Любители на Котки - Тема 122

  • 59 638
  • 752
  •   1
Отговори
# 540
  • София
  • Мнения: 4 714
Майя, твоят Котуньо има външни белези на мейнкуун Simple Smile

 Joy Имаше и "вътрешни" признаци на мейнкуун. hahaha
Ядеше по 350-400 гр месо на ден и се бях постреснала дали му няма нещо. Laughing
Сега вече яде само от ръка Thinking, 150 гр му стигат за около 2 дни + гранули.
Още не мога да го снимам "разтегнат", дърпа се, незнайно защо се плаши от тел.
Ще свикне. Вече иска да излиза през външната врата без страх. #Crazy

# 541
  • Мнения: 4 406
Майче, голям красавец ;
:heartpulsе:

Ние, щото нямаме къща на 2 етажа, тук ни е най-добре:

# 542
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 229
..незнайно защо се плаши от тел.
Не се плаши, МРАЗИ да го снимат. Както повечето котки впрочем Simple Smile

# 543
  • Мнения: 30
Добра новина. Котето си намери дом при семейство с две деца, които много му се зарадваха. Предишната им котка умряла при раждане, а и малките не оцелели. Сега много ни липсва, но дано да е в добри ръце.

# 544
  • Мнения: 19
Здравейте! Моля да ме извините, ако не пиша в правилната тема. Имам котка на 4 години. Сега уж е бременна и в следващата седмица - 10 дни предстои раждане. Котката ми за 1ви път е бременна. За сега сме и взели кашон, тя си го ползва, но ми се иска някакво съвети... Трябва ли да стоя при нея докато ражда? Ще има ли нужда от нещо, което аз да правя? Знам че на уличните котки никой не им помага, и те инстинктивно знаят какво да правят... Но бих се радвала ако някой споделели опит от раждане на котката си. Simple Smile

# 545
  • София
  • Мнения: 2 092
Добра новина. Котето си намери дом при семейство с две деца, които много му се зарадваха. Предишната им котка умряла при раждане, а и малките не оцелели. Сега много ни липсва, но дано да е в добри ръце.

За Бога, как някой може просто така да остави котката си да умре при раждане??? Tungsram , сигурна ли си, че си дал котето в добри ръце? Ами ако и то се разболее след време, и и него не го заведат при ветеринар? Явно за това семейство си е съвсем в реда на нещата, да оставиш животното си да умре, без да му потърсиш помощ?

Soniks, трябва да присъства някой при нея, когато ражда, защото може да се наложи да се потърси помощ при ветеринар. Обикновено те сами си се справят, но и при тях, както при нас, жените, може да възникнат усложнения. Котичка породиста ли е? Ако да, да се има предвид, че породистите котки са с по-крехко здраве от непородистите такива, затова внимание при това събитие не е никак излишно. Имах една котка някога, която, като раждаше, изяждаше пъпната връв съвсем близо до коремчето на бебетата, и те всички умираха от кръвозагуба. Това беше в далечната 1980, когато ветеринарите се занимаваха единствено с добитъка. Не е зле да си намериш ветеринарен кабинет, дежурещ и през нощта, преди да настъпи раждането, за да имаш готовност и да действаш в случай на нужда. Общо взето, малко вероятно е да ти потрябва, но е добре да си подготвена. Желая успешно и благополучно раждане на мама маца, и да покажеш снимки от семейството, като се родят бебетата!

А що се отнася до уличните котки, те боледуват и умират, скрити от очите ни, и не виждаме страданията им. Няма статистика, която да ни каже колко от тях раждат благополучно.

Последна редакция: вт, 17 юли 2018, 16:31 от detelistna.4etirilinka

# 546
  • София
  • Мнения: 4 714

Душичка сладка, мъничка. Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes
Jerry, знаеш ли точно кога е родена?

..незнайно защо се плаши от тел.
Не се плаши, МРАЗИ да го снимат. Както повечето котки впрочем Simple Smile


Явно. Sad В момента, в който насоча тел и веднага променя поза. Mr. Green

Tungsram, чудесна новина. Party

soniks, тук повечето сме осиновили вече родени котета. Дали има тема за раждане на котка, не знам. Възможно е, какви ли теми няма. Аз бих попитала ветеринар или в някоя от ф.б. групите, има такива в които отговарят вет-и.
Скрит текст:
Не искам да ме разбереш неправилно, ама като раждаш не питаш във форум, а водещият ти бремеността. Peace Ето тук виж мнението на neti 5 http://www.kotkite.com/forums/viewtopic.php?t=4322
Леко и безпроблемно раждане. Hug


# 547
  • Мнения: 5 508
Тъкмо се зарадвах, че котето е осиновено и като прочетох как новите му стопани са оставили старата си котка да умре в мъки и се ядосах ... Часове, дори може и над ден, в мъки са нужни за да умре при раждане ... Rage


soniks, трябва да си край нея, но не се намесвай ако няма нужда. Следи дали изхвърля всички пациенти и ако ти се стори, че прави опити да роди някое коте, но не може - спешно на лекар. Ние със Сиси имахме този проблем и беше цяло чудо, че последното оцеля.

# 548
  • Мнения: 9 162


нищо страшно няма, преди 8 год . за последно бях акушерка на котката ни тогава ..тя сама ще се справи..единствен съвет който мога да допълня е в никакъв случай не пипай бебетата с ръце! Първите 20 дни!
Ако ги местиш в кашон сменяш подложки/хавлия или каквото е било под котката ти докато е раждала .. хващай бебетата с кухненска ролка  /салфетка или от тези ръкавиците за еднократна употреба..когато са новородени ако остане друга миризма по бебетата, майка котка може да откаже да ги кърми...имали сме случай назад във времето.

# 549
  • Мнения: 19
Благодаря момичета за насоките и препоръките. detelistna.4etirilinka котката е ангорска, но не е от развъдник а от семейни приятели. Иначе ветеринара е близо до нас и това до някъде ме успокоява.
Ще пусна снимки, когато се увеличи котешкото семейство Simple Smile

# 550
  • София
  • Мнения: 9 525
Една спяща Елзичка от мен.
Скрит текст:

Сега съм набързо. После ще ви чета подробно, че ме нямаше една седмица.

# 551
  • Мнения: 54
Момичета, много съм объркана. Направихме 5 месеца и няколко дни и ето ни с първато разгонване. Още преди да я взема бях решила, че ще я кастрирам. Искаше ми се това да се случи дори преди първото разгонване. Днес звънях до три клиники от където отговорът беше, че минималната възраст за кастрация е 1 година? Моля за мнения ако някой има повече опит с кастрация на тази възраст?

# 552
  • София
  • Мнения: 8 348
Стига де. Къде звъня. В Сити Джънгъл и в Св. Антим със сигурност кастрират под годинка. И на двете места съм водила котки.

# 553
  • Мнения: 54
Стига де. Къде звъня. В Сити Джънгъл и в Св. Антим със сигурност кастрират под годинка. И на двете места съм водила котки.
За гр. София и на трите кабинета на Добро хрумване, тъй като сме били при тях... Звъннах след това на друга клиника там отговориха, че е желателно преди първото разгонване. Въпросът е обаче, че като имаш доверие на дадена клиника там се чувстваш сигурен и понеже нямам добри впечатления от други места първо за тях се сетих и това което казаха ме обърка.

# 554
  • София
  • Мнения: 8 348
Ами то все едно си звъннала на едно място.
Котето ваксинирано ли е. Ако не е, сега е момента, преди операцията.
И се обади в друга клиника.
Аз харесвам и двете, които споменах, но тъй като котето на съфорумка почина след инфекция в Св. Антим се въздържам да препоръчвам.
В Сити Джънгъл съм кастрирала малката котка и кучето.

Общи условия

Активация на акаунт