Започвам работа _от 100 на 160лв?

  • 570
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 216
Даноо някой може да ми помогне,за6ото нямам вяра на чиновничките от соцалнте!

Аз завар6их май  6е запо4вам работа.Досега вземах по 100лв имам ли право сега на 160лв.Освен това детските м свър6ват след 2 мес

# 1
  • Мнения: 1 416
Въпросът ти е доста неясен...
Доколкото разбирам, си завършила университета и имаш 10-месечно бебе, така ли?
Като студентка, си вземала 100 лева от социалните - полагат ти се за една година... Сега, щом започваш работа, можеш да вземаш 50% от майчинството или - 80 лева...
Детските ти не могат да свършат - те се полагат до 18-годишна възраст на детето ти...  Wink

# 2
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 037
Детските ти не могат да свършат - те се полагат до 18-годишна възраст на детето ти...  Wink

Могат "да свършат", разбира се. Нали са обвързани с доход. Ако семейството отговаря на условията, ще се получават детски, иначе- не.

# 3
  • Мнения: 8 917
Даноо някой може да ми помогне,за6ото нямам вяра на чиновничките от соцалнте!

Аз завар6их май  6е запо4вам работа.Досега вземах по 100лв имам ли право сега на 160лв.Освен това детските м свър6ват след 2 мес
Бъди  по-ясна, моля Peace

# 4
  • Мнения: 216
Ще се опитам да съм по ясна!
До сега като студентка ми се полагаха по 100 лв майчнство за 1 годна,която  изти4а юли
Сега ако запо4на работа от юни  ще мога ли  да вземам още 1 год по 160 лв,както се полага на работещите майки?

# 5
  • Мнения: 8 917
Ще се опитам да съм по ясна!
До сега като студентка ми се полагаха по 100 лв майчнство за 1 годна,която  изти4а юли
Сега ако запо4на работа от юни  ще мога ли  да вземам още 1 год по 160 лв,както се полага на работещите майки?
Не виждам причина да не може Peace

# 6
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 316
Ще се опитам да съм по ясна!
До сега като студентка ми се полагаха по 100 лв майчнство за 1 годна,която  изти4а юли
Сега ако запо4на работа от юни  ще мога ли  да вземам още 1 год по 160 лв,както се полага на работещите майки?

Ако работиш имаш право на 50% от майчинството - 80 лева.
Ако подадеш молба до работодателя след сключване на договора да излезеш отново в майчинство / не ходоиш на работа/ имаш право на 160 лева до навършване на 2 год. на детето.

Общи условия

Активация на акаунт