам или троша нещо а просто вътрешна нервност. не знам вече какво да правя.

Редакция на ключовите думи на тема

Общи условия

Активация на акаунт